Звідки береться вода в машині? Це велика проблема навесні і восени

432

Як дізнатися, де вода потрапила в салон автомобіля?

Швидко наближається весна, а разом з нею проблеми з вологою і водою в машині. Сьогодні ми вирішили поговорити з вами про воду, яка може з’явитися усередині автомобіля. Є кілька місць, через які вода може потрапляти в салон. У підсумку в машині вода опиняється на підлозі, створюючи враження, що ми маємо справу зі старим автомобілем, кинутим на звалищі. Але, на жаль, вода може з’явитися усередині навіть у нового автомобіля.

Ви не повірите, але одне з найпоширеніших місць в машині, через які вода проходить в салон, – це відкрите заднє скло, яке, наприклад, не закрита до кінця. Зазвичай особливо вразливі у цьому випадку автовласники, чиї автомобілі оснащені ручними склопідйомниками. В цьому випадку дуже часто пасажири не закривають до кінця вікна. Чому, як правило, залишаються незакритими задні вікна? Справа в тому, що якщо не до кінця закрити передні скла, то водій може почути під час руху свист. Свист незакритого вікна ззаду почути важче.

Також не закрити вікна можуть діти, які із-за своєї цікавості можуть рухати ручкою склопідіймача вниз і вгору. У підсумку коли йде дощ або ви відвідуєте мийку, є ймовірність, що вода потрапить через незачинене вікно задніх дверей в салон, в результаті чого вода виявиться на підлозі. Часто вода через прочинене вікно також потрапляє всередину дверей, викликаючи їх корозію.

Звідки береться вода в машині? Це велика проблема навесні і восени Всупереч уявному, злегка прочинені заднє скло не таке вже рідкісне видовище. Якщо вікно трохи прочинене зовні, це може бути навіть не видно. Вода в цьому випадку не буде відразу потрапляти в салон у великих кількостях навіть під час сильного дощу. Але ви можете очікувати, що вона буде накопичуватися в салоні і всередині дверей повільно, роблячи свою злу справу.

Найгірше, коли вода потрапляє в салон старої машини, у якій технологічні отвори у дверях забиті. У цьому випадку волога буде накопичуватися в салоні. Також коли ви забули закрити вікно, вода може потрапити в динаміки аудіосистеми, проникнувши під обшивку. У цьому випадку в ідеалі зняти обшивку, щоб просушити двері. Інакше є ризик утворення всередині дверей корозії.

Якщо скла закриті, але ви виявляєте воду в салоні, подивіться на ущільнювачі дверей. Найчастіше, коли вони зносилися і перестали виконувати свою функцію, з них виливається вода, коли ви відкриваєте двері після дощової ночі. В цьому випадку у вас немає іншого вибору, як повністю поміняти ущільнювачі дверей. Ви можете купити як нові ущільнювачі, так і старі. Але ми б не Порадили купувати ненові ущільнювачі. Нові коштують недорого, так що не економте. Дані гумки на дверях виконують дуже важливу роль.

Автомобілі з люком на даху мають ризик попадання води всередину. Старі автомобілі, що мають люк, часто мають проблеми з потраплянням води з-за зносу прокладок і ущільнювачів гумок. Найгірше, що в таких місцях, де проходить вода через люк на даху, утворюється іржа. Тому при покупці уживаного автомобіля з таким дахом завжди звертайте увагу на те, чи протікає люк. Для цього огляньте краю люка, не забувши перевірити, що діється під прокладками. Якщо виявите ознаки корозії, краще з таким автомобілем не зв’язуватися. Ремонт може бути дорогим і важким. Справа в тому, що в незалежності від конструкції люка не завжди достатньо встановити нову прокладку і ущільнювачі. Іноді необхідно замінити весь механізм відкривання люка.

Звідки береться вода в машині? Це велика проблема навесні і восениЛюк на даху виглядає красиво, але часто є джерелом проблем з водою

Лобове скло також може створювати проблеми, хоча воно і не відкривається. Єдина причина попадання води через лобове скло – це невдала складання автомобіля на заводі чи неякісна робота майстрів, які змінювали лобове скло. Причому подібне може статися навіть з дорогими професійними майстернями. Вся справа в людському факторі, від якого ніхто не застрахований.

Тому якщо зберетеся міняти лобове скло, шукайте контору, яка дає гарантію на установку як мінімум 6-8 міс. Адже скло може почати пропускати воду не відразу.

Також пам’ятайте, що жодна професійна автомайстерня не встановить лобове скло, якщо поблизу зони контакту виникла корозія. В цьому випадку, перш ніж буде вставлено скло, необхідно в першу чергу відновити пошкоджений ділянок кузова. До речі, іржа якраз і може викликати протікання води всередину автомобіля. У разі попадання води через місце контакту лобового скла з кузовний рамкою ви можете навіть не помітити, як вода потрапляє в салон. Справа в тому, що це місце приховано внутрішніми панелями. У підсумку воду ви виявите вже на підлозі під ногами водія або пасажира. І найчастіше вода там буде з’являтися навесні і восени.

Звідки береться вода в машині? Це велика проблема навесні і восениКілька крапель на підлозі машини не дозволяють встановити, де знаходиться джерело попадання води. Але зазвичай це не той випадок, коли вода стікає з взуття. Якщо ви бачите такі краплі, то шукайте, звідки вода потрапила в салон. Цілком можливо, причиною є негерметичність лобового скла

Те ж саме відбувається, коли забиті канали під решіткою, яка знаходиться під лобовим склом. В результаті вода потрапляє в салон під приладовою панеллю, а також через канали кондиціонування повітря, поруч з тим місцем, де варто повітряний салонний фільтр. На жаль, не кожен механік, який обслуговує кондиціонер в машині, розповість вам про те, чому очищення каналів дуже важлива. Вони зазвичай не люблять чистити повітряні канали, так як це забирає багато часу. Подібна проблема дуже актуальна для старих автомобілів. Як правило, в них рідко обслуговується система кондиціонування повітря.

Звідки береться вода в машині? Це велика проблема навесні і восени

У старих автомобілях майже напевно засмічені канали під ґратами

Рідкісні випадки, але вони зустрічаються

В принципі, будь-який елемент, який направляється з моторного відсіку всередину, може бути «переносником» води. Прикладом більш старих автомобілів є трос зчеплення, зокрема його прокладка.

Звідки береться вода в машині? Це велика проблема навесні і восениАнтена може бути джерелом витоків, але тільки на старих автомобілях

Також може статися так, що вода потрапить всередину через прокладку радіоантени. Нерідко це є джерелом води в багажнику.

У тому числі волога в багажнику може виникати з-за попадання води через старі прокладки в задніх фарах.