Ось скільки заробляють мережеві заправки

272

Який прибуток в мережевих АЗС?

За даними експертного співтовариства, мережевих заправках вигідні високі ціни на моторне паливо для автомобілів, оскільки із ситуації вони виходять у виграші, отримуючи надприбутки, про яких ще в минулому році мережевики могли тільки мріяти.

«Якщо в середньому за підсумками минулого року з кожного проданого літра АЗС отримували близько полурубля, то до кінця лютого – вже близько п’яти рублів», –наголошується в матеріалі, присвяченому проблематиці, на сторінках «Російської газети».

Підрахунки маржинальності* (прибутковості або рентабельності продажів товару) були проведені консалтингової дослідницькою групою «Петромаркет».

*Маржа – різниця між відпускною ціною товарної одиниці і собівартістю товарної одиниці. Ця різниця зазвичай виражається як прибуток на одиницю продукції або у відсотках від відпускної ціни (коефіцієнт прибутковості). (www.marketch.ru)

Ви помітили, що по телевізору і в ЗМІ останнім часом все рідше можна знайти сюжети, де б представники паливних спілок скаржилися на складні умови, в яких їм доводиться працювати? Протягом усього минулого року економісти від паливної індустрії пояснювали, що прибутки компанії зовсім не отримують, деякі працюють мало не в збиток, а про те, як виживають заправки-одинаки, їм взагалі страшно подумати.

І дійсно, в минулому році в деякі місяці чиста маржа роздробу йшла в мінусові значення, а середня прибуток за рік склав 20 копійок на літр Аі-92 і 1,3 рубля на літр Аі-95. Дані про це призводить дослідницька група «Петромаркет».

Але як йдуть справи сьогодні, коли цінники на паливо звучать як насолода для вух нафтовиків?

Який прибуток вони отримують зараз з кожного проданого літра?

Ось скільки заробляють мережеві заправки

Даними на цей рахунок також поділилися в «Петромаркете», зазначивши, що прибуток від реалізації продукту через АЗС зростала і до 28 лютого чиста маржа роздрібної торгівлі Аі-95 досягла нової висоти 6 рублів на літр. У середньому ж за лютий чиста маржа торгівлі Аі-92 на АЗС становила 4,1 рубля на літр, Аі-95 -5,3 рубля на літр.

5 рублів з кишені автомобіліста з кожного літра. Багато це чи мало?

Ось скільки заробляють мережеві заправки

Власники автозаправних станцій кажуть, що 4 рубля прибутку на кожен літр – це межа беззбитковості. На думку експертного співтовариства, в лютому поточного року «власники АЗС в теорії могли відступити в ціні, але не роблять цього, оскільки можуть компенсувати торішні збитки», –йдеться в матеріалі «РГ».

Таким чином, можна зробити висновок, що на даний момент мережевики мають певну надприбуток (в порівнянні з тією ситуацією, яка була на ринку раніше), надолужуючи втрачений прибуток від минулого року, додаючи на рахунки по максимуму:

«Оператори АЗС протягом місяця підтримували ціни на бензин на граничному рівні, встановленому угодою виробників нафтопродуктів з урядом», – пише «РГ».

Дивіться також: Скільки заробляють автомобільні компанії на одному автомобілі

Але навіть такий профіт в скарбничку не може дати навіть мережевих АЗС гарантії на продовження зростання маржинального прибутку та, відповідно, заробітку. Причин тому багато, і одним з головних чинників є те, що виробники обмежені в нарощуванні експорту і розгоні цін за угодою з урядом, зобов’язані поставляти на біржу на три відсотки більше палива, ніж за той же місяць минулого року, тобто моторного палива буде більше, а значить, ціна буде триматися у встановленому коридорі або навіть незначно знижуватися.

Тому конкретної відповіді на питання, «багато чи мало заробляють на нас на АЗС», немає. Скоріше, вони змушені тримати ціни в очікуванні більш складних для себе часів. Адже ніколи не знаєш, де знайдеш, де втратиш.