Як перевірити, чи старий автомобіль безаварійним?

335

Ось як визначити, битий або небитий.

Щоб точно перевірити, чи не перебуває автомобіль після аварії, необхідно виконати не тільки перевірку його історії, але і також виміряти геометрію кузова. Природно, в тому числі потрібен і візуальний огляд професіоналом. Звичайно, при пошуку уживаного автомобіля на вторинному ринку важко знайти майстра, який би погодився займатися пошуком і оглядом авто. Також не завжди є можливість доїхати з продавцем до сервісу. Але можна визначити самостійно, автомобіль потрапляв в аварію чи ні? Насправді найчастіше зробити це не дуже важко. Ви цілком можете розпізнати аварійну історію транспортного засобу.

Не кожен кузовний ремонт проводиться після аварії

Як перевірити, чи старий автомобіль безаварійним?

На самому початку огляду головна проблема – це дізнатися, чи проводилися кузовні роботи. Зазвичай про це свідчить свіже лакофарбове покриття кузова. Правда, не завжди забарвлення кузова означає, що автомобіль був битим. Справа в тому, що дуже часто лакофарбові роботи по кузову проводяться після невеликих зіткнень або в результаті невинних подряпин або відколів. Наприклад, буває так, що передні крила автомобіля мають численні сколи. В результаті власник може побажати їх прибрати. У цьому випадку крила машини будуть загрунтовані, трохи отшпатлеваны і потім пофарбовані. Але автомобіль не був в аварії і не представляє небезпеки для покупки. Проте коли такий автомобіль буде оглядати непрофесіонал, озброївшись модним сьогодні товщиноміром, яким більшість навіть не вміє правильно користуватися, то, виявивши, що передні крила машини фарбовані, він заявить, що машина була бита. Ось такий невтішний висновок роблять багато покупців, коли виявляють, що автомобіль фарбувався. Але, як бачите, фарбування фарбування ворожнечу. Природно, якщо машина потрапляла в дрібні ДТП, вона також не представляє великої небезпеки для покупки.

Говорити про аварійності автомобіля, який небажано купувати, можна тільки в наступних випадках:

  • Аварія викликала відкриття подушок безпеки
  • Пошкоджені не тільки деталі кузова та зовнішні елементи, але і внутрішні
  • ДТП викликало деформацію підлогового або підвісного обладнання автомобіля
  • Аварія завдала шкоди, який є технологічно незворотних

Як перевірити, чи старий автомобіль безаварійним?

Тільки такі автомобілі однозначно втрачають свою цінність і навіть можуть вважатися небезпечними. На жаль, транспортних засобів, які мають саме таке минуле, на вторинному ринку вистачає. На ринку навіть є автомобілі, відновлені з двох або навіть трьох різних частин з інших машин з допомогою зварювання. Такі автомобілі небезпечні, і згідно з чинним законодавством їм заборонено пересування по дорозі. Але тим не менше таких «розпилів» на ринку вистачає. Адже на ринку багато непрофесіоналів і довірливих людей, які в гонитві за економією купують у перекупок подібний небезпечний автохлам.

Оцінка зовнішніх елементів і лаку

Як перевірити, чи старий автомобіль безаварійним?

Сучасні автомобілі зроблені ретельніше, ніж ті, що вироблялися більше 15-20 років тому. Особливо більш точно зроблені зазори між кузовними і навісними деталями. Сьогодні практично всі зазори на сучасних автомобілях однакові і рівні, чого не скажеш про старих машинах, коли автопромисловість була менш точною і автомобілі випускалися за старими технологіями.

Дивіться також: чи Варто купувати аварійну машину?

При огляді сучасного авто ви повинні звернути увагу на всі зазори деталей – вони не повинні плавати, бути різними, а деталі кузова не повинні випирати з єдиній площині. Бампера машини повинні щільно прилягати до кузовних деталей. Комбінація фар також повинна бути ідеальна.

Однак не у всіх автомобілях навіть з заводу можуть бути зазори ідеальні. Особливо якщо мова йде про автомобілі економ-класу. Так що завжди враховуйте клас і марку автомобіля при огляді. Наприклад, в автомобілях Volkswagen або Audi немає місця для нерівномірних зазорів або вигнутих складок. Якщо ви виявите, що кузовні зазори нерівномірні, плавають і просто криві на автомобілі, де так не повинно бути, швидше за все, перед вами автомобіль, який піддався неякісного ремонту, а значить, аварійний.

Крім огляду зовнішніх елементів ви також повинні візуально оцінити стан лакофарбового покриття. Умовою такого огляду є чиста і суха машина, а також бажано сонячна погода. На великому і короткій відстані перевірте, чи є відмінності у відтінках лаку на окремих частинах кузова. І тут знову невелика замітка. Деякі кольори – в основному білий і червоний – можуть мати різні відтінки на металевих і пластикових елементів. Наприклад, колір бампера може мати відтінок, відмінний від кузова. Це ні про що не говорить.

Як перевірити, чи старий автомобіль безаварійним?

Наступним кроком має стати огляд кузова під дверима і ущільнювачами вікон. У цих місцях ви можете виявити не тільки сліди фарбування автомобіля, але і навіть корозію. Також майте на увазі, що будь-лак або сліди фарби на гумових ущільнювачах є підтвердженням того, що автомобіль фарбувався.

У тому числі перевірте маркування скла автомобіля. Особливо зверніть увагу на дату виробництва скла. Всі номери повинні бути однаковими. Правда, якщо одне скло не відповідає іншим, це ще не є доказом аварії. Гірше, коли при огляді ви знайдете три скла з різним роком випуску. Запитайте продавця, чому скло було замінено.

При зовнішньому огляді автомобіля варто також акцентувати увагу на колеса. Перевірте дату випуску стан шин і колісних дисків. Іноді пошкодження дисків може говорити про аварійний минулому автомобіля. Гума не повинна бути старше автомобіля. Хоча це все, звичайно, непрямі ознаки. Адже власник авто міг перед продажем зняти хорошу гуму або диски і поставити на автомобіль старий комплект коліс від іншої машини. Тут, як ви розумієте, потрібно зіставляти з тим, що говорить продавець авто. Якщо його пояснення не сходяться з тим, що ви виявляєте при огляді, швидше за все, продавець автомобіля бреше. Робіть висновки.

Вимірювач товщини фарби: як його використовувати?

Як перевірити, чи старий автомобіль безаварійним?

Сьогодні при огляді автомобіля багато використовують безцінний інструмент-гаджет, необхідний для вимірювання товщини фарби кузова – так званий товщиномір. На жаль, цей прилад не зможе достовірно сказати вам, побував автомобіль серйозної аварії або ж мав дрібне зіткнення, в результаті чого отримав незначні подряпини. Адже в обох випадках для усунення пошкоджень необхідні ремонтні та лакофарбові роботи. Але тим не менш товщиномір незамінний при огляді будь-якого вживаного автомобіля. Принаймні, при огляді у вас будуть підстави щось підозрювати.

Хороший детектор-товщиномір фарби коштує в середньому у Росії 5 тис. рублів. Звичайно, на ринку продається безліч дешевих китайських приладів, зв’язуватися з якими ми б не Порадили. Є і більш дорогі прилади, які більше підійдуть професіоналам.

Товщиномір вимірює товщину фарби, показуючи значення на екрані в мікронах.

Перед перевіркою товщини фарби всього кузова потрібно для початку встановити контрольну товщину. Часто її знаходять на даху або кришці паливного бака. Зазвичай ці елементи кузова рідко коли фарбуються не на заводі. Як правило, товщина заводського лакофарбового покриття автомобіля становить 80-120 мкм. Значення до 150 мкм також прийнятно, особливо якщо у вас немає хорошого дорогого товщиноміра. Слід також пам’ятати, що детектор товщини фарби не буде показувати якесь значення на алюмінієвих або пластикових деталях.

Як інтерпретувати результати вимірювання товщини лакофарбового покриття?

  • Оригінальна фарба: 80-120 мкм
  • Деталь кузова професійно пофарбовані або не забарвлена: 120-150 мкм
  • Пофарбований елемент: 150-260 мкм
  • Деталь злегка покрита шпаклівкою і ґрунтом, а також на неї нанесено нове лакофарбове покриття: понад 260 мкм
  • Багато шпаклівки: вище 500-1000 мкм
  • Деталь з пластику, алюмінію або на компонент завдано дуже товстий шар шпаклівки: безрезультатно

Якщо в машині є кілька пофарбованих деталей, почніть фантазувати і подумайте, що могло статися. Зазвичай передні крила фарбуються при дрібному зіткнення з огорожею або іншими автомобілями або в результаті появи численних відколів або подряпин. Якщо ви виявили, що була пофарбована двері, то, цілком можливо, двері була пошкоджена в результаті удару. Так що якщо ви виявили, що двері фарбувалася, відкрийте її і уважно перевірте товщину фарби на порогах і середніх кузовних стійках. Тут не повинно бути слідів перефарбовування. Якщо виявите, що ці деталі фарбувалися, то, швидше за все, була пошкоджена не тільки двері, але і поріг разом зі стійкою, що буває тільки при дуже сильному ударі.

Дивіться також: Як дізнатися чи була машина в аварії?

Найбільший негатив – підтвердження, що фарбувалася дах. При більшості несерйозних аварій зазвичай дах не страждає. Якщо ж ви виявили, що товщина фарби на даху не відповідає заводський, то не потрібно зв’язуватися з такою машиною, оскільки існує велика ймовірність того, що вона була учасницею серйозної аварії. Є винятки – дах іноді фарбується в результаті пошкоджень від граду. Але зазвичай автовласники, чиї автомобілі були побиті градом, фотографують дефекти перед ремонтом, щоб потім довести майбутнім покупцям, що дах фарбувалася не з-за того, що автомобіль перекинувся.

Пам’ятайте, що практично кожен елемент кузова може бути перефарбований після невеликого зіткнення з перешкодою (наприклад, дворовим парканом, великим бетонним блоком, стовпом і т. д.), а не в результаті аварії. І, в принципі, купувати такий автомобіль не небезпечно. Але, правда, все залежить від кількості пофарбованих деталей. Наприклад, ви повинні знати, що чим більше таких забарвлених елементів кузова, тим більше автомобіль втрачає свою цінність. Так що будьте пильні з такими автомобілями. Тут, не рівна година, і переплатити можна.

Перевіряємо машину зсередини

Як перевірити, чи старий автомобіль безаварійним?

Після зовнішнього огляду ознак зіткнення або аварії ви також можете зазирнути всередину – в салон і в підкапотний простір. Насамперед слід повернути ключ і включити запалювання. Зверніть увагу на приладову панель. У момент запуску автомобіля значок подушки безпеки повинен короткочасно загорітися і потім згаснути. Іншого варіанту немає. Коли значок загорається на короткий час, це означає, що відбувається діагностика системи безпеки. Якщо індикатор згас, помилок у роботі подушок безпеки немає.

В салоні ви повинні ретельно оглянути всі місця, за якими встановлені подушки безпеки. У першу чергу це стосується кришок подушок безпеки на кермі і центральної консолі з пасажирської сторони. Також перевірте дверні стійки. Тріщини, нові пластикові елементи і т. п. можуть говорити про спрацювання подушок безпеки. Особливу увагу зверніть на тріщини, яких не повинно бути на всій панелі і центральній консолі (торпедо), а також на дверних панелях (на обшивці дверей).

Як перевірити, чи старий автомобіль безаварійним?

Розгорніть ремені безпеки до кінця і огляньте їх. Перевірте, чи працює замок ременя плавно. Будь-які пошкодження замку ременя або побічно говорять про можливу аварію. У тому числі бажано оглянути підлогу під килимками і нішу під заднім сидінням. Будь-яка підозріла деформація може вказувати на ДТП. У той же час слід пам’ятати, що виробники не приділяють особливої уваги красивою забарвленням деталей під килимками або сидіннями. У тому числі не думайте, що заводські герметизуючі та антикорозійні склади на кузові (у тому числі всередині салону) повинні мати привабливий зовнішній вигляд.

Ну і нарешті огляньте простір під капотом, не пропускаючи ні один елемент кузова. Особливо уважно огляньте болти, що тримають передні крила. Сліди відгвинчування болтів, утримують крила, свідчать про ремонт. Тріщини в кріпленнях фар або в інших елементах також можуть вказувати на аварійне минуле. Також, звичайно, перевірте несучі кузовні елементи під капотом, які не повинні мати незаводських швів і слідів зварювання, герметиків і т. д.