5 головних порад, які допоможуть вам захистити свої дані на iPhone

232

Як захиститися від помилок Apple

Законодавець моди в сфері мобільних гаджетів – корпорація Apple, знову відчуває проблеми з операційною системою iOS. Ведеться активна робота над усуненням помилки, яка ставить під загрозу безпеку і конфіденційність інформації власників дорогих «яблучних» смартфонів.

І це не стандартна лазівка, що дозволяє обійти різні способи аутентифікації (але і ця проблема повністю не вирішується від версії до версії ОС), а помилка з FaceTime. Її наявність дозволяє прослуховувати розмови власників смартфонів з зображенням надкушеного яблучка.

Дивіться також: Десять автомобілів які ви можете придбати за ціною нового iPhone X

При цьому фахівці Apple вже відключили Group FaceTime, запобігши таким чином можливість прослуховування. Корпорація обіцяє виправити проблему в стислі терміни шляхом випуску чергового оновлення.

5 головних порад, які допоможуть вам захистити свої дані на iPhone

Але погана новина полягає в тому, що прослуховування без праці можна здійснити на пристроях з операційною системою iOS 12.1 (і macOS!), яка випущена в кінці жовтня минулого року. Хоча інформація про помилку з’явилася зовсім недавно, не варто думати, що про проблему не знали зловмисники. При цьому невідомо, як довго і для яких цілей використовувався цей недолік операційки Apple.

Ця ситуація підтверджує той факт, що велика корпорація не здатна провести повномасштабне, адекватне тестування ОС власної розробки. Але також варто відзначити, що завжди вистачає талановитих людей, у яких достатньо часу для пошуку подібних прогалин та використання їх у власних інтересах.

Хіба Apple не серйозна компанія?

Безперечно, всесвітньо відома корпорація володіє колосальними ресурсами. З їх допомогою можна вирішувати стратегічні завдання навіть на тлі падіння вартості цінних паперів Apple. Але не можна скочуватися до рівня, коли власники смартфонів знаходять помилки, які залишаються без уваги цілої армії профільних фахівців. Швидше за все, це ознака системної кризи.

Рішення проблеми – посилення контролю безпеки та конфіденційності самими власниками смартфонів. Існує кілька рекомендацій, які допоможуть користувачам уникнути шкоди, а також неприємностей, спровокованих кризовими явищами у корпорації Apple.

Не встановлювати останні версії операційної системи iOS відразу після покупки смартфона

5 головних порад, які допоможуть вам захистити свої дані на iPhone
Це не означає повне ігнорування оновлень — потрібно просто почекати тиждень або навіть місяць, поки фахівці розберуться з помилками останнього оновлення. Цьому процесу передує активний пошук дірок ентузіастами або зловмисниками. Парадоксально, але вони виконують роботу фахівців великої корпорації.

Не брати участь в бета-тестуванні нових версій операційної системи

5 головних порад, які допоможуть вам захистити свої дані на iPhone
Щоб не стати жертвою системних помилок, не варто встановлювати на смартфон сирі версії iOS, оскільки велика ймовірність витоку особистої інформації з пристрою. Особливо небезпечно, коли через мобільний гаджет проводяться транзакції, до пристрою прив’язані банківські карти. Так смартфон стає своєрідним майданчиком для тестування без будь-яких гарантій. Фахівці Apple отримують за пошук та усунення проблем гроші, а звичайні користувачі — тільки ризики і можливі збитки.

Видалити і/або відключити функції та сервіси, які не використовуються

5 головних порад, які допоможуть вам захистити свої дані на iPhone
Потрібно провести ретельний аудит додатків операційної системи і вимкнути все, що не використовується. Це значно скоротить ризик витоку інформації, зменшить можливості для стороннього підключення до мобільних гаджетів iPhone або iPad.

Моніторити новини від Apple

5 головних порад, які допоможуть вам захистити свої дані на iPhone
Слід підписатися на новини Google або інших сервісів з позначкою Apple або будь-якими іншими комбінаціями слів, які допоможуть оперативно отримувати сповіщення відповідної тематики. Важливо бути в курсі останніх вразливостей, виявлених в ході тестування та використання iOS. Своєчасне оповіщення в поєднанні з грамотними діями користувача підвищить безпеку смартфона, збереже інформацію від потрапляння до стороннім особам.

Не забувати про існуючі небезпеки і ризики, розраховувати на себе

5 головних порад, які допоможуть вам захистити свої дані на iPhone
Хочеться вірити, що великі корпорації, такі як Apple, забезпечують безпечне використання дорогих гаджетів. Насправді, все відбувається з точністю до навпаки — бренд поспішає випустити чергове оновлення операційної системи, відсуваючи на другий план грунтовну перевірку на наявність дір, через які витікає інформація.

Дивіться також: 7 міфів про використання мобільного телефону за кермом

Знаходять помилки реальні користувачі та ентузіасти, а фахівцям залишається тільки їх усунути та повідомити про перемогу. Тому слід розуміти, що ніхто, крім самого користувача, не подбає про забезпечення конфіденційності.