Українських водіїв можуть оштрафувати за їзду на “механіці«: кого покарають гривнею

13

Українських водіїв незабаром штрафуватимуть за їзду на» механіці” як за водіння без водійського посвідчення. Щоправда, це стосуватиметься лише тих, хто складатиме іспит в автошколі на машині з коробкою «автомат», повідомляє «павлоград» з посиланням на тсн.

Вже через три місяці українським водіям, які здають іспит на «автоматі» видаватимуть права спеціальної категорії — навпроти відкритої категорії — ставити цифру 78. І це означатиме заборону на водіння транспортом з механічною коробкою.

” під час зупинки транспортного засобу патрульною поліцією або в разі настання якогось дтп буде вважатися, що ви користувалися транспортним засобом без належного права керування. Відмітка ставиться в залежності від того, на якому автомобілі особа здає іспит в сервісному центрі», — пояснює перший заступник керівника сервісного центру мвс україни юрій смольянінов.

Все це — у виконання європейської директиви, яка розділила механіку і автомат ще в 2013 році.

Українські водії обміняти водійське посвідчення за європейськими нормами можуть вже сьогодні.

Тим, хто склав іспит вже давно, ніяких відміток про автоматичну або механічну коробку передач ставити не будуть, адже свого часу іспит в автошколі вони здавали на «механіці», а значить мають право їздити на авто з будь-якою коробкою передач.

У свою чергу інструктор автомобільної контраварійної школи всім радить і вчитися, і здавати іспит на «механіці», щоб бути універсальним водієм, якому завжди в дорозі буде і спокійніше, і легше. А тепер і економічніше, так як водіїв, які здали іспит на автоматі і пересіли на механіку — штрафуватимуть.