Уряд дав велосипедистам більше переваг, але в спеціальних місцях

215

Уряд запровадив в ПДР нове поняття – «Велосипедна зона»

На сайті Уряду РФ було опубліковано постанову від 4 грудня 2018 року № 1478 про зміни, що вносяться до Правил дорожнього руху, за підписом Дмитра Медведєва. Згідно з цією постановою, та з метою розвитку суспільних і пішохідних просторів велосипедисти отримають пріоритет на «так званих спокійних вулицях», де вводиться поняття «Велосипедна зона».

Про зміни у Правилах дорожнього руху

Відповідно, велосипедисти отримають переваги на таких вулицях перед автомобілістами. А саме: максимальна швидкість руху в такій зоні буде не більше 20 км/год. Пішоходам буде вирішуватися переходити проїзну частину в будь-якому незабороненого місці. А щоб водії автомобілів розуміли, що в’їжджають в обмежену зону, для позначення таких ділянок будуть введені нові дорожні знаки та дорожня розмітка.

Уряд дав велосипедистам більше переваг, але в спеціальних місцях

На вулицях з «заспокоєним рухом» (ділянка проїзної частини, на якому для автомобілів встановлені максимальні обмеження швидкості руху до 10-20 км/год) встановлюється перевага велосипедів перед механічними транспортними засобами, їм надається можливість рухатися по всій ширині проїзної частини, призначеної для руху в цьому напрямку. Пішоходам дозволяється переходити проїзну частину в будь-якому незабороненого місці.

Дивіться також: Автомобілістів знову вирішили ущемити в правах: ось що потрібно знати про нові знаки

Зазначимо, що визначити таку вулицю можна не тільки за знаками обмеження та спеціальної розмітки, але і по тому, що всі покриття виконані на одному рівні з проїзною частиною, тобто тротуар не піднятий над нею.

Так можуть виглядати дорожні знаки, запропоновані влітку поточного року:

Уряд дав велосипедистам більше переваг, але в спеціальних місцях

Для визначення вам у поміч новий дорожній знак 5.33.1 «Велосипедна зона», але також не потрібно забувати дивитися по сторонах, де буде написана дублююча дорожня розмітка 1.24.6.

Встановлюється також можливість наскрізного руху велосипедистів в житлових зонах, в яких наскрізний рух будь-яких транспортних засобів заборонено. Заборона на наскрізний рух в житлових зонах зберігається тільки для механічних транспортних засобів.

Уряд дав велосипедистам більше переваг, але в спеціальних місцях

Щоб автомобілі не заважали велосипедистів, пішоходів, а також маломобільним громадян, «для транспортних засобів встановлюється заборона на зупинку на велосипедних або велопешеходных доріжках ближче 5 м від перетину таких доріжок з проїзною частиною і в місцях сполучення проїзної частини та тротуару на одному рівні», – про це також йдеться в довідці до документа.

Приклад дорожньої розмітки:

Уряд дав велосипедистам більше переваг, але в спеціальних місцях

Також документ роз’яснює ще один парадокс, який не давав спокою велосипедистам, які потрапляли в ДТП на Т-подібних перехрестях. Відповідно до попередньої редакції Правил на деяких Т-подібних перехрестях, де дозволено рух тільки наліво і є дві і більше смуги руху, велосипедисти не могли рухатися в одному з напрямків.

Дивіться також: В ПДР введуть правки для велосипедистів і не тільки

Таким чином, потрапляючи в аварію, велосипедисти нерідко визнавалися винними в ДТП. У новій редакції Правил така можливість для велосипедистів встановлюється. Їм буде дозволено «повертати наліво на дорогах, які мають більше однієї смуги руху в одному напрямку, у разі, коли з правої смуги дозволений поворот ліворуч».

І нарешті, щоб велосипедисти не збивали пішоходів на переходах, суміщених з велосипедною доріжкою, будуть встановлюватися світлофори з сигналами у вигляді силуету пішохода і велосипедиста. А велодоріжки в місцях зіткнення з місцями паркування транспортних засобів, розмітки 1.16.1 («Острівець безпеки»), будуть поділятися на місця для стоянки транспортних засобів і велосипедні смуги.