5 дієвих заходів, які допоможуть знизити смертність на дорогах у найближчі роки

216

Дороги, комплекси фіксації порушень та відповідальність водіїв: заходи до поліпшення ситуації на дорогах країни

Державтоінспекція розповіла, які заходи будуть реалізовуватися і вже почали проводитися для зниження смертності на дорогах у результаті ДТП в 3.5 рази за наступні п’ять років, тобто до 2024 року.

Робота повинна проводитися з реальними проблемами в кожному конкретному регіоні

5 дієвих заходів, які допоможуть знизити смертність на дорогах у найближчі роки

1. У ГИБДД, оцінивши ситуацію з кількістю і тяжкістю ДТП в кожному конкретному регіоні Росії (рівень смертності в аваріях сильно залежить від регіону), вирішили дати керівникам підрозділів у регіонах не тільки загальні для всієї Росії вказівки щодо підвищення безпеки на дорогах, але і конкретні для окремих суб’єктів РФ.

Дивіться також: ДАІ опублікувала річну статистику ДТП за 2018 рік

Подібна методика точкового вирішення проблем, безумовно, гарний початок для більш інтенсивної стабілізації ситуації на дорогах загального користування. Вираховувати «середню температуру по лікарні» – заняття марне: потрібно вирішувати проблеми по мірі їх виникнення і в залежності від наповненості бюджету регіону і рівня місцевого керівництва, а у кожного суб’єкта федерації будуть свої особливості і больові точки.

Смертність на російських дорогах як і раніше висока: у середньому на 100 тис. населення гине понад 13 осіб

Стан доріг потрібно постійно покращувати

5 дієвих заходів, які допоможуть знизити смертність на дорогах у найближчі роки

2. Будівництво нових доріг і ремонт діючих буде продовжений. Гладкі дороги без ям і відкритих колодязів, з видимими здалеку підсвіченими «зебрами», а також сучасними відбійниками, елементами захисту у випадку ДТП і продуманої розстановкою знаків дозволить зменшити загальну кількість аварій, так і їх тяжкість.

За даними підсумкової статистики за 2018 рік, з-за поганих дорожніх умов було скоєно майже 60 тис. ДТП. Це менше на 12.5% в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, але все ще дуже високий показник за світовими мірками – європейським і американським (США, Канада). Частка в загальній кількості – 35%.

Тільки з-за поганих доріг і посередньою роботи дорожників за рік загинуло 5.573 людини.

Освітлення доріг має стати краще

5 дієвих заходів, які допоможуть знизити смертність на дорогах у найближчі роки

3. Окремо у ДАІ відзначили, що без вирішення ще однієї нагальної проблеми, ні про яку реалізації стратегії зниження БДР не може йти і мови, це стосується освітлення доріг, особливо так званих потенційно небезпечних ділянок. При цьому розщедритися на заходи з забезпечення безпеки готові лише у третини суб’єктів, інші регіони, схоже, чекають відмашки згори або невідомо чого ще.

«При цьому в 13 регіонах РФ відомство виявило помітне збільшення числа ДТП, а також постраждалих і загиблих у них в темний час доби на регіональних дорогах у межах населених пунктів (освітлення на таких ділянках є обов’язковим, але фактично воно відсутнє)», –наголошується в матеріалі, присвяченому зниження смертності на транспорті, видання kolesa.ru.

І цей пласт діяльності – тільки початок довгого шляху, без якого бійня на дорогах не буде зупинена. Понад 18 тис. загиблих за рік – це величезна кількість, і його дійсно необхідно зменшувати комплексними заходами. Про поранених у ДТП навіть говорити страшно – 214 тис. осіб, деякі з яких отримали серйозні каліцтва і більше ніколи не будуть жити повноцінним життям.

4. ТПорадиційно хотілося б закликати читачів бути розсудливими за кермом, не йти на поводу у тварин, низинних інстинктів, які часом прокидаються, як тільки людина сідає в машину.

Ну а для тих безвольних, хто не здатний взяти відповідальність в свої руки, завжди є дієві заходи – штрафи і кримінальну покарання для особливо «безбашенних».

Москва – найбезпечніше місто для учасників руху

5 дієвих заходів, які допоможуть знизити смертність на дорогах у найближчі роки

5. До речі, у Москві, за даними статистики, на дорогах гине значно менше людей у ДТП, ніж по всій Росії. Приблизно на рівні розвинених європейських країн. Знаєте, яким чином влада добилися такого результату? За допомогою камер фотовідеофіксації. Столичний регіон – один з найбільш густонаселених автоматизованими комплексами фіксації порушень в країні. І, незважаючи на величезну кількість автомобілів (більше 5 млн ТЗ), страшних аварій тут менше, ніж у менш густонаселених містах.

Водії бояться невідворотності штрафів і тому зберігають розсудливість під час водіння.

Відеофіксація – скоро у всіх містах країни

5 дієвих заходів, які допоможуть знизити смертність на дорогах у найближчі роки

Дивіться також: Ось чому вже скоро водіїв чекає шквал штрафів

До кінця 2019 року кількість камер відеофіксації порушень ПДР стане більше на 11%;

До 2020 року до 9 тис. комплексів додасться 33%;

В 2022 році кількість дійде до 66%;

В 2023 році зростання складе до 88%;

У 2024 році камер стане більше в два рази, тобто близько 19-20 тис.

Можливості комплексів фотовідеофіксації повинні бути розширені

5 дієвих заходів, які допоможуть знизити смертність на дорогах у найближчі роки

На розширеній колегії МВС Володимир Путін заявив:

«Необхідно послідовно розвивати технічні засоби контролю за дотриманням Правил дорожнього руху, розширювати можливості систем автоматичної фото – і відеофіксації правопорушень».

Думаємо, не потрібно додатково коментувати слова президента.