Як розшифрувати коди двигунів BMW: інструкція

363

Що означають коди в двигунах BMW

B58? S85? N54? Якщо вам здається, що це якась абракадабра або азбука Морзе, значить, ви точно не володіли BMW. Втім, навіть володарі цих баварських автомобілів також не завжди розбираються у внутрішній номенклатурою своїх залізних коней, тому ці точки-тире коди можуть збити з пантелику навіть їх. Представляємо вашій увазі роз’яснення, що означають всі ці букви і цифри.

Дивіться також: Як розшифрувати VIN

Автовиробники часто дають двигунів найменування для позначення внутрішнього, щоб ідентифікувати їх під час проектування і виробництва. Зазвичай це просто набір букв і цифр, невідомих для пересічного споживача кінцевої продукції. Але, як пояснив інженер Джейсон Фенске у своєму останньому відео, в цих кодах насправді зашифровано багато інформації. BMW є відмінним прикладом для пояснення – вони використовують однакову схему найменувань для свого діапазону двигунів протягом багатьох десятиліть. Ось як розшифрувати кодові назви двигунів BMW.

Давайте скористаємося прикладом. Двигун в 2018 M5: S63B44T4. Ось що означають всі ці букви і цифри. Так, саме, кожна літера та цифра в ньому неспроста!

Як розшифрувати коди двигунів BMW: інструкція

S: перша буква позначає той, з якого «сімейства двигунів» вийшла та чи інша силова установка. «S» в даному випадку являє собою двигун, розроблений підрозділом BMW M. В цьому є безумовний смисл, оскільки це двигун від М5. Більшість звичайних двигунів BMW, що не входять в M-серію, мали позначення «N», якщо вони були розроблені після 2001 року, в той час як двигуни, розроблені після 2013 року, мають позначення «B». Якщо ви бачите двигун BMW з «W» на початку, це означає, що він був побудований зовнішнім постачальником, а не BMW.

6: другий символ – це число, яке представляє нам інформацію про кількості циліндрів двигуна. Але тут є нюанс – цифра іноді не відповідає кількості циліндрів. «6» у нашому прикладі насправді означає, що цей двигун має архітектуру V8. А от трьох – і чотирициліндрові двигуни мають маркування 3 або 4 відповідно. Двигуни з «7» – це V12, а двигуни, другою цифрою маркування яких стоїть «8», являють собою варіант V10.

Як розшифрувати коди двигунів BMW: інструкція

3: третій символ позначає кількість модернізацій, які пройшов мотор. Наприклад, якщо цією цифрою був «0», перед вами мотор в оригінальному, першому виконанні. «3» тут буде вказувати на те, що даний двигун отримав три оновлені функції, такі, наприклад, як прямий впорскування або послідовно розташовані турбіни.

B: четвертий символ вказує, який тип палива використовується в двигуні і встановлений він поздовжньо або поперечно в автомобілі. «B» тут означає, що він використовує бензин і він встановлений подовжньо. Якби двигун мав у коді літеру «A», це б означало, що він використовує бензин і встановлений поперечно. Літери «C» і «D» призначені для дизельних двигунів, а «E» – для електродвигунів.

44: ці два числа являють собою точний обсяг. «44» тут варто тому, що реальний обсяг мотора становить 4,4 літра. Якщо ви побачите число «50», значить, маєте справу з 5,0-літровим двигуном.

Як розшифрувати коди двигунів BMW: інструкція

Т: ця буква говорить про «класі продуктивності» двигуна. Діапазон продуктивності наступний: (K) самий низький, низький (U), середній (M), верхній (O), топовий (Т), Супер (S). Цей двигун знаходиться в топ-класі, який, за іронією долі, є другим по потужності доступним силовим агрегатом BMW.

Дивіться також: Порівняння рестайлінгового 2019 BMW 7-Series проти Audi A8 і проти Mercedes S-Class

4: самий останній символ, говорить нам про те, скільки переробок двигун пройшов у своєму житті. Якщо б це число було «0», це означало б, що мова йде про новому двигуні, оригінальному виконанні. «4» тут означає, що двигун глобально перейшов в п’яте покоління, зазнавши чотири оновлення.

TU: у деяких старих движках стояли ще два останніх символи – «TU», що означає «технічне оновлення». Як чується, так і розумійте, згідно з номенклатурою BMW, такий двигун зазнав значні зміни в порівнянні з попередньою версією.