Чому в автомобілях може підвищуватися рівень моторного масла з-за сажового фільтра

344

Ось як через фільтр сажі в дизельному двигуні може підвищитися рівень масла.

У дизельних автомобілях, оснащених сажовим фільтром (DPF), рівень моторного масла може часто підвищуватися. Це результат невдалого процесу регенерації фільтра DPF. Незабаром автовиробники масово збираються використовувати сажеві фільтри і на бензинових автомобілях. Так що в найближчому майбутньому багато нові автомобілі можуть зіткнутися з такою проблемою.

Що таке процес регенерації сажового фільтра?

Чому в автомобілях може підвищуватися рівень моторного масла з-за сажового фільтра

Це процес, який спрямований на спалювання надлишку частинок сажі, зібраних у фільтрі. Він дозволяє очистити цей елемент і відновити його до повної ефективності, тому і називається регенерацією. Працює повністю автоматично, без участі водія. Іноді важко здогадатися, що процес регенерації був запущений.

Дивіться також: Обсяги вуглекислого газу на планеті досягли історичного максимуму

За цим фільтром стежить блок управління двигуном, який при необхідності активує процес регенерації шляхом подачі палива в циліндри двигуна. Головне завдання – зробити так, щоб не все паливо було спалено в камері згоряння. В цьому випадку необхідно, щоб паливо досягло вихлопної системи, де воно й загориться. В результаті температура вихлопних газів значно зросте, що дозволить спалити сажу, що накопичилася в DPF-фільтрі. Якщо умови ідеальні – правильна частота обертання двигуна і постійна швидкість руху автомобіля, – регенерація сажового фільтра зазвичай займає всього кілька десятків секунд, але може тривати і декілька хвилин.

Чому відбувається збій регенерації сажового фільтра?

Чому в автомобілях може підвищуватися рівень моторного масла з-за сажового фільтра

Проблема з регенерацією фільтра полягає в тому, що водій не завжди знає, що відбувається щось подібне. Тому комп’ютер «шукає» потрібний момент і потім активує процес. Зазвичай це відбувається при русі з постійною швидкістю. У деяких випадках на приладовій панелі з’являється відповідне повідомлення після чого двигун повинен знаходитися в середньому діапазоні і, якщо можливо, рухатися з постійною швидкістю. На жаль, це не завжди просто, тому процес переривається.

Чому в автомобілях може підвищуватися рівень моторного масла з-за сажового фільтра

У деяких автомобілях інформацію про сажевом фільтрі можна знайти на приладовій панелі. Це полегшить прогнозування, коли почнеться процес регенерації.

Що відбувається при збої очищення сажового фільтра?

Чому в автомобілях може підвищуватися рівень моторного масла з-за сажового фільтра

Надлишок палива в несприятливих для процесу умовах не потрапляє в вихлопну систему і не згорає, а залишається в циліндрах і стікає по стінках блока циліндрів в картер, тобто паливо потрапляє в систему змащення. Після декількох десятків таких ситуацій дизельне паливо, змішане з моторним маслом, піднімає рівень останнього до максимального і навіть вище.

Дивіться також: Як пробки вбивають наші автомобілі

Це не було б небезпечним явищем, якби цього було досить, щоб видалити надлишок олії. Однак суміш олії з паливом шкідлива для самого двигуна. Мастило втрачає свої властивості і не захищає компоненти двигуна від тертя. Якщо рівень масла в двигуні значно підвищується, його необхідно замінити. Це також варто робити частіше двигунів з фільтром DPF, тому що завжди деяка частина палива, що поступає в систему змащення.

Як запобігти цю ситуацію?

Чому в автомобілях може підвищуватися рівень моторного масла з-за сажового фільтра

Проблема стосується тільки автомобілів, що експлуатуються на невеликих відстанях, без належного прогріву двигуна і в міських умовах. Це не відноситься до автомобілів, які використовують FAP-фільтри. Однак якщо у вашій машині використовується сажовий фільтр DPF і ви експлуатуєте її на коротких відстанях і переважно на маленькій швидкості, вам варто хоча б раз в тиждень виїжджати на швидкісне шосе або іншу дорогу, на якій можливо проїхати кілька кілометрів на 4-ій передачі, підтримуючи частоту обертання двигуна між 2000 і 3000 оборотів в хвилину.

Чому поява сажових фільтрів неминуче на бензинових автомобілях?

Чому в автомобілях може підвищуватися рівень моторного масла з-за сажового фільтра

Зазвичай ті, хто володіє дизельними автомобілями, знають, що таке сажовий фільтр. Але, судячи з усього, про сажових фільтрів скоро можуть дізнатися багато автовласників бензинових машин. Вже сьогодні сажеві фільтри почали з’являтися на бензинових машинах. В майбутньому, швидше за все, всі сучасні автомобілі будуть оснащуватися фільтрами DPF.

Вся справа в посиленні європейських екологічних норм. Нагадаємо, у 2017-му році нові екологічні вимоги торкнулися бензинових автомобілів. Тепер граничне значення кількості твердих частинок у вихлопі бензинових автомобілів має бути в 10 разів менше, ніж при минулих екологічних нормах, введених в 2014 році. Варто зазначити, що до нових норм кількість твердих частинок у бензинових автомобілях відповідало нормі. Але з посиленням вимог автовиробникам для зменшення кількості сажі у вихлопі, щоб її зміст відповідало новим стандартам, доведеться незабаром оснащувати всі автомобілі, що працюють на бензині, сажовими фільтрами.