У Росії може посилитися покарання за випуск на лінію несправного транспортного засобу

208

Випуск несправних автомобілів на лінію обійдеться «дорожче» як юридичним, так і посадовим особам

Як випливає з проекту федерального закону, розміщеного на порталі проектів нормативних правових актів (ПОСИЛАННЯ), розробник проекту – Міністерство транспорту – вирішив ще більше посилити покарання за випуск на лінію несправних транспортних засобів з несправностями, при яких заборонена експлуатація з порушенням вимог про проведення передрейсового або передзмінного контролю технічного стану транспортних засобів, транспортного засобу, не зареєстрованого у встановленому порядку, що не пройшов технічний огляд, зі свідомо підробленими державними реєстраційними знаками», – йдеться в тексті проекту ФЗ.

У проекті ФЗ зазначається наступне посилення статті 12.31 КоАП: «випуск на лінію транспортного засобу з несправностями, за наявності яких експлуатація заборонена, а так само з порушенням вимог про проведення передрейсового або передзмінного контролю технічного стану транспортних засобів або з порушенням порядку його проведення, за винятком випадків, передбачених частинами 2 і 3 цієї статті,

тягне за собою накладення адміністративного штрафу на контролера технічного стану автотранспортних засобів або контролера технічного стану транспортних засобів міського наземного електричного транспорту в розмірі п’яти тисяч рублів; на юридичних осіб – від тридцяти тисяч рублів».

Таким чином, для юросіб значно підвищується відповідальність за несправний транспорт, який випускається на лінію.

У Росії може посилитися покарання за випуск на лінію несправного транспортного засобу

Другим важливим пунктом по штрафах Мінтранс вводить проектом «випуск на лінію транспортного засобу з несправними гальмівною системою (за винятком стояночного гальма), рульовим управлінням або зчіпним пристроєм (у складі поїзда), з внесеними в конструкцію транспортного засобу змінами без відповідного дозволу». Для посадової особи, яке має контролювати дані несправності, вводиться штраф у розмірі десяти тисяч рублів, на юридичних осіб – від п’ятдесяти тисяч рублів.

Нагадаємо, що в поточній версії Кпап відповідальності для юридичних осіб передбачено не було.

Торкнулися законодавці і випуску ТЗ з встановленими на ньому без відповідного дозволу пристроями для подачі спеціальних світлових або звукових сигналів, а одно з незаконно нанесеними на його зовнішні поверхні спеціальними кольорографічними схемами автомобілів оперативних служб і т. д.

За це штраф на контролера технічного стану автотранспортних засобів або контролера технічного стану транспортних засобів міського наземного електричного транспорту накладатиметься у розмірі двадцяти тисяч рублів, на юридичних осіб – від п’ятдесяти тисяч рублів.

Для посадових та юридичних осіб нічого не змінюється.

Дивіться також: Ліцензування автомобільних перевезень більше 8 чоловік повертається

Крім вищеназваних жорсткостей по штрафах, відповідальних за випуск на лінію незареєстрованого або непрошедшего технічний огляд будуть карати штрафом у розмірі від п’яти до десяти тисяч рублів (посадових осіб) і п’ятдесят тисяч рублів (юридичних осіб). А також випуск на лінію транспортного засобу зі свідомо підробленими державними реєстраційними знаками тягне за собою накладення адміністративного штрафу на посадова особа, відповідальна за технічний стан і експлуатацію транспортних засобів, у розмірі двадцяти тисяч рублів, на юридичних осіб – від п’ятдесяти тисяч рублів.

І нарешті, найсуворіше нове з усього ряду жорсткостей, запропонованого проектом, стосується повторного випуску транспорту з несправною гальмівною системою:

тягне за собою накладення адміністративного штрафу на зазначених у цій статті посадових осіб у розмірі від тридцяти до п’ятдесяти тисяч рублів або їх дискваліфікацію на строк від одного року до трьох років; на юридичних осіб – накладення адміністративного штрафу в розмірі від ста тисяч до трьохсот тисяч рублів або адміністративне призупинення діяльності на строк від тридцяти діб до дев’яноста діб.

Чи варто говорити, що призупинення діяльності транспортного підприємства до трьох місяців може розорити його. Тому злісним порушникам варто побоюватися нового проекту, який скоро стане законом, як вогню. Також нагадаємо, що згідно з чинною статтею Кпап за адміністративні правопорушення, передбачені цією статтею, особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи, несуть адміністративну відповідальність як юридичні особи.

До речі, закон набирає чинності через рік з дня його офіційного опублікування.