Який головної помилки потрібно уникати при використанні динамічної стропи: відео

227

Пояснюємо, чому смертельно небезпечно чіпляти динамічний трос за фаркоп

Ви знаєте, що таке динамічна стропа? Ні? Значить, ви точно не захоплюєтеся офф-роудом. Якщо коротко описати принцип дії цього пристрою, то виявиться, що це трохи нестандартний автомобільний трос, який здатний забезпечити «потужний і плавний ривок для вилучення автомобіля, який застряг у в’язкому ґрунті, снігу» та інших субстанціях:

Відео взято з YouTube-каналу EXTREME 4X4 OFFRoad

Завдяки своїм відмінним практичним властивостям динамічна стропа стала одним з найбільш корисних інструментів в арсеналі людини, яка виїжджає на внедорожье. Вона набагато легше і дешевше, ніж лебідка, але може бути настільки ж ефективною при витаскуванні якого-небудь «бегемота з болота. На жаль, люди нерідко використовують її неправильно і небезпечно для життя, чіпляючи пристрій за кулю фаркопа, а не як належить – за буксировочную вушко. Зараз ми наочно покажемо вам, чому зачіпати трос за фаркоп – це дійсно смертельно небезпечна ідея.

Дивіться також: Ось як витягнути застряглий автомобіль з глибокого снігу

Важливо розуміти, що, незважаючи на те що мова тут йде саме про динамічному тросі, насправді будь-трос можна чіпляти тільки за призначені для цього силові елементи автомобіля, та ні в якому разі не за фаркоп. Як мінімум у вас є шанс зламати останній, як максимум – серйозно травмувати оточуючих.

Відео, звичайно, довга, але дуже добре ілюструє різні сценарії розвитку подій з отломленным буксировочним з’єднанням, закріпленим на тросі. Ні в одному випадку, коли трос влітав у манекени, без травм точно не обійшлося б!

Чому буксирні шарніри ламаються?

Так, ці пристрої з «гаком» і сферою на кінці можуть перевозити великі ваги, однак ці елементи зовсім не призначені для інтенсивних, різких або динамічних навантажень. Як бачите, раптові зусилля можуть відламати буксирний шарнір і зробити з нього метальний снаряд.

Який головної помилки потрібно уникати при використанні динамічної стропи: відео

Цю саму кінетичну енергію, як видно, і створює стропа. По ідеї, вона повинна зривати з місця автомобілі, але іноді зриває їх частини. «Весь процес може бути трохи нервовим, так як ви маєте справу з величезною кількістю сил, маси і стресу. Коли ви вводите буксирний кулю в це рівняння, у вас з’являється дуже небезпечна слабка крапка», – так пояснює австралійський офф-роудер Ронні Даль у відеоролику.

Дивіться також: Як поставити автомобіль на колеса за допомогою мотузки і двох жердин

Якщо вас цікавить, як правильно використовувати ремінь «snatch», подивіться наступне навчальне відео:

Відео взято з YouTube-каналу ATDrive – Тест-драйви!