Як, нікого не збивши і не потрапивши у ДТП, можна сісти у вязницю: реальна історія

223

Реальна історія одного ДТП з нереальним фіналом: може статися з кожним

Ми всі постійно говоримо один одному і самим собі, що порушувати Правила дорожнього руху – собі дорожче. Не варто цього робити. Це аморально, небезпечно, і взагалі, так ведуть себе на дорозі виключно нехлюї і безвідповідальні люди.

Але зізнаємося самі собі, що, незважаючи на осуд суспільства, кожен з нас продовжує зневажати найважливішими правилами життя на дорозі – Правилами дорожнього руху, які, без перебільшення, писані кров’ю. Не дарма автомобіль є джерелом підвищеної небезпеки, і ставитися до нього варто саме як до такого.

Наведемо свіжий приклад – реальну історію, опубліковану на сторінках журналу «За кермом» (з оригінальним текстом можна ознайомитись тут: Я нікого навіть не зачепив, але у в’язницю відправився — дика автоісторія). На жаль, в таку ситуацію може потрапити кожен автомобіліст, який порушує Правила. При цьому виправдання типу «не побачив знаку», «не помітив автомобіль справа», «зайнятий» або «втомився» в рахунок не беруться.

Ось як починається матеріал відомого автовидання «За кермом», присвячений темі реальних адвокатських історій:

«Ірина нікого не збивав і ні в кого не в’їжджала. Проте суд порахував, що вона винна в загибелі людини на дорозі. Читайте обставини справи і вчіться на чужих помилках».

Як таке можливо? Про це розповів адвокат дівчини, яку засудили за частиною 3 статті 264 КК РФ, адже в результаті необережних дій загинула людина.

Залишимо за дужками деталі (хто прав, хто винен), з ними ви можете ознайомитися в оригінальній статті за посиланням вище. Змалюємо ситуацію в загальних рисах і підіб’ємо підсумок, щоб з вами, не дай Бог, такого ніколи не траплялося.

1. Не ігноруй знаки!

Як, нікого не збивши і не потрапивши у ДТП, можна сісти у вязницю: реальна історія

Учасниця ДТП проїхала знак 2.4 «Поступися дорогу» без зупинки і не переконавшись у безпеці маневру.

2. Не порушуй вимоги знаків

Як, нікого не збивши і не потрапивши у ДТП, можна сісти у вязницю: реальна історія

Другий учасник також порушив ПДР, проїхавши смугу, з якої повинен був повернути праворуч, у прямому напрямку. Робити так КАТЕГОРИЧНО не можна. Тим самим ви можете заплутати інших учасників руху, які, вважаючи, що ви зараз зробите поворот, можуть почати рух.

Практичний рада:

Наш рада в даному випадку такий: переконайтеся, що у транспортного засобу, що ви повинні пропустити, включений поворотник, і починайте рух виключно після того, як воно почне свій маневр (поворот, розворот і т. д.). На жвавих перехрестях така практика, звичайно, складна, але при середній інтенсивності руху цілком доречна.

3. Складне рішення: йти від удару або потрапляти в аварію

Як, нікого не збивши і не потрапивши у ДТП, можна сісти у вязницю: реальна історія

«Це рішення коштувало йому дуже дорого: побачивши перед собою Мазду, водій різко загальмував і викрутив кермо вліво, щоб уникнути зіткнення, після чого вилетів на тротуар, де в той момент йшла студентка. Від отриманих травм дівчина померла».

Дуже, дуже складне рішення. Що робити в екстреній ситуації? Боротися до останнього маневрами або оттормаживаться по максимуму, як то наказують Правила дорожнього руху?

Другий абзац пункту 10.1 ПДР:


«При виникненні небезпеки для руху, яку водій в змозі виявити, він повинен прийняти можливі заходи до зниження швидкості аж до зупинки транспортного засобу».

Дивіться також: Пам’ятка: Як проїжджати круговий рух по – новому?

Все буде залежати від кожної ситуації окремо. Але пам’ятайте: зміна екстреної ситуації на дорозі може відбуватися дуже швидко і всіх невідомих в цьому рівнянні ніхто точно передбачити не зможе. Якщо щось піде не так, винуватим можете опинитися саме ви. Рятуючись від загрози, особливо в умовах міста, можна потрапити у ще більш трагічне становище. Як це сталося з героями цієї історії.

4. Не можна залишати місця подібного, навіть якщо ваш автомобіль не зачепили

Як, нікого не збивши і не потрапивши у ДТП, можна сісти у вязницю: реальна історія

З цього моменту можете вважати, що ви стали учасником безконтактної аварії:

Безконтактна аварія може статися в результаті непередбачених дій одного з учасників руху на дорозі, прямого порушення ПРАВИЛ дорожнього руху (проїзд на червоний сигнал світлофора, раптове перестроювання, розворот з порушенням Правил дорожнього руху) чи інших обставин, які змусили одного з учасників змінити траєкторію руху і викликати ланцюгову реакцію, яка в підсумку призвела до аварії. В результаті зіткнення між автомобілями не було, але один розбитий автомобіль все ж є.

Безконтактна аварія: як відшкодувати збитки?

Тим більше, якщо ви побачили, що постраждали люди, просто АМОРАЛЬНО виїжджати з місця трагедії в такому випадку. Зупиніться у безпечному місці. Викличте «Швидку» та співробітників ДАІ. Дочекайтеся правоохоронців, щоб дати свідчення з приводу події.

5. Завжди їздите з відеореєстратором

Як, нікого не збивши і не потрапивши у ДТП, можна сісти у вязницю: реальна історія

Включений відеореєстратор зможе захистити вас від свавілля влади і довести вашу невинність. Про це варто пам’ятати. І ще одна порада. Розуміємо, він складний в подібній ситуації: візьміть контакти у пари очевидців події, можливо, вони знадобляться для захисту в суді.