Що робити, якщо ви підозрюєте, що за вами стежить машина

361

Що робити, якщо ви їдете або йдете пішки, підозрюючи, що хтось в автомобілі переслідує вас?

Малоймовірно, що за більшістю з нас будуть стежити на машині. Однак все ж не виключено. Також у кожного з нас можуть виникнути підозри, що за нами хтось стежить. Але як покласти цьому край? Щоб відновити душевний спокій, пропонуємо декілька хитрощів від експерта з безпеки Михайла Морозова, який має досвід роботи в силових органах, а зараз займається приватним розшуком. З допомогою простих порад ви дізнаєтеся, як точно визначити, що за вами стежать, і що в цьому випадку робити.

За словами експерта, є багато способів, щоб визначити, чи стежать за вами. Ось кілька ключових моментів:

  • Зробіть чотири правих або лівих повороту по ходу руху. І неважливо, ви їдете за кермом або йдете пішки. Малоймовірно, що хто-то також буде їхати за вами таким же маршрутом. Тому якщо машина все ще їде за вами, то цілком ймовірно, що за вами стежать. Щоб на 100% переконатися в цьому, розверніться на 360 градусів. Якщо і в цьому випадку підозрілий автомобіль продовжив шлях за вами, можете бути впевнені, що за вами стежать.
  • Якщо ви рухалися по шосе, а потім, з’їхавши на дублюючу дорогу або на другорядний шлях, знову повернулися на шосе і помітили, що те ж саме робить автомобіль, що йде за вами, то, найімовірніше, водій цієї машини стежить за вами. Адже більшість людей за кермом не будуть просто так з’їжджати з шосе, а потім знову заїжджати на нього. Якщо це станеться, поверніть на узбіччя на шосе. Якщо за вами стежать, автомобіль, швидше за все, не зупиниться, тому що це занадто очевидно.
  • Однак ті, хто вас веде, можуть зупинитися далі на узбіччі або на якомусь повороті, чекаючи вашої машини. Якщо ви підозрюєте, що за вами слід машина, зупиніться на узбіччі і, дочекавшись, коли сховається підозрілий автомобіль, подумайте, як ви можете розгорнутися у зворотний бік, щоб не їхати в бік найближчого повороту або перехрестя, де вас можуть чекати люди, що стежать за вами.

Якщо який-небудь з цих методів змусить вас повірити, що за вами спостерігають, зателефонуйте в поліцію або наберіть телефон екстрених служб «112».

До речі, якщо за вами стежать силові органи, то після вашого дзвінка в поліцію через деякий час стеження на час можуть зняти. Або замінять автомобілі, які здійснюють за вами спостереження. Хоча малоймовірно, що оперативники повідомлять про свої наміри комусь в поліції.

Проте не потрібно боятися, якщо ви підозрюєте, що за вами стежать оперативники силових органів. На жаль, дуже часто подібні стеження взагалі незаконні. Ми знаємо багато прикладів, коли оперативники МВС займалися протиправними діями. Тому якщо ви підозрюєте, завжди телефонуйте в поліцію. Якщо ви не робили нічого протизаконного, вам нема чого боятися. А ось побоюватися стеження ви маєте право. Адже за вами можуть стежити не з добрими намірами. Наприклад, це можуть бути злочинці. Причому в погонах.

Що робити, якщо ви підозрюєте, що за вами стежить машина

Варто відзначити, що іноді стеження дуже важко обчислити. Особливо коли вона здійснюється на декількох автомобілях, коли одна команда веде об’єкт до одного перехрестя або ділянки міста, а інша потім переймає естафету.

Причому таких автомобілів може бути багато. У цьому випадку стеження дуже важко визначити. Тим більше що вся команда людей, яка веде спостереження, координує свої дії з радіозв’язку. Зазвичай така стеження в ходу у правоохоронних органів і спецслужб. Але іноді до такого методу вдаються і злочинці. Тому ви повинні знати, як можна помітити стеження, яка здійснюється за допомогою декількох автомобілів. Для цього ось що зробіть:

  • Щоб обдурити вищезгадану стеження, рухайтеся по шосе, а потім зробіть вигляд, що ви хочете з’їхати з дороги, перебудувавшись ближче до розв’язки. Але, під’їхавши до з’їзду продовжуйте рух по шосе, пропустивши з’їзд. Зробіть так кілька разів. Залишайтеся на шосе і кожні кілька кілометрів з’їжджайте на узбіччя, щоб «покурити» або «подзвонити по мобільному телефону».
  • І ведучий хвіст (Автомобіль A), будь-які допоміжні транспортні засоби спостереження (Автомобіль B, C, D) не будуть зупинятися на шосе, це занадто очевидно, і вони будуть змушені їхати далі. На наступному з’їзді, повороті чи на узбіччі ці автомобілі будуть потрапляти вам на очі, так як згідно з їх планом стеження вони повинні, дочекавшись вашої машини, піти за нею.

Правда, зверніть увагу, що якщо за вами стежать правоохоронні органи, підозрюючи вас у будь-яких протизаконних діях, якщо вони зрозуміють, що ви непогано володієте навичками контрнадзора, їм доведеться розкрити свої карти, викликавши вас до слідчого. Адже навряд чи вони, зіткнувшись з вашими професійними навичками догляду від стеження, будуть і надалі витрачати державні гроші на стеження.

Якщо ви пішохід і за вами стежить автомобіль

Що робити, якщо ви підозрюєте, що за вами стежить машина

Тепер давайте розглянемо, як визначити, чи стежить за вами хтось на автомобілі, якщо ви пішохід. Для цього підійдіть до будь автобусній зупинці і, дочекавшись будь-якого автобуса, сядьте на нього, потім, проїхавши одну зупинку, вийдіть. Далі дочекайтеся іншого автобуса. Чим більше зупинок, тим краще. Пам’ятайте, що якщо за вами стежать на одній машині, практично неможливо стежити за автобусом, не будучи виявленим.

В автобусі займіть позицію, де ви чітко бачите, хто їде позаду. Слідкуйте за автомобілем, який ви підозрюєте у стеженні за собою. Можливо, автомобіль обжене автобус, в якому ви їдете, і на зупинці хтось вийде з цієї машини, сівши в ваш автобус.

Якщо ви все ще не впевнені в стеженні, вийдіть з автобуса на зупинці і сядьте на автобус, що йде в протилежному напрямку. Якщо ви живете в місті, де є метро, то, доїхавши на автобусі до найближчої станції метро, спустіться в нього і зайдіть у вагон, але в останній момент, перед тим як закриються двері, вийдете звідти. Навіть якщо тому, хто стежить за вами, вдасться якимось чином піти за вами, ви помітите його і будете точно знати, що хтось стежить за вами.

Що робити, якщо ви підозрюєте, що за вами стежить машина

І пам’ятайте, що якщо за вами стежать, ви піддаєте себе великій небезпеці, даючи їм зрозуміти, що ви виявили стеження. Тому ваші дії не повинні виглядати з боку навмисними. Робіть вигляд, що ви вийшли з автобуса, щоб зробити заплановану пересадку.

Якщо ви реально переконані, що за вами стежать, повідомте про це в поліцію. Наприклад, як тільки ви переконаєтеся, що за вами ведеться спостереження, спробуйте дістатися до найближчого громадського місця, де багато людей. Але не вибирайте місця, де велелюдно, оскільки в цих місцях ви можете втратити з виду тих, хто за вами стежить. Будьте спокійні, якщо ви, звичайно, не хочете здатися божевільним. Особливо коли будете звертатися в поліцію. Чітко формулюйте свої думки. Також ви можете зайти в який-небудь магазин і попросити продавця викликати поліцію.