«Boeing Odysseus» літак на сонячних батареях, здатний залишатися в повітрі як завгодно довго

221

Боїнг розробляє дуже дивний літак на сонячних батареях

Клімат на нашій планеті постійно змінюється. На нього діють не тільки механізми, закладені самою природою, але і фактор присутності людини. Навіть учені поки не з’ясували всього таємного пристрою виникнення тих чи інших метеорологічних явищ. Щоб глибше проникнути в таємниці природи, науковцям час від часу доводиться підніматися в повітря, де на спеціально обладнаних літаках вони продовжують свої дослідження.

Але в цій методі прихована і серйозна проблема, дорожнеча такого роду досліджень, їх невелика тривалість і, м’яко кажучи, низька екологічність. Реактивний або гвинтовий літак на ДВС залишаються засобами підвищених викидів CO2 та іншої гидоти в атмосферу. Чи є альтернатива? В даний час взагалі-то немає, але її розробляє Боїнг.

Задумка така: прикріпити до дуже легковесному літаку сонячні батареї, забезпечити літальний апарат парою малопотужних двигунів і відпустити його у вільне плавання по повітряному океану, подібно до того як Одіссей відправився в свої довгі мандри в дорозі на батьківщину. Не дарма модель літака на сонячних батареях була названа «Boeing Aurora Flight Sciences Odysseus», в честь того самого Одіссея. Він стане помічником у пошуках відповідей на багато питань учених-кліматологів.

Потенційно, літак міг би проводити місяці або, можливо, навіть більше, в повітрі баражуючи в беспосадочном польоті. Цікаво, що, незважаючи на зовнішню схожість з літаком, у внутрішніх документах Aurora класифікує «Odysseus» як «висотний псевдоспутник».

Структура літака-супутника в основному складається з ферм, виконаних з вуглеволокна, покритих ультрафіолето – светостойким захисним матеріалом під назвою Tedlar, поряд з ультра – легковагими сонячними панелями на крилах і фюзеляжі.

Він може утримувати позицію над певною областю і залишатися в повітрі практично нескінченно довго, завдяки тому, що паливо для нього в буквальному сенсі розлито в повітрі. «Одіссей» не тільки зможе дати вченим більш широкий огляд за кліматичними змінами, але і дасть можливість відстежувати навіть такі параметри як вологості грунту на Землі і аж до хімічного складу газів у високих шарах атмосфери.

Дивіться також: З чого «складаються» вихлопні гази автомобіля?

Загалом, на ці непоказні тендітні на вигляд плечі, в майбутньому можуть бути покладені важкі завдання, нітрохи не менш важливі, ніж ті, які щохвилини вирішують супутники на космічній орбіті.

Більш ранні прототипи виявилися нездатними вижити в цьому жорстокому світі

«Boeing Odysseus» літак на сонячних батареях, здатний залишатися в повітрі як завгодно довго

Penguin


«Boeing Odysseus» літак на сонячних батареях, здатний залишатися в повітрі як завгодно довго

Безпілотний літак Helios за секунди до руйнування крила