11 правил етикету водіння, які ви забули з моменту отримання прав

659

Які головні речі забули багато водіїв з моменту отримання водійських прав

У багатьох водіїв з моменту отримання водійського посвідчення минуло вже 10, 20, 30 років або більше. З часом багато досвідчені водії забувають не тільки про багатьох правила поведінки на дорозі, але і про важливі Правила дорожнього руху. Грішать цим і більш молоді водії, незважаючи на те, що досить недавно отримали права. Пройдіть експрес-курс з підвищення вашого досвіду водіння, згадавши про основні правила водіння, як офіційних, так і негласних.

Визнання і повагу інших водіїв

11 правил етикету водіння, які ви забули з моменту отримання прав

Навіть якщо ви знаходитеся в машині, вас можуть бачити й інші водії. Будьте ввічливі до них і уважні. Пам’ятайте, що як ви ставитеся до інших водіїв, так і вони будуть ставитися до вас. Наприклад, якщо ви виїжджаєте з другорядної дороги через смугу розгону або з примикає до шосе траси і вас пропускає інший водій, подякуйте його за те, що він поступається вам дорогу, махнувши рукою йому або кивнувши.

Не створюйте аварійну ситуацію на виїзних дорогах/смугах

11 правил етикету водіння, які ви забули з моменту отримання прав

Ви напевно не раз помічали, як багато водіїв, перебудувавшись в смугу для з’їзду з шосе або з’їхавши з дороги на виїзну розв’язку, прискорюються, що, звичайно, робити не варто, оскільки це створює на виїзних дорогах або на смугах аварійну обстановку.

Завжди зберігайте безпечну дистанцію і не під’їжджайте близько до іншій машині

11 правил етикету водіння, які ви забули з моменту отримання прав

Ви часто не дотримуєтесь дистанції? До вас часто близько під’їжджають ззаду інші автомобілі? На жаль, це досить поширена картина на наших автошляхах. Саме тому в Росії діє просте правило, яке зобов’язує всіх водіїв тримати безпечну дистанцію до інших транспортних засобів.

Дивіться також: Гальмівний шлях автомобіля: Все що потрібно знати

Так що не забувайте, що дистанція грає важливу роль у безпеці дорожнього руху. Залиште простір між авто, що рухається попереду автомобілем і вашою машиною, рівне хоча б довжині ще одного такого ж, як у вас, автомобіля. Тримайте таку дистанцію, коли це можливо.

Спробуйте наступний трюк: виберіть орієнтир на дорозі, такий як, наприклад, дорожній знак або дерево, і спостерігайте за машиною, яка їде перед вами. Як тільки впередиидущая машина перетне вибраний вами орієнтир, починайте рахувати …і 1 … і, 2 … і 3 і т. д. (такий рахунок приблизно дорівнює ходу секундної стрілки на годиннику). Якщо ви порахували до трьох, перш ніж перетнули ті ж орієнтири, вибрані вами, значить, дистанція до автомобіля, що їде попереду вас, безпечна. Якщо менше, то тоді вам варто збільшити дистанцію.

Не збільшуйте швидкість, якщо вас ззаду хтось підганяє, а також не відповідайте агресивному водію тим же

11 правил етикету водіння, які ви забули з моменту отримання прав

Багатьох водіїв дуже дратують торопыги на дорозі, які вважають, що всі навколо плетуться як черепахи. У результаті вони, під’їжджаючи до інших автомобілів занадто швидко, розраховують зігнати повільного, на їхню думку, водія зі смуги.

Ні в якому разі не потрібно боятися подібних агресивних водіїв і натискати з переляку на педаль газу. Так ви збільшите ризик потрапити в ДТП. Особливо якщо ви недавно за кермом. Адже, не маючи достатнього досвіду водіння, на більш високій швидкості ви можете потрапити в аварію.

Дивіться також: Агресивне водіння: Як уникнути конфлікту на дорозі?

Також не потрібно відповідати агресивному водію тим же. Багатьом неспокійним водіям це і потрібно – спровокувати когось на конфлікт.

Якщо ви рухаєтеся на односмуговою дорогою і хтось ззаду під’їхав до вашої машині занадто швидко, явно натякаючи вам, що треба прискоритися, краще поступіться торопигі, з’їхавши на узбіччя. Поступитися дорогу нетерплячому водієві набагато краще, ніж «нудити» в ряду.

Не уподібнюйтеся поганим водіям. Будьте вище їх.

Не потрібно натискати і тримати клаксон

11 правил етикету водіння, які ви забули з моменту отримання прав

Клаксон для багатьох з нас більше, ніж гучний сигнал, який іноді реально може допомогти, щоб не потрапити в аварію. Але це не означає, що клаксоном ви повинні користуватися з будь-якого приводу, і вже тим більше для того, щоб показати яким-небудь водієві своє невдоволення чи амбіції.

Безперервний гудок в клаксон може дратувати всіх на дорозі. У тому числі несподіваний сигнал може налякати водіїв-новачків, які можуть занервувати на порожньому місці і наробити помилок. В цьому випадку є ризик ДТП. Тому, щоб не натиснути на клаксон тільки тому, що вас розлютили дії іншого водія.

Замість безглуздого використання сигналу використовуйте клаксон, тільки коли вам дійсно потрібно попередити інших водіїв про небезпеку: наприклад, якщо хтось наблизився до вашої машині занадто швидко або хтось ловить мух і позіхає на світлофорі, не бачачи, що вже давно загорівся зелений сигнал.

Не потрібно бути «жадібним» і шкідливим

11 правил етикету водіння, які ви забули з моменту отримання прав

Якщо хтось хоче влитися у вашу смугу руху, наприклад, здійснюючи обгін по зустрічній, ні в якому разі не скупіться і не вредничайте. Краще трохи знизьте швидкість і пропустіть автомобіль, який хоче з’їхати з зустрічної смуги у вашу смугу.

І неважливо, чи мав право здійснювати обгін цей автомобіль. Не вам судити його власника і притягати до відповідальності. Може бути, водій по своїй недосвідченості не встиг перебудуватися вчасно (ще до закінчення переривчастою розмітки, що розділяє зустрічні напрямки руху).

Але навіть якщо водій навмисно порушив закон, здійснюючи обгін в недозволеному місці, не потрібно «учити» його уму-розуму, нагадуючи про ПДР. Адже цей чоловік хоче піти з зустрічної смуги, де існує ризик тяжкої аварії. Подумайте про нього і про інших водіїв, які їдуть назустріч вам. Адже ні в чому не винні люди можуть постраждати. І причиною буде не лише порушення ПДР обгоняющим водієм, але і те, що ви не пустили автомобіль піти зі зустрічки.

Пам’ятайте, що дорога загальна і ви не вправі охороняти свою смугу руху, як кордон Росії. І навіть якщо ви за законом мають рацію і можете не поступатися дорогу іншій машині, подумайте, до яких наслідків можуть привести ваші дії.

Дотримуйтесь ПРАВИЛ дорожнього руху на парковці і думайте про інших

11 правил етикету водіння, які ви забули з моменту отримання прав

Деякі водії в буквальному сенсі змінюються, коли з’їжджають з основної дороги і починають паркуватися на стоянці. Так, є водії, які з якихось причин геть забувають всі Правила дорожнього руху. Але, по-перше, на парковці ПДР ніхто не відміняв. По-друге, ваші неправильні дії можуть спровокувати ДТП. Ви ж не хочете пошкодити свою машину?

Дивіться також: Як випадково не потрапити в зону платного паркування

В першу чергу не забувайте завжди включати поворотник, якщо ви хочете повернути на парковці або припаркуватися. Так ви попередьте інших водіїв про свої наміри.

Також, коли паркуєтеся, думайте про інших водіїв. Ні в якому разі не паркуйтесь так, щоб ваша машина займала два паркувальних місця або заважала комусь. Коли паркуєте свою машину, подумайте, чи зможуть водій і пасажири машини, яка стоїть поруч з вами, вільно сісти в неї. Адже якщо ви щільно припаркуетесь до іншої машині, є ризик отримати пошкодження.

Спілкуйтеся зі своїми пасажирами з гумором

11 правил етикету водіння, які ви забули з моменту отримання прав

Багато водіїв, на жаль, дуже часто не думають про своїх пасажирів. І їм невтямки, що своєю поведінкою вони часто їх лякають. Адже ваш настрій швидко передається всім пасажирам, які, як би ви цього не хотіли, уважно стежать за вашими діями.

І це логічно. Адже ви керуєте автомобілем, а не вони. Тому вони, звичайно ж, коли не впевнені у водія, починають боятися їхати в машині.

Спілкуйтеся зі своїми пасажирами з гумором і, якщо ви нервуєте, не прищеплюйте нервяк пасажирам. Адже якщо вони будуть нервувати, це напруга повернеться вам подвійно. У підсумку ви будете ще більше психувати за кермом, що загрожує відволіканням уваги з усіма звідси наслідками.

Не сідайте за кермо, якщо ви відвернені

11 правил етикету водіння, які ви забули з моменту отримання прав

Згідно з дослідженнями Національної Поради безпеки дорожнього руху США (NSC), область активності мозку, яка обробляє рухомі зображення, стає менш активною до 1/3, коли ви, перебуваючи за кермом у русі, починаєте користуватися мобільним телефоном. У підсумку ваша реакція сповільнюється приблизно до того ж рівня, як якщо б ви керували автомобілем у стані легкого сп’яніння.

Дивіться також: Які нові штрафи за порушення ПДР можуть ввести в 2019 році

Саме тому в багатьох країнах (в тому числі і в Росії) користуватися мобільним телефоном за кермом заборонено.

Якщо ваша машина оснащена гучним зв’язком, користуйтеся їй для розмов по телефону. Повірте, це набагато зручніше і безпечніше, ніж тПорадиційне використання смартфона, без якого багато хто з нас сьогодні не уявляють життя.

Перевозити дітей в дитячому кріслі не тільки до 7 років

11 правил етикету водіння, які ви забули з моменту отримання прав

Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством дітей віком до 7 років в машині можна перевозити тільки в дитячому кріслі. З 7 до 12 років дитяче крісло можна використовувати за бажанням. Але ми не рекомендуємо вам використовувати дитяче крісло, якщо це дозволяє закон. І байдуже, що за це немає штрафу. Бережіть життя своєї дитини. На жаль, навіть якщо ваша дитина у віці до 12 років досить високий, поїздка в машині без автокрісла менш безпечна, ніж коли ви перевозите дитину в кріслі.

Так, якщо ваша дитина не худий і високий не по роках (є діти, які у свої 10 років виглядають на 12), то можете не садити його в крісло.

Для цього достатньо пристебнути дитину стандартним ременем безпеки. Але якщо ваша дитина, навпаки, не по роках маленький, то краще використовувати автокрісло або спеціальний пристрій, що дозволяє надійно пристебнути ремінь безпеки в тому місці, де він повинен утримувати дитину. В іншому випадку ви ризикуєте, що в разі ДТП маленька дитина поднырнет під ремінь, який вже не зможе ефективно захистити його від травм.

Завжди поступайтеся дорогу машинам спецслужб (особливо «швидкої допомоги»)

Багато хто навіть досвідчені водії забувають про те, що за непропуску машин з спецсигналом згідно з чинним законодавством загрожує досить-таки серйозна відповідальність. Особливо якщо не пропустити «швидку допомогу», яка, можливо, поспішає до важкого хворого або вже везе його в лікарню.

Так, ми розуміємо, що є в Росії автомобілі «швидкої допомоги», які насправді не перевозять хворих, а «транспортують» за великі гроші ВІП-клієнтів, які платять за те, щоб дістатися кудись без пробок. Але це не означає, що ви не повинні поступатися «швидкої допомоги» або будь-який інший службі.

Якщо ви хочете заявити свій протест проти великої кількості мигалок на дорозі, то не пропускати автомобіль з включеним спецсигналом на даху нерозумно. В нормальному суспільстві свою позицію можна висловити більш цивілізованими способами.