Водіям-іноземцям заборонять займатися перевезеннями з 2019 року

183

В таксі – тільки з російським громадянством: закон на межі фолу

За повідомленням голови профільного комітету Державної думи Євгена Москвичова, у Думі допрацьовують закон про державне регулювання діяльності служб замовлення легкового таксі, згідно з яким розглядається можливість обмеження найму іноземців в ці самі таксомоторні компанії. Жорсткий законопроект про легковому таксі буде введена вже в наступному році. Розробка проекту почалася восени 2018 року.

Дивіться також: З 21 грудня 2018 року юридичним особам та ІП заборонять садити за кермо водіїв з неросійськими правами

За словами самого голови, «однозначно будуть пропозиції і поправки депутатів: іноземним водіям без російського громадянства буде заборонено працювати на легковому таксі». Таким чином, законодавча ініціатива, яка в 2019 році буде оформлена у вигляді закону, торкнеться виключно перевезень пасажирів у легковому таксі, а компанії, що займаються такого роду перевезеннями, не зможуть наймати для роботи громадян без російського громадянства.

Чому законодавець вирішив обмежитися тільки перевезеннями легковими таксі?

«На інших видах транспорту – будь ласка, там більш жорсткий контроль і водіям, і до випусків автомобілів», – зазначив Москвичев на сторінках ТАСС.

З цією заявою, звичайно, можна частково посперечатися, згадавши кількість найбільших ДТП за участю автобусів, у тому числі відбулися на ж/д переїздах в 2018 році, але в цілому ситуація дійсно відповідає опису голови профільного комітету. Якщо в секторі масових перевезень панує хаос, але більш-менш контрольований, то серед таксомоторів взагалі анархія і повна плутанина. Мало того, що за кермо садять малокваліфіковані кадри, так вони ще й працюють мало не цілодобово, падаючи з ніг під кінець робочої зміни. А це, як зрозуміло, безпосередньо впливає на безпеку, про що свідчить офіційна статистика кількості аварій серед водіїв таксі: піврічна статистка наводиться на RG.ру

Нагадаємо, що для роботи у сфері перевезень, у тому числі автобусних, раніше був прийнятий закон про необхідності отримувати російські водійські права іноземним водіям з країн, що не входять в Євразійський економічний союз.

Водіям-іноземцям заборонять займатися перевезеннями з 2019 року

Ну а для тих водіїв, у кого в цьому питанні повний порядок, передбачається, що дозвіл на роботу таксистом на конкретному транспортному засобі буде видаватися не менше ніж на п’ять років. Документ повинен буде знаходитися в автомобілі і пред’являтися на вимогу посадових осіб і звичайних пасажирів. При цьому автомобіль повинен бути зареєстрований на території РФ, проходити ТО, передрейсовий контроль і планові ремонти.

Експерти, які ознайомилися з ідеєю відбирати для роботи у таксомоторах виключно громадян РФ, в цілому скептично поставилися до такої ініціативи. Зокрема, голова Комітету МТПП з питань розвитку транспортного обслуговування пасажирських перевезень легковим автомобільним транспортом Богдан Коношенко в коментарі «Газета.ги» так відгукнувся про заборону роботи в таксі іноземцям: «Я впевнений, що це ухвалено не буде, тому що це вже дискримінація».