Знак «Шипи» скасовано: розяснення

268

Медведєв скасував знак «Шипи» і вніс зміни в порядок оформлення ДТП.

Нарешті Уряд РФ вніс зміни в пункт 8 «Основних положень» Правил дорожнього руху, який закріплював обов’язок водіїв клеїти на автомобілі, оснащені зимовою гумою з шипами, знак «Ш» (Шипи). Також Дмитро Медведєв підписав ще низку змін у чинне законодавство, що регулює порядок оформлення аварій.

Так, тепер згідно з внесеними змінами виключена обов’язок водіїв встановлювати розпізнавальний знак «Шипи» на транспортні засоби, оснащені шипованной гумою.

Нагадаємо, що в минулому році 24 березня Уряд РФ затвердив Постанову № 333, яка внесла у перелік несправностей і умов, при яких заборонена експлуатація автомобілів, пункт 7.151, що забороняє використання автомобіля в разі відсутності на автомобілі з шипованими шинами наклейки «Ш» (Шипи).

В результаті минулої зими органи ГИБДД почали масово штрафувати водіїв за керування автомобілем з шипованими шинами у разі відсутності знаку «Шипи». Але навесні цього року органи МВС розробили законопроект, який скасовує обов’язкове присутність на машині цього знака.

Вся справа в тому, що, на думку МВС, знак «Шипи» вже втратив свою актуальність у зв’язку з тим, що в даний час динамічні характеристики руху автомобілів в значній мірі визначаються іншими чинниками.

Так, нагадаємо, що на умови руху сучасного транспорту найбільше впливають електронні системи безпеки і допомоги водієві, конструкція транспортного засобу і багато інші сучасні технології.

Знак «Шипи» скасовано: розяснення

У результаті встановлення знаку «Шипи» на сучасний автомобіль не дозволяє іншим учасникам дорожнього руху однозначно судити про вірогідний характер їх руху, так як в рух автомобіля і його гальмування втручаються різні електронні системи.

Особливо це стосується дорожнього покриття в зимовий час.

На жаль, цей законопроект МВС довгий час лежав в уряді, який тільки 24 листопада 2018 року дісталося до нього, скасувавши своєю Постановою № 1414 знак «Шипи».

Але це постанова уряду вносить зміни не тільки в основні положення пункту по допуску транспортних засобів до експлуатації і обов’язки посадових осіб по забезпеченню безпеки дорожнього руху, які стосуються наклейки «Ш».

Так, Постанова № 1414 від 24.11.2018 року вносить зміни в ряд інших Правил дорожнього руху.

Зокрема, вносяться зміни в пункт 2.6.1 ПДР РФ. Ось як тепер буде виглядати цей пункт:2.6.1. Якщо в результаті дорожньо-транспортної пригоди шкода заподіяна тільки майну, водій, причетний до нього, зобов’язаний звільнити проїзну частину, якщо рух інших транспортних засобів створюється перешкода, попередньо зафіксувавши будь-якими можливими способами, у тому числі засобами фотографування або відеозапису, положення транспортних засобів по відношенню один до одного і об’єктів дорожньої інфраструктури, сліди і предмети, що відносяться до події, і пошкодження транспортних засобів.

Водії, причетні до такого дорожньо-транспортної пригоди, не зобов’язані повідомляти про подію в поліцію і можуть залишити місце дорожньо-транспортної пригоди, якщо відповідно до законодавства про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів оформлення документів про дорожньо-транспортну пригоду може здійснюватися без участі уповноважених на те співробітників поліції.

Якщо у відповідності з законодавством про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів документи про дорожньо-транспортну пригоду не можуть бути оформлені без участі уповноважених на те співробітників поліції, водій, причетний до нього, зобов’язаний записати прізвища й адреси очевидців і повідомити про подію в поліцію для отримання вказівок співробітника поліції про місце оформлення дорожньо-транспортної пригоди.


Крім того, Постанова уточнює поняття «пішохід». Тепер до пішоходів прирівнюються особи, які пересуваються в інвалідних візках, що приводяться в рух двигуном.

Ну і, нарешті, знак «Інвалід» можуть клеїти також інваліди III групи, а крім того, власники автомобілів, що перевозять таких інвалідів та (або) дітей-інвалідів. В результаті тепер на інвалідів III групи дії знаків 3.28 («Стоянка заборонена»), 3.29 («Стоянка заборонена по непарних числах місяця») та 3.30 («Стоянка заборонена по парних числах місяця») поширюватися не будуть.

До речі також ця постанова не вводить дію вищевказаних дорожніх знаків для автомобілів таксі з увімкненим таксометром і для автотранспорту автомобілів поштової служби.

3.28 – 3.30 – на транспортні засоби, керовані інвалідами, які перевозять інвалідів, у тому числі дітей-інвалідів, якщо на зазначених транспортних засобах встановлено розпізнавальний знак “Інвалід”, а також на транспортні засоби організацій федеральної поштового зв’язку, що мають на бічній поверхні білу діагональну смугу на синьому тлі, і на таксі з увімкненим таксометром