Відео: можна розігнатися до 300 км/год на велосипеді? Можна!

210

Деніз Мюллер-Коренек розігналася на велосипеді майже до 300 км/год

У вересні 2018 року американка Деніз Мюллер-Коренек сіла на велосипед з однією метою: встановити світовий рекорд швидкості. Про яку швидкості йде мова – про 50, 80, 100 км/год? Ні, 300 км/год! Схоже, що рекорд настільки вразив журналістів, що на офіційному YouTube-каналі Wall Street Journal з’явився повноцінний короткометражний фільм про те, як готувався і встановлювався рекорд. Якщо ви думаєте, що розігнатися до 300 км/год за допомогою обертання педалей м’язової тягою – це проста задача, подумайте ще раз, оскільки ви помиляєтеся. Ось відео, в якому описані всі переживання і труднощі досягнення рекорду (безпосередня встановлення рекорду починається з 15 хвилин 46 секунд):

Відео взято з YouTube-каналу Wall Street Journal

Дивним фактом є те, що спортсменка зовсім не професійна велосипедистка. 45-річна Мюллер-Коренека працює генеральним директором, також вона мати трьох дітей і вже потім – чемпіонка-велосипедистка.

Для рекордного заїзду був спроектований незвичайний велосипед з подовженою базою і незвичайної трансмісією, що дозволяє підтримувати гігантську швидкість. У момент старту байк прив’язали до спеціально зашторених задній частині драгстера, який розряджав повітря, дозволяючи спортсменці набирати і підтримувати швидкість після отцепки від автомобіля. Максимальна швидкість на солончаку склала 183.93 милі в годину, що в перекладі кілометри відповідає 296 км/ч. Пасажирські реактивні літаки злітають на більш повільній швидкості!

Дивіться також: Розігнатися на велосипеді до швидкості понад 200 км/год

На такій швидкості будь невірний рух кермом велосипеда могло закінчитися падінням, адже «мішок» розрядженого повітря був невеликий, а за ним простягалася «стіна» щільного повітряного простору, яке могло запросто скинути велосипедистку з «коня». Самі розумієте, що кісток тоді б спортсменка точно не зібрала. Плюс вібрації і надмірне фізичне і психологічне навантаження… Все було дуже складно, але обійшлося, і рекорд був зарахований. Далі належить не менш кропітка підготовка до подолання бар’єру в 300 км/год, Але це вже зовсім інша, поки що не написана історія…