Новий сверхдальний літак буде здійснювати найдовший прямий рейс у світі

222

Airbus створив далекобійний комерційний літак у світі

Значних розмірів Airbus A350-900ULR вчора був доставлений для компанії Singapore Airlines, де в ході починається експлуатації він буде здійснювати найдовші безпосадочні рейси в світі – з Сінгапуру в аеропорт Ньюарк (штат Нью-Йорк) – час польоту трохи менше 19 годин.

«ULR» у назві повітряного судна означає «ультрадальний», що є відповідним ім’ям, враховуючи, що цей звір може долати відстань в 9.000 морських миль (16.500 км) за один безпосадочний присід. А350-900 здатний літати далі, ніж будь-який інший комерційний літак, з максимальним часом польоту близько 20 годин. 20 годин!!! Ви тільки вдумайтеся в це число! Напевно, там дуже зручні крісла, тому що витримати такий довгий політ зможуть тільки найстійкіші.

Літак заступає в експлуатацію з 11 жовтня і є першим з семи лайнерів, замовлених Singapore Airlines для доставки пасажирів по прямой навігації між двома містами, кожен з яких в буквальному розумінні знаходиться на іншій стороні світу. Як Аеробусу вдалося досягти не досяжного ніким раніше результату в комерційних пасажироперевезеннях? Напевне, це дуже технологічний лайнер, раз таке ніхто раніше не робив?

Новий сверхдальний літак буде здійснювати найдовший прямий рейс у світі

Насправді це не зовсім так. Airbus зміг отримати такий довгий час польоту за допомогою всього лише кількох параметрів паливної системи і фюзеляжу, що дозволило підняти на борт літака 165.000 літрів палива (це на 24.000 більше, ніж у звичайних літаків A350). Тобто на борту літака знаходиться приблизно 132 тонни пального. Це дає A350-900 2.500 км додаткової дальності польоту. А аеродинамічні оновлення зменшили потребу в паливі для моделі А350-900 на 25 відсотків порівняно з іншими моделями Airbus.

Дивіться також: Як вижити після катастрофи літака

Звичайно, додаткову вагу вимагає додаткового палива – це проблема, добре відома аерокосмічним інженерам. Чим більше літаків, тим менше він економічний, тому що він повинен перевозити додаткове паливо. Це циклічна задачка, коли потрібно більше палива, щоб перевозити додаткове паливо, яке дозволить пролетіти літаку далі. За даними The Wall Street Journal, найбільший комерційний літак у світі Airbus A380 Super Jumbo, у якого на борту 500 місць, в середньому витрачає 3.6 літра на одну людину. Менші літаки більш ефективні на більш тривалих рейсах, тому A350-900 і був обраний.

Місць в літаку буде менше, ніж у звичайному A350. Це теж безпосередньо впливає на дальність польотів. Звичайно, менша кількість місць в літаку означає більш високу вартість квитків. Втім, такі дрібниці не повинні бентежити клієнтів, оскільки рейси націлені на багатих ділових людей, які готові платити за максимально прямий маршрут.

Новий сверхдальний літак буде здійснювати найдовший прямий рейс у світі

В авіакомпанії вважають, що просторий лайнер буде досить комфортним для майже добових перельотів, надаючи клієнтам більш тихий салон і більше простору між рядами крісел. Повітря всередині салону буде оновлюватися кожні дві хвилини, щоб зробити політ зручним, а наслідки зміни часових поясів менш важким, стверджує Airbus. Wi-Fi і телебачення також допоможуть відволіктися від дороги пасажирам.

Дивіться також: Як заспокоїтися під час турбулентності у літаку

Singapore Airlines в майбутньому планує використовувати літак на своїх транс-тихоокеанських рейсах з Лос-Анджелеса і Сан-Франциско в Сінгапур і назад. Але це вже є сміливими начерками майбутніх планів, не більше.

Новий сверхдальний літак буде здійснювати найдовший прямий рейс у світі

Це не перший «набіг» Singapore Airlines на дальні рейси. З 2004 по 2013 рік авіакомпанія відправляла Airbus A340-500 в аеропорт Ньюарк з Шанхаю. За даними Guardian, цей рейс вимагав 222.000 літрів пального – в 10 разів більше ваги пасажирів на борту. Політ проходив на відстань 8.900 морських миль над Північним полюсом. Рейси були в кінцевому підсумку скасовані через зниження рентабельності.