У Москві все ж можуть ввести 50% знижку за дострокову оплату штрафу за неоплачену парковку

252

Москвичам можуть скинути 50% за штраф за неоплачену парковку [Поки тільки чергову пропозицію]

Москвичі та гості столиці знають, що з паркувальними місцями в серці нашої країни справи кепські і чим ближче ви просунетеся до центру, тим менше шансів знайти там хоч невелике вільне містечко навіть на автомобілі типу Smart. Проблема знайома всім мегаполісам світу, в яких кількість транспортних засобів перевищує всі допустимі межі. Рішення напрошується саме собою – обмежити в’їзд автомобілів до центру і інші проблемні частини міста. Одним з дієвих методів у світовій практиці стало введення платного паркування. Не кожен автовласник захоче щодня оплачувати дорогу послугу, а значить, пересяде на громадський транспорт, що знизить транспортне навантаження і зменшить затори.

Дивіться також: Як оскаржити штраф за неоплачену парковку

З іншого боку, для тих, хто не бажає відмовлятися від використання свого залізного коня, виникають нові проблеми – штрафи. Не вніс плату у бюджет – ласкаво просимо в клуб випробували на собі всю суворість ч. 2 статті 8.14 Кпап міста Москви:

Несплата за розміщення транспортного засобу на платній міський парковці


2. Несплата за розміщення транспортного засобу на платній міський парковці

тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян, посадових осіб та юридичних осіб у розмірі 2.500 рублів.

Здавалося б, що ж, не велика втрата, адже штрафи за Кодексом про адміністративні правопорушення можна оплатити зі знижкою в 50% при їх сплаті протягом перших 20 днів. Але, на жаль, Кпап міста Москви – окремий документ, який не має відношення до Кпап РФ з деяких питань. Зокрема, 50% знижка в місті Москві за дострокову сплату штрафу не передбачена. Мабуть, цього нерівності рано чи пізно повинен прийти кінець, оскільки відразу декілька депутатів (Ігор Лебедєв і голова думського Комітету з праці і соцполітики Ярослав Нілов) внесли пропозицію в Мосміськдуму про опрацювання питання «про введення в Москві 50%-ої знижки водіям у разі дострокового погашення штрафу за неоплачену парковку». Про це повідомляє видання «Автовзгляд».

«Оскарження штрафу — процес довгий і в більшості випадків безнадійний: згідно зі статистикою, успішним виявляється лише кожен 20-й випадок незгоди автовласника з накладеним стягненням. Тому ми вважаємо за необхідне привести норми Кпап Москви у відповідність з нормами КоАП РФ», – наводить слова Ярослава Нілова «Автозгляд».

У Москві все ж можуть ввести 50% знижку за дострокову оплату штрафу за неоплачену парковку

До речі, депутат від ЛДПР Ярослав Нілов звертається з цього питання до голови Мосміськдуми Олексію Шапошникову не вперше. Два роки тому питання вже піднімалося, але віз і нині там: Знижку на штрафи за несплачену парковку не поширили

Дійсно, давно пора було зрівняти в правах всіх автомобілістів країни. Так, столиця – багате місто, але це зовсім не означає, що в ньому живуть суцільно мільйонери. Для багатьох автомобілістів така знижка була б далеко не зайвою, тим більше потрапити під камери «Парконов» і отримати штраф дуже просто. У поспіху легко не побачити потрібний знак: Як випадково не потрапити в зону платного паркування

І нарешті, додамо, що оскільки кількість платних парковок зростає в геометричній прогресії і вже вперше зайшла за межі МКАД (Московської кільцевої автодороги), таким чином, проблема необхідності сплати штрафу за Кпап р. Москви в повному розмірі буде тільки посилюватися.