У Британії винайшли паркоботов для паркування вашого автомобіля

215

Британський аеропорт Гатвік експериментує з роботами-паркувальниками для автомобілів

Як же іноді складно знайти місце для паркування біля будинку пізно ввечері після трудового дня. Автомобілісти з мегаполісів мене зрозуміють. Дійсно, кількість автомобілів зростає з набагато більшою швидкістю, ніж будуються і обладнуються нові паркувальні місця.

Дивіться також: Роботизований паркувальний консьєрж [відео]

А що якщо мова йде про гігантської парковці одного з найбільш завантажених аеропортів світу – Гатвік? Там до складності пошуку паркувального місця додається велика площа паркувального лота. Не у кожної людини є час і можливість дістатися до свого покинутого автомобіля. Що робити?

У Британії винайшли паркоботов для паркування вашого автомобіля

Брити вирішили, що потрібно автоматизувати процес паркування по максимуму, і запустили експеримент з використанням «паркоботов». Такі роботи, як цей механічний «геттер» по імені «Стен», можливо, почнуть працювати паркувальниками автомобілів в лондонському аеропорту Гатвік вже цього літа.

Роботи побудовані французькою компанією Stanley Robotics. Принцип роботи роботів хоч і складний, на перший погляд, але в цілому досить простий: необхідно взяти елементи ІІ (штучного інтелекту) від сучасних автономних автомобілів, обладнати ними спеціально сконструйовані навантажувачі і випустити їх на щоденну безперервну вахту в паркувальній зоні аеропорту Гатвік. Зрозуміло, з перервами на підзарядку і поточне технічне обслуговування.

В теорії все має працювати ось так:

Найцікавіше, подібні электроповозки вже випробувані не тільки віртуальний, але і в реальному світі. Наприклад, у Франції з 2016 року проводяться експерименти з впровадження паркувальників в аеропорту Шарля де Голля, в 2017 році апробація розгорнулася і на стоянці аеропорту Ліона, теж Франція.

Як ми говорили, британський експеримент почнеться цього літа. У Гатвике система буде випробувана протягом трьох місяців в якості пілотної програми. Для участі в ній водій повинен заїхати в невеликий гараж, де буде організована оплата сервісу, паркуемому автомобілю присвоять ім’я та поточну інформацію про політ, а потім відправлять в шлях.

У Британії винайшли паркоботов для паркування вашого автомобіля

Робот «Stan» під’їде під машину, підніме її за колеса і припаркує десь на великій, щільно забитій стоянці. При цьому автомобілі можуть бути припарковані ближче один до одного, тому що роботам потрібно менше місця для маневру, так і водіям на таких стоянках не потрібно буде відкривати двері, а значить, зазор між сусідніми авто також знижується до мінімуму, економлячи місце.

Дивіться також: Відео: самі кровожерливі бойові роботи з Японії

Роботи призначені для перевезення автомобілів до 5.5 метра в довжину і вагою до трьох тонн.

До вашого повернення робот забере ваш автомобіль, помістивши назад у невеликій гаражний бокс для вас, де б ви і зустрінете.