Унікальний «Запорожець» на базі Порше зявився в Білорусі

238

Самий крутий «Запорожець», побудований на базі Porsche

Коли з радянських та вітчизняних автомобілів роблять репліки іноземних машин, це зазвичай подається як стандартна, буденна практика. Але історія знає і особливих гурманів, для яких не діють стандартні догми. Ці люди можуть прикупити трохи чи не новий «Гелендваген» і зайнятися його перевтіленням у вітчизняний УАЗик. Або взяти старий «Мерседес» з метою його реінкарнації у «Волгу». Історія дійсно знає деяка кількість подібних прикладів…

Але всі ці приклади здадуться квіточками, після того як ви побачите таке диво природи – «Запорожець», зроблений з Porsche:

М-да, не дарма, напевно, дотепники в бутність порівнювали «вухатого» з Порше. По компоновці обидва автомобілі були в цілому схожі: двигун – ззаду, багажник спереду. Примусове охолодження двигуна… Ймовірно, згадуючи ці анекдотичні порівняння, кастомайзер з Білорусі Юрій Шифа і вирішив зробити свій новий проект, поєднавши несумісне у інверсії.

Варто відзначити, що цей хлопець, який займається тюнінгом, не робить якийсь там «колгосп», він цілком відомий кастомайзер не тільки у себе на батьківщині, але і за кордоном www.shifcustom.com. І якщо судити по сайту, в основному до цього він робив проекти на базі мотоциклів, які виходять дуже навіть самобутніми і, звичайно ж, професійними.

Унікальний «Запорожець» на базі Порше зявився в Білорусі

Фотографія була взята з сайту auto.onliner.by

Хлопці не так часто будують автомобілі, але коли вони це роблять, намагаються з усіх сил. У новому проекті на базу Porsche Boxster 986-го покоління був примерен кузов ZAZ 968. Впізнавана «мордочка», ззаду видніються легендарні повітрозабірники примусового охолодження – «вуха», класичні ручки відкривання дверей…, навіть пропорції, незважаючи на те, що Porsche явно більше, і ті збережені. Ну і, звичайно ж, сталеві штамповані диски. Все автентично, все дуже по-радянськи натурально.

Унікальний «Запорожець» на базі Порше зявився в Білорусі

Фотографія була взята з сайту auto.onliner.by

Ну а всередині – торжество високих німецьких технологій. Під капотом 3.2 – літровий мотор від оригінального Boxter, салон – його ж, вся електронна начинка теж з Німеччини.

«Одягли Porsche в «Запорожець». За збігом індекси кузовів у них відрізнялися на одну цифру: у Boxster – 986, а в ЗАЗ – 968», – говорить сам творець на сторінках автосайта auto.onliner.by

Так, талановиті майстри здатні зберегти потрібний баланс. Машина абсолютно не здається чудовиськом барона Франкенштейна. Вона не відштовхує і не викликає глузування. Якісна модель!