Можна полагодити світлодіодні лампи?

365

Підлягають ремонту LED-фари в машині?

Ніщо не вічне в нашому світі. В тому числі і лампочки в фарах автомобіля. Але яка проблема? Купив нову і поміняв. Так, це так, якщо мова йде про звичайних галогенних або ксенонових ламп. Але що робити, якщо згасла світлодіодна лампа або фара? На щастя, її можна полагодити.

Світлодіодні лампи як в задніх ліхтарях, так і в передніх стають стандартом в автопромисловості, стрімко витісняючи звичайні джерела освітлення. Світлодіоди в автосвіті стали популярні завдяки своїй енергоефективності і, звичайно, яскравості освітлення. Багато світлодіодні фари мають кращі характеристики, ніж дорога ксенонова адаптивна оптика.

Але з масовим приходом LED-ламп в автопромисловість з’явилася і проблема, пов’язана з поломкою світлодіодних джерел світла. У результаті багато користувачів сьогодні задаються питанням: а що робити, якщо виходить з ладу діод? Чи можна його замінити, як звичайну лампу розжарювання? У нас є для вас дві новини – хороша і погана.

Теоретично діоди повинні бути більш довговічними, ніж тПорадиційні лампочки. І це так, АЛЕ в ідеальних умовах. На жаль, автомобільні LED-фари/лампи не так стійкі до ударів та вологи порівняно із звичайними галогенними або ксеноновими джерелами світла. Тому світлодіоди в машині виходять з ладу досить-таки часто. Крім того діодні фари зазвичай конструюються таким чином, що їх не можна розібрати і замінити один світловий елемент (один діод, який, наприклад, перегорів).

Можна полагодити світлодіодні лампи?

Саме тому, якщо у вашій машині не працює кілька світлодіодів фари, офіційний дилер зазвичай пропонує замінити всю фару, заявляючи вам, що фара не обслуговується. І це так. Вся справа в тому, що зазвичай діоди закріплені (припаяні) на єдиній платі. Тому за техрегламенту багатьох автовиробників в разі несправності світлодіодів на платі рекомендується замінити весь ліхтар на новий, що дуже дорого.

На щастя, ринок не спить, і дуже швидко в нашій країні почали з’являтися різні спеціалізовані майстерні, які займаються автомобільним світлодіодним освітленням. Правда, вартість ремонту світлодіодних фар – недешеве задоволення. Але тим не менше це все-таки краще, ніж купувати дорогу оригінальну нову фару. Наприклад, нова задня світлодіодна фара на Mercedes E-клас (W212) коштує більше 20 000 рублів. Неоригінальна тайванська фара коштує трохи більше 10 000 рублів.

Можна полагодити світлодіодні лампи?

Вартість ремонту задньої фари становить 5000-6000 рублів. Як бачите, вигідніше провести ремонт, ніж купувати новий ліхтар. Проте як би професійно виглядав ремонт, слід пам’ятати, що офіційно, згідно з рекомендаціями автовиробників, провести подібний ремонт якісно технологічно неможливо (теоретично).

Так що не дивуйтеся, що для ремонту LED-фари фахівці можуть почати ламати герметично запаяний ліхтар, свердлити, переклеювати скло і т. д. Справа в тому, що не кожен корпус світлодіодним фари може бути розділений на дві частини. У цьому випадку майстрам доводиться в буквальному сенсі розрізати ліхтар, проводити ремонт, а потім довгий час склеювати. Самі розумієте, що 100% якості ви в жодному разі не отримаєте.

Зверніть також увагу, що ремонт діодних автомобільних фар з-за їх конструкції ближче до ремонту електроніки, ніж автомеханіки. Також майте на увазі, що вартість запасних частин для LED-ліхтарів невелика. Але із-за складності демонтажу плати вартість ремонту світлодіодним оптики може становити чималу суму. Особливо якщо мова йде про несправності передньої світлодіодним фари.

Тим не менше в будь-якому випадку вартість ремонту діодної оптики обійдеться вам дешевше придбання нової оригінальної фари.