Як використовувати покажчики повороту?

1879

Ви пам’ятаєте, в яких випадках і як потрібно використовувати сигнали поворотів в машині? Ні? Тоді освіжіть свої знання

Водій транспортного засобу зобов’язаний заздалегідь і чітко вказати свій намір змінити напрямок або смугу руху, завчасно включивши сигнали поворотів, а потім припинити сигналізацію відразу ж після маневру. Просто? Не завжди і не для всіх!

Ви завжди повинні пам’ятати, що сигнал повороту в машині потрібен не той, хто його включає, тому що водій знає, куди він збирається їхати. Покажчик напрямку дає сигнал іншим водіям, щоб вони знали, що ми маємо намір робити.

Попереджайте про своїх маневрах заздалегідь і чітко

Як використовувати покажчики повороту?

Ніколи не включайте сигнал повороту занадто пізно. Наприклад, коли ви вже почали повертати або змінювати смугу руху. Використовувати поворотники ви повинні заздалегідь, чітко давши зрозуміти іншим учасникам дорожнього руху, що ви хочете робити. Це дає іншим водіям можливість помітити покажчики повороту вашого автомобіля (одного-двох моргань недостатньо). В іншому випадку ви порушуєте пункт 8.2 ПДР РФ:


8.2. Подача сигналу покажчиками повороту або рукою повинна проводитися завчасно до початку виконання маневру і припиняти негайно після його закінчення (подавання сигналу рукою може бути закінчена безпосередньо перед виконанням маневру). При цьому сигнал не повинен вводити в оману інших учасників руху.

У більшості випадків, коли ви повертаєте на перехрестях, включайте поворотник заздалегідь перед під’їздом до розв’язки. У тому числі вмикайте поворотник навіть у тому випадку, якщо згідно з Правилами дорожнього руху на перехресті можливий тільки поворот. Справа в тому, що всі водії різні. Є уважні, є менш зібрані. Також не варто забувати про численні водіїв-новачків, які часто порушують ПДР, заплутуючись в ребусах дорожніх знаків і розмітки. Так, наприклад, якщо на перехресті можна повертати тільки праворуч, то все одно вмикайте поворотник заздалегідь, щоб попередити інших учасників дорожнього руху про свої наміри. Адже якийсь недосвідчений водій може не помітити, що рух по прямій заборонено, і не встигнути знизити швидкість, коли ви будете повертати направо. В підсумку є великий ризик, що станеться ДТП.

Зміна напрямку або смуги руху

Як використовувати покажчики повороту?

Точно так само як ми сигнализируем про свої наміри повернути, ми повинні заздалегідь попереджати учасників дорожнього руху про майбутній перестроюванні в іншу смугу руху.

УВАГА: включення сигналу повороту не означає отримання пріоритету проїзду. Пам’ятайте, що незалежно від того, що включений сигнал повороту, ми зобов’язані поступатися транспортним засобам, які їдуть в смузі руху, куди ми маємо намір перестроїтися!

Картинка Намір змінити смугу руху також має бути позначено сигналом повороту, однак це не звільняє нас від обов’язку поступатися дорогу транспортним засобам на смузі руху, в яку ми хочемо перебудуватися.

Особлива ситуація виникає на перехрестях, зазначених табличками 8.13 «Напрямок головної дороги». Мова йде про те, коли головна дорога на перехресті змінює своє прямолінійний рух в іншу сторону (праворуч/ліворуч і т. д.). Багато водіїв (навіть досвідчені) часто не знають, чи потрібно включати поворотники при поєднанні знак «Головна дорога» з інформаційною табличкою 8.13, що вказує на зміну напрямку дороги з пріоритетом.

Багато водіїв в цьому випадку думають, що раз ми повертаємо, залишаючись згідно табличці 8.13 на головній дорозі, ми не повинні включати сигнал повороту. Але насправді, незважаючи на те, що ми згідно ПДР залишаємося на дорозі з пріоритетом, ми ОБОВ’ЯЗКОВО ПОВИННІ включати сигнал повороту. Це передбачено пунктом 8.1 ПДР:


8.1. Перед початком руху, перестроением, поворотом (розворотом) і зупинкою водій зобов’язаний подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку, а якщо вони відсутні або несправні – рукою. При виконанні маневру не повинні створювати небезпеку для руху, а також перешкоди іншим учасникам дорожнього руху.

Так, при повороті на перехресті, де висить табличка 8.13, ми, повертаючи в бік, куди головна дорога змінює напрямок, хоч і залишаємося на дорозі з пріоритетом, тим не менш виконуємо маневр (повертаємо). А раз звертаємо, то згідно з пунктом 8.1 ЗОБОВ’ЯЗАНІ включити сигнал повороту завчасно.

А чи потрібно тоді включати сигнал повороту, якщо ми продовжуємо рух прямо, вже в бік другорядної дороги? У цьому випадку ми не змінюємо напрямок руху, відповідно, згідно ПДР поворотники не включаємо.

На жаль, дуже часто на російських дорогах Гости при установці і розміщення дорожніх знаків не дотримуються. Мова йде про Гост Р 52290-2004. У ньому прописано, що на дорожніх знаках і табличках повинні бути достовірні зображення та інформація, яка відповідає реальній конфігурації дороги, перетин доріг, схемою організації дорожнього руху. На жаль, не завжди в Росії цей ГОСТ дотримується. У підсумку багато дорожні знаки плутають водіїв. Ось вам приклад, коли дорожні знаки, з одного боку, вказують на необхідність включення сигналу повороту при русі по головній дорозі, яка йде лівіше, але існуюча дорога не дозволяє зробити однозначного висновку про необхідність включення поворотников:

Як використовувати покажчики повороту?

Фото з сайту: instructor53.ru

А ось вам інший приклад, коли, залишаючись на дорозі з пріоритетом (головній дорозі), згідно з існуючою схемою руху, дорожньої ситуації і присутності дорожніх знаків, встановлених за Гостом, водії, залишаючись на головній дорозі, не зобов’язані включати сигнали повороту.

У разі ж руху в бік другорядної дороги в цих прикладах водії зобов’язані завчасно включити поворотники.

Як використовувати покажчики повороту?

Фото з сайту: instructor53.ru

Як ви використовуєте сигнал повороту на перехресті з круговим рухом?

Як використовувати покажчики повороту?

У більшості водіїв не викликає труднощів розібратися, як і коли вмикати сигнали поворотів при проїзді перехрестя з круговим рухом. Наприклад, якщо ми збираємося залишити кільцеву розв’язку при першому ж повороті, то повинні використовувати правий поворотник, перш ніж повернути (виїхати з кола направо). Також немає сумнівів в тому, що ми повинні використовувати сигнали повороту при перестроюванні в іншу смугу при русі по колу, не забувши при цьому пропустити автомобілі, які їдуть в смузі, куди ви збираєтеся перебудуватися.

Дивіться також: Пам’ятка: Як проїжджати круговий рух по – новому?

Сумніви у багатьох водіїв починають виникати з приводу використання лівого поворотника. Ви звертали увагу, що перед колом багато водіїв включають лівий поворотник? Як думаєте, це правильно? Насправді немає. Перед колом водії зобов’язані включати правий поворотник, оскільки рух на перехресті здійснюється проти годинникової стрілки, відповідно, інші траєкторії руху заборонені, а значить, можна включати тільки правий сигнал повороту.

Як використовувати покажчики повороту?

Фото з сайту Drive2.ru

Зверніть увагу: коли ви виїхали на круговий рух, якщо не збираєтеся здійснювати правий поворот, ви згідно ПДР зобов’язані виключити правий поворотник і здійснювати подальший рух по колу без сигналів повороту. При з’їзді з кола ви також зобов’язані завчасно включити правий поворотник.

Підіб’ємо підсумок: лівий поворотник при русі по колу ви повинні включати ТІЛЬКИ в тому випадку, якщо збираєтеся перебудуватися на колі з правої смуги в ліву, попередньо, природно, пропустивши автомобілі, які рухаються в тій смузі, куди ви збираєтеся маневрувати.