Найгірші помилки, які люди роблять при купівлі вживаного автомобіля

293

Топ найгірших помилок при покупці б/у автомобіля.

Кожен день на авторинку відбуваються тисячі угод купівлі-продажу уживаних автомобілів. На жаль, кожен другий покупець робить помилки, навіть не підозрюючи про це. Але в подальшому деякі помилки при покупці машини можуть вийти автолюбителю боком. Отже, ось короткий огляд восьми поширених помилок, які роблять люди при купівлі автомобіля на ринку б/у авто, а також поПоради про те, як їх можна уникнути.

1. Не довіряйте своїм очам

Найгірші помилки, які люди роблять при купівлі вживаного автомобіля

Помилка № 1 – не довіряйте своїм очам. Справа в тому, що іноді те, що ми бачимо, може бути оманливим. Довіряйте своїм інстинктам. Повірте, вони у вас є, навіть якщо ви не розбираєтеся в технічній частині автомобіля.

Прислухайтеся, що вам підказує ваша інтуїція, а не хвилинна слабкість, яка виникає при перших хвилинах огляду автомобіля. Увімкніть мізки. Не втрачайте розум і будьте холоднокровні. Якщо ви відчуєте щось не те або вам здасться що з машиною щось не так.

2. Не вірте всьому, що ви читаєте в Інтернеті

Найгірші помилки, які люди роблять при купівлі вживаного автомобіля

Помилка № 2 – це вірити всьому, що написано в Інтернеті. Для багатьох Інтернет сьогодні – цар і бог у сфері інформації. Багато хто вважає, що інформація в Мережі достоверней, ніж у книги в бібліотеці. Але, на жаль, у Мережі потрібно вміти відокремлювати зерна від плевел. Так, там багато потрібної і корисної інформації. Є дуже хороші відгуки і думки професіоналів.

Дивіться також: Десять автомобілів які ви можете придбати за ціною нового iPhone X

Але не факт, що знайдена вами інформація достовірна, повна і корисна. Тому будьте обережні, коли ви, досліджуючи той чи інший автомобіль, читаєте негативні відгуки. Пам’ятайте, що погані відгуки часто бувають замовні – тобто їх пишуть закляті конкуренти. Особливо уважно ставитеся до відгуків автодилерів, багато з яких, на жаль, створюються маркетологами дилерів. Що найгірше – це те, що безліч інформації в Мережі не можна перевірити. Тому шукайте надійні і авторитетні джерела інформації.

3. Поспіх при підписанні договору купівлі-продажу або кредитного договору

Найгірші помилки, які люди роблять при купівлі вживаного автомобіля

Помилкою № 3 є поспіх покупців, які після довгих поневірянь намагаються якомога швидше підписати всі документи по угоді і виїхати нарешті на своєму автомобілі. Але, на жаль, поспіх часто призводить до плачевних наслідків. Тому змусьте себе все робити не поспішаючи. Читайте всі документи по угоді повільніше, від кірки до кірки.

Прочитайте все, що ви підписуєте, щоб потім не дивуватися, що вам нав’язали додаткові непотрібні опції або додаткові послуги, наприклад у вигляді розширеної гарантії на автомобіль. Ще гірше, коли ви, неуважно вивчивши кредитний договір, в подальшому розумієте, що уклали з банком невигідну угоду. Так, документи читати втомлює, але нічого не поробиш. Читайте всі. Адже ви збираєтеся підписати юридично важливий для себе документ, який може привести вас до розчарування і фінансових втрат, якщо ви недбало ставитесь до процесу ознайомлення з документами.

4. Не купуйте автомобіль, не протестувавши його в реальних умовах на дорозі

Найгірші помилки, які люди роблять при купівлі вживаного автомобіля

Ще однією частою помилкою багатьох покупців автомобілів є відмова від тривалого тест-драйву автомобіля. Не купуйте машину своєї мрії, не зробивши тест-драйв. Причому якщо мова йде про покупку нового авто в салоні, замовте не короткий тест-драйв, а тривалий, щоб зрозуміти, чи дійсно машина підходить вашим смакам, потребам і поглядам. На жаль, на жаль, під час короткого тест-драйву, який, як правило, проходить по короткому, заздалегідь встановленим маршрутом, ви не зможете виявити всю плюси і мінуси машини.

Дивіться також: Що робити, щоб вас не обдурили в автосалоні

Якщо дилер не надає тривалі тест-драйви або до менеджера велика черга, як варіант можна взяти машину в прокат в який-небудь профільної компанії. Отримавши автомобіль в особисте своє розпорядження на добу і більше, ви протестуєте машину в будь-який час, на будь-яких дорогах (в тому числі і у дворах і парковках біля ТЦ) і в будь-яких погодних умовах. Так що пам’ятайте, що купівля автомобіля – це не купівля чайника або мікрохвильовки в запечатаній коробці.

5. Дізнайтеся свій кредитний рейтинг

Найгірші помилки, які люди роблять при купівлі вживаного автомобіля

Помилка № 5 – це йти до дилера купувати автомобіль в кредит, не знаючи своєї кредитної історії. Ви знаєте свою кредитну історію? Ви впевнені? Адже від кредитної історії залежить, на яких умовах вам оформлять автокредит. Природно, кредитна історія буде істотно впливати на остаточні кредитні умови, які вам можуть запропонувати в автосалоні.

Тому якщо ваша кредитна історія не ідеальна, не варто кидатися на першу-ліпшу пропозицію сумнівної дилера з не дуже привабливою кредитною ставкою, але з низьким початковим внеском. Цілком можливо, не дуже хороша ставка і не ідеальна кредитна історія зроблять автокредит дуже дорогим для вашої кишені. У такому випадку краще відразу шукайте дилерів, які пропонують низькі процентні ставки за автокредитами.

Правда, при цьому готуйтеся внести чималий початковий внесок. Так що краще заздалегідь перевірте свою кредитну історію, щоб потім не дивуватися в автосалоні, коли вам озвучать немаленьку ставку за кредитом. Так ви не тільки заощадите свої нерви, але і час.

6. Гра з дилером

Найгірші помилки, які люди роблять при купівлі вживаного автомобіля

Помилка № 6 – це гра з дилером. Деякі автолюбителі думають, що якщо вони до кінця будуть приховувати, як буде купуватися автомобіль (за готівку або в кредит), а також домовленості про купівлю з іншим автосалоном, то зможуть хитрістю з’ясувати цінники в салоні з метою порівняння вартості одного й того ж авто у різних дилерів. Ми не Порадимо це робити, оскільки так ви ніколи не дізнаєтеся, яку особисту знижку готовий надати вам автосалон, якщо ви все-таки вирішите придбати автомобіль саме у них.

Якщо вам вже запропонували остаточний цінник і озвучили персональну знижку в одному салоні, при відвідуванні іншого дилера не приховуйте пропозиції конкурентів. Так ви підвищите шанси отримати більш привабливу знижку. Також не варто приховувати своє бажання покупки машини в кредит. Більшість дилерів люблять, коли люди купують автомобілі за допомогою автокредиту. Адже більшість салонів при продажу авто в кредит отримують від банків винагороду. Саме тому більшість салонів при продажу авто в кредит дають хороший дисконт на підсумковий цінник автомобіля.

7. Незнання процентних ставок за кредитом на ринку

Найгірші помилки, які люди роблять при купівлі вживаного автомобіля

Ще однією досить-таки частою помилкою покупців автомобілів є відвідування автосалону для покупки машини в кредит без знання середньоринкових ставок по кредитним програмам. Адже в такому випадку ви не дізнаєтеся, вигідна відсоткова ставка за кредитом, запропонована вам у процесі переговорів в автосалоні. Тому вирушайте до дилера тільки тоді, коли вивчите актуальні кредитні ставки за автокредитами на ринку. І пам’ятайте, що при оформленні кредиту ви також можете спробувати вибити знижку (зниження процентної ставки), як і знижку на автомобіль.

8. Лізинг не завжди вигідний

Найгірші помилки, які люди роблять при купівлі вживаного автомобіля

Останнім часом у Росії все більше помітна тенденція придбання автомобіля в лізинг. Особливо це актуально для тих, хто купує автомобіль для ведення бізнесу. Саме тому в більшості випадків в лізинг набувають автомобілі юридичні особи та індивідуальні підприємці. Але за останні роки лізинг став популярним і у фізичних осіб.

Адже при придбанні машини в лізинг можна істотно знизити щомісячні платежі. Сьогодні це дуже актуально. На жаль, не завжди лізинг вигідніше автокредиту. Наприклад, при покупці автомобіля в лізинг часто в договорі прописують обмеження пробігу автомобіля. Так що не женіться за низькими щомісячним платежем. Якщо є обмеження пробігу, тобто ризик перевищити ці межі. У такому разі за зайвий пробіг ви заплатите досить пристойну суму.

Також нагадаємо, що найчастіше лізинг – це все-таки найчастіше довгострокова оренда. По суті, ви викидаєте гроші за право управління автомобілем. Так, у певних випадках лізинг вигідний. Особливо якщо ви купуєте автомобіль для бізнесу. Але в більшості випадків лізинг поступається автокредиту за багатьма параметрами.