Чому торпеди «Посейдон» є зброєю стримування

243

Навіщо Росії 30 ядерних торпед «Посейдон»?

Si vis pacem, para bellum (“Хочеш миру — готуйся до війни)

Корнелій Непот, римський історик

Озброєння, як фактор стримування, почало розвиватися з того самого моменту, коли у первісних людей з’явилися перші кам’яні сокири, кістяні ножі і міцні загострені палиці. Якщо одне збройне сучасним, за давнім критеріям, зброєю плем’я могло легко придушити інше, у якого, скажімо, основної господарської діяльності було збиральництво і в арсеналі було тільки зброя пролетаріату – кругляк, це ж родова спільнота проводила експансивну політику ще тисячу разів подумала б, нападати на собі подібних, у яких були на озброєнні такі ж засоби нападу і оборони.

Чому торпеди «Посейдон» є зброєю стримування

Минули сотні й десятки тисяч років, але в сучасному світі практично нічого не змінилося. «Народ, який не бажає годувати свою армію, буде годувати чужу», казав імператор Франції Наполеон Бонапарт. Як у воду дивився… Вже в 1814 році в половині Франції лунала російська мова і вигуки козаків у забігайлівках і ресторанах: Швидко! Швидко! Франція годувала переможців…

Одна з причин, чому Росії доводиться озброюватися

Чому торпеди «Посейдон» є зброєю стримування

Сьогодні геополітична ситуація ніяк не змінилася. Країни конкурують, б’ються за розвідані і гіпотетичні земні ресурси, яких при нинішніх темпах споживання стає все менше.

Порядком останніх років стала суперечка за арктичний регіон (Північний полюс). У число зацікавлених сторін увійшли 8 держав: Росія, США, Норвегія, Канада, Ісландія, Швеція, Данія і Фінляндія.

Здавалося б, адже там суцільні дрейфуючі льоди і мороз мінус 30-40 °C, про що суперечка йде? Але насправді, вчені припускають, що Арктика зберігає під собою гігантські запаси нафти і газу (кажуть, вистачить мінімум на 150 років), поклади золота, алмазів, рідкоземельних металів, руд і багатьох інших корисних копалин, присутні важливі судноплавні та повітряні шляхи, значимість яких може зрости в майбутньому. Ну і нарешті, приарктический регіон ще у другій половині XX століття став одним з ключових, в плані зручності розміщення міжконтинентальних ракет для доставки гарячих «подарунків» протистояли один одному країн – СРСР і США.

Чому б за все це добро не посперечатися? Тим більше, за прискореного танення льодів, через енну кількість десятиліть працювати людині там буде легше, а рентабельність видобутку ресурсів зросте багаторазово.

Чому торпеди «Посейдон» є зброєю стримування

Шість країн з восьми, які входять у військовий блок НАТО (Фінляндія не є його членом). Вгадайте, від якого «слабкого» ланки намагатимуться позбутися в першу чергу? Тим більше, що це ланка претендує на самий великий арктичний сектор і континентальний шельф. Якщо ви подумали про Росії, то виявилися праві.

Вибити будь-яку країну з гонки за головним призом можна різними способами: економічним, політичним або військовим тиском. Так от, щоб бажання зазіхати на незалежність іншої країни не було, вона повинна озброюватися. Хочемо ми цього чи ні. І схоже, що наші цим впритул почали займатися, продовживши взятий раніше курс на модернізацію армії та озброєння. Принаймні такі дані все частіше спливають у ЗМІ.

Секретна система новітнього озброєння – безпілотна атомний підводний човен «Статус-6»

Чому торпеди «Посейдон» є зброєю стримування

Одним з новітніх типів озброєння, званим в засобах масової інформації сверхоружием, стане торпеда «Статус-6», також відома під псевдонімом «Посейдон». За повідомленнями новинних видань, збройні сили країни отримають 32 супер-торпеди високої дальності з термоядерними боєголовками. Планується, що шістнадцять з них будуть базуватися на Північному флоті країни, а шістнадцять – на Тихоокеанському флоті ВМФ.

Чим може супротивників вразити торпеда ?

Чому торпеди «Посейдон» є зброєю стримування

Укладена в їх утробі міць, на думку західних військових експертів зможе знищувати міста, а від підводного вибуху термоядерного заряду може утворюватися цунамі (з висотою хвилі від 300 до 500 метрів із затопленням території вглиб на рівнині до 500 км) з наступними радіоактивними опадами (один з вражаючих елементів з радіусом поразки від 300 до 1.700 км) і тому подібними наслідками, начебто поразки на відкритому повітрі при використанні 100 мегатонного заряду діаметром 70 км.

Вперше Володимиром Путіним про існування підводного апарата було заявлено 1 березня 2018 року.

Коротко про технічних даних «Статус-6»

Торпеда обладнане ядерною енергетичною установкою АМБ-8 з жидкометаллическим теплоносієм, в якому в якості останнього використовується розплавлений метал.

Дальність ходу повинна скласти близько 10.000 км. Таким чином, “Посейдоны”, що базуються на Північному флоті, можуть вражати цілі в Європі, Канаді і на східному узбережжі США, а торпеди Тихоокеанського флоту – в Японії, Китаї, Канаді і на західному узбережжі США.

Швидкість в підводному положенні, за різними даними, від 100 до 200 км/год і більше. При таких швидкостях, для зменшення опору рідини використовується ефект «кавітації», при якому апарат буде рухатися в так званій кавітаційної повітряної каверні, порожнини заповненої пором.

Непомітність торпеди повинна підтримуватися активним маневруванням і глибиною занурення до 1 км. Втім, використовуватися торпеда може і на малих глибинах – 50-100 метрів. Щоб апарат не сплющило під тиском в 100 атмосфер при його будівництві використовується надміцний корпус.

Торпеда має стелс-кошти скритності від акустичних систем виявлення.

Управління підводного апарата буде ініціюватися з так званих «командних судів».

Повномасштабні випробування, як очікується, почнуться в поточному році. Бойову систему будуть випробовувати протягом 6 років.

Посейдон стане найбільшою торпедою, спроектованої за всю історію людства. 20 метрів в довжину, 1.6 в діаметрі

Раніше заявлялося, що боєголовка досягне 200 мегатонн, але в даний час її передбачувана потужність знижена до 2 мегатонн. 2 мегатонни = 2000 кілотонн, а ядерний вибух в Хіросімі склав «всього» у 18 кілотонн.

На даний момент планується, що носіями підводних дронов стануть АПЛ «Хабаровськ» і «Білгород», а також підводний човен «Саров». Під «Статус-6» ведеться будівництво 6 кораблів проекту «Зірочка»,

«Статус-6» – це не відродження проекту Т-15 , але створення атомних підводних човнів нового, 5 покоління

Так навіщо Росії потрібно подібну зброю?

Чому торпеди «Посейдон» є зброєю стримування

Ми, звичайно, не є військовими експертами, наш уділ – автомобілі, і ми навряд чи здатні відсіяти вигадку від істинні в тому пласт інформації, який так чи інакше потрапив у відкритий доступ і на якому базується матеріал, який ви читаєте. Але якщо припустити, що все вищеописане правда, і можливості супер-торпед не є вкиданням для дезінформації гіпотетичних супротивників, а випробування починаються з поточного року доведуть працездатність серії, то навіщо було винайдено новий вид ядерного озброєння настільки високої потужності? Адже навіть при швидкості в сотню-іншу, міні-АПЛ потрібні години або дні щоб досягти своїх цілей, ракети з атомними боєголовками летять набагато швидше. Немає сенсу?

Посейдон є першим новим типом ядерної зброї за останні десятиліття.

Звичайно є. Просто «Посейдон» задуманий як зброя другого удару, б, начебто, відмовляти ворогів від нападу на Росію. Навіть якщо будуть виведені з ладу пускові шахти і деякі ядерні комплекси на території країни, навіть якщо після того, як система «Периметр», віддавши перший і останній наказ на масований ядерний удар відплати, не зможе доставити заряди до цілей системи ПРО, останній хід залишиться за нами, оскільки будуть запущені смертоносні торпеди, з усіма витікаючими наслідками. Їх складно виявити, складніше зупинити, і вони гарантовано повинні будуть доставити те що належить агресору, у тому випадку, якщо цей світ зійде з розуму повністю, і хто-небудь вирішить зробити фінальний акорд у житті людства.

Саме з цього система, якщо вона пройде випробування, і надійде на озброєння в другій половині 2020-х років, стане зброєю стримування, а не нападу.

Мир вашому дому!