Ось чому ви можете заплатити штраф за неправильне використання аварійки

829

В яких випадках вас можуть оштрафувати за включення аварійних сигналів?

Що таке аварійна сигналізація, знають всі. Але, виявляється, не всі водії в курсі, в якому випадку і де її можна використовувати без порушення закону. Адже чинне законодавство дозволяє використовувати аварійну сигналізацію в певних випадках. А чи відомо вам, що за порушення правил користування зовнішніми світловими приладами існує адміністративна відповідальність?

Ось чому ви можете заплатити штраф за неправильне використання аварійкиАварійна сигналізація вмикається натисканням червоної кнопки, на якій найчастіше намальований трикутник

Аварійні сигнали є в будь-якому автомобілі. Вони активуються окремою кнопкою і працюють навіть при вимкненому двигуні. Це комбінована система лівого і правого покажчиків повороту, їх головне завдання – попередити інших учасників дорожнього руху. Так що аварійка грає дуже важливу роль у безпеці дорожнього руху. Але, незважаючи на це, багато водіїв використовують аварійну сигналізацію неправильно, грубо порушуючи діючі Правила дорожнього руху. Наприклад, дуже часто автолюбителі паркуються в недозволеному місці, включаючи аварійку, що заборонено законодавчо. Також є водії, які не включають її, коли цього вимагає закон.

Коли можна включати аварійку на законних підставах?

Ось чому ви можете заплатити штраф за неправильне використання аварійки

Якщо пояснити простіше, то включати аварійну сигналізацію можна, коли щось йде не так. Наприклад, обґрунтованої ситуацією буде включення аварійки навіть за паркування у забороненому місці, якщо це викликано поломкою автомобіля. Таким місцем може бути узбіччя дороги, де, згідно ПДР, заборонено зупинятися і паркуватися. Також аварійку ” можна включати в будь-якому місці в разі ДТП.

Аварійне освітлення також має бути включено, коли автомобіль стоїть на місці в умовах недостатньої видимості. Повний перелік ситуацій, коли може бути включена аварійка, міститься у пункті 7.1 глави 7 Правил дорожнього руху, затверджених Урядом РФ.

Ось коли аварійна сигналізація повинна бути ввімкнена:

  • при ДТП
  • при вимушеній зупинці в місцях, де зупинка заборонена
  • при засліпленні водія світлом фар
  • при буксирування (на буксирі механічному транспортному засобі)
  • при посадці дітей в транспортний засіб, що має розпізнавальні знаки «Перевезення дітей», і висадці з нього
  • в інших випадках, коли необхідно попередити учасників дорожнього руху про небезпеку, яку може створити транспортний засіб

Що таке інші випадки? Згідно з коментарями до даної нормі законодавства, останній пункт переліку правомірності включення аварійки точно не регламентований. Тобто коли включати аварійні вогні, вирішує сам водій на свій розсуд.

Так, закон дозволяє вам використовувати аварійні вогні, якщо ви хочете попередити інших водіїв про небезпечну подію на дорозі, наприклад, ви можете повідомити іншим водіям про аварії або слизькій дорозі. Також дозволяється включати аварійку при раптовому різкому гальмуванні. До речі, сьогодні зустрічається чимало сучасних автомобілів, де при різкому гальмуванні аварійка включається автоматично. В тому числі якщо ваша машина вийшла з ладу і ви не можете швидко їхати, ви також має право включити аварійні вогні, здійснюючи рух на невеликій швидкості.

Коли не можна використати аварійку?

Ось чому ви можете заплатити штраф за неправильне використання аварійки

Багато водіїв часто використовують аварійні вогні, припаркувавшись у забороненому місці. В цьому випадку водій може бути притягнутий до адміністративної відповідальності у відповідності зі статтею 12.20 КоАП РФ.


Стаття 12.20. Порушення правил користування зовнішніми світловими приладами, звуковими сигналами, аварійною сигналізацією або знаком аварійної зупинки


Порушення правил користування зовнішніми світловими приладами, звуковими сигналами, аварійною сигналізацією або знаком аварійної зупинки
тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу в розмірі 500 рублів
(в ред. Федеральних законів від 22.06.2007 N 116-ФЗ, від 23.07.2013 N 196-ФЗ).

Справа в тому, що при вимушеній зупинці в забороненому місці водій зобов’язаний не тільки включити аварійну сигналізацію, але і виставити знак аварійної зупинки. Це регулює пункт 7.2 глави 7 Правил дорожнього руху.

Коли потрібно виставляти аварійний знак на дорозі?

Ось чому ви можете заплатити штраф за неправильне використання аварійки

Отже, згідно пункту 7.2 глави 7 ПДР РФ, водій зобов’язаний виставити знак аварійної зупинки в наступних випадках:

  • при ДТП
  • при вимушеній зупинці в місцях, де вона заборонена, і там, де з урахуванням умов видимості транспортний засіб не може бути своєчасно помічено іншими водіями
  • при відмові роботи аварійної сигналізації

Як бачите, у разі несправності аварійної сигналізації, несправності автомобіля та в разі зупинки автомобіля в забороненому місці водій зобов’язаний виставити знак аварійної зупинки. Інакше його чекає відповідальність згідно з тією ж статтею 12.20 КоАП РФ.

Ще один приклад, коли водії зловживають аварійними сигналами, – це буксирування. Часто водії буксируваного автомобіля не вмикають аварійку, що є порушенням закону. Так, часто у буксируються автомобілів не працює аварійка. В цьому випадку водій буксируваного автомобіля зобов’язаний розмістити на його задній частині знак аварійної зупинки. Інакше за це передбачена адміністративна відповідальність згідно зі статтею 12.20.

Як встановлювати аварійний знак?

Ось чому ви можете заплатити штраф за неправильне використання аварійки

Згідно пункту 7.2 глави 7 ПДР РФ, знак аварійної зупинки необхідно встановити на такій відстані, яка буде в конкретній обстановці забезпечувати своєчасне попередження інших учасників дорожнього руху про небезпеку. Наприклад, в населених пунктах аварійний знак повинен бути установлений на відстані не менше 15 метрів від автомобіля. Поза населеними пунктами знак повинен встановлюватися на відстані не менше 30 метрів від транспортного засобу.

Так що коли наступного разу ви припаркувалися біля магазину, дитячого садка, школи і т. д. в недозволеному місці, включивши аварійку, не дивуйтеся, коли до вас підійде співробітник ДПС і випише штраф у розмірі 500 рублів за порушення пункту 7.2 глави 7 ПДР РФ.