Скільки коштує володіти автомобілем в росії-експерти все підрахували

10

Мало купити автомобіль, потрібно бути готовим регулярно викладати кругленьку суму на його утримання.

Скільки йде на машину

За даними агентства «автостат», популярний в росії седан b-класу (hyundai solaris, lada vesta або volkswagen polo) обходиться власнику в діапазоні від 140 000 руб. До 170 000 руб. На рік (за поточним курсом, €1600-1900). Розрахунки засновані на пробігу 20 000 км на рік в московському регіоні для водія віком 40 років і стажем водіння в 20 років.

Для кросовера b-класу типу hyundai creta показник доходить до 200 000 руб. (€2 300), для паркетника побільше начебто toyota rav4 — до 300 000 руб. (€3 500), а для преміальних моделей, наприклад, bmw x3 — і зовсім 500 000 руб. (€5 800) на рік.

Кожен подоланий на особистому автомобілі кілометр, таким чином, коштує російським автолюбителям від 7 до 30 руб. Якщо говорити про великі міста, то на таксі вийде не сильно дорожче: більшість тарифів, доступних жителям мільйонників, знаходяться приблизно на тому ж рівні в 10-40 руб./км.

З чого складається ціна володіння автомобілем?

У повну вартість володіння автомобілем, не рахуючи власне покупки, входять:

  • страховка каско і осаго;
  • транспортний податок;
  • витрати на паливо;
  • витрати на шини;
  • техобслуговування;
  • втрата залишкової вартості.

У росії цей показник складається головним чином з трьох категорій: втрата вартості (35-38% від загальної величини), витрати на паливо (25-30%) і автострахування (20-25%).

Детальна розбивка витрат за 5 років на lada vesta з бензиновим двигуном 1,6 л, експлуатованої в московському регіоні і з пробігом в 100 000 км, виглядає так (без урахування втрати вартості):

Всього за 5 років виходить

Скільки коштує володіти автомобілем в європі?

Як не дивно, європейським автолюбителям доводиться платити за володіння автомобілем не набагато більше, ніж російським. Зрозуміло, з поправкою на структуру витрат, рівень зарплат і ціну бензину.

Згідно з рейтингом car cost index за 2020 рік, в європі у власників легкових машин найпопулярніших категорій категорій b (тобто ті ж solaris і polo) і c (він же «гольф»-клас) йде від €6000 (у греції та угорщині) до €10 000-11 000 (у швейцарії та норвегії). Здавалося б, в 3-5 разів дорожче. Але є, як то кажуть, нюанс. У європі найбільша частка у вартості володіння припадає на знецінення залишкової вартості: від 41% для бензинових моделей до 59% для електричних і гібридних. Відповідно, якщо брати чисто експлуатаційні витрати, то різниця скорочується вполовину. Наприклад, обслуговування бензинового volkswagen polo в росії обходиться приблизно в 160 000 руб.на рік, тобто майже €2000, а в європі машина аналогічного класу «з’їсть» €3500-€6000.

І це ми ще не беремо вартість бензину (в європі в середньому в 2 рази більше) і різницю в зарплатах (в європі в середньому в 2-3 рази вище). При обліку цих факторів росія потрапляє в число країн, де покупка і володіння автомобілем найменш доступні для жителів.

Росія в антилідерах

Згідно з дослідженням британського ресурсу scrap car comparison, найдешевше обзавестися автомобілем в розвинених західних країнах. Показник розраховується як відношення середньорічного доходу до вартості власне покупки і регулярних витрат на авто (страховка, ремонт і паливо).

Найдоступніше виходить в австралії-49,5%, далі йдуть сша (54,9%) і данія (60,3%).

Топ-10 країн-лідерів по доступності покупки і володіння автомобілем

Росія потрапила в топ-10 країн з найменшою доступністю автомобіля. Щоб купити і обслуговувати його, росіянам потрібно викласти в три рази більше, ніж середній заробіток за цілий рік. Це набагато краще, ніж в туреччині, на україні і в південній америці.

Топ-10 країн-антилідерів по доступності покупки і володіння автомобілем

***

3 ознаки, які волають, що від машини пора позбавлятися

Парадокс в тому, що таксі в росії часто дешевше громадського транспорту і вже тим більше власного автомобіля. І це ще один аргумент на користь відмови від особистого транспорту. Правда, при цьому ви позбавляєте себе певного комфорту. Та й до безпеки поїздок є питання, адже невідомо, який водій вам попадеться в таксі. Вирішувати, звичайно, вам.