Електрифікація від gm вийде за межі автомобілів

19

Електрифікація давно зачіпає не тільки автомобілі, а й іншу техніку. Концерн general motors вирішив тут стати одним з великих постачальників технологій і рішень. Крім випуску і продажу нових машин на батареях, gm розширить сфери застосування своїм електричним компонентам. Гігант заявив про вихід цієї продукції в авіаційну і залізничну галузі, а також суднобудування.

База для експансії: батареї, приводи ultium drive, розсип електромоторів і різні перспективні розробки на зразок літій-металевих осередків і бездротового управління модулями акумулятора. Тут показана батарея ultium на 24 модуля для пікапа gmc hummer ev edition 1.

Це не весь список. Давно задумана ідея електромотора з коробки для вторинного ринку тепер реалізована у вигляді пакету electric connect and cruise ecrate. З ним працюватимуть навчені кваліфіковані установники в рамках програми gm esvm (electric specialty vehicle modifier), яка стартує в 2022-му. Не всі самому концерну займатися рестомодамі з конверсією на кшталт chevrolet e-10 або project x.

Минулого тижня компанія fedex отримала від gm перші п’ять електричних фургонівbrightdrop ev600 з 500 замовлених. General motors каже, що це найшвидший проект у своїй історії. Від концепції до старту поставок не минуло й року.

Серед перших застосувань електричних вузлів gm названа техніка наземних служб аеропортів. Це багажні та вантажні тягачі, стрічкові навантажувачі від textron ground support equipment. На фото-один з прототипів, чий випуск незабаром піде. Зліва: катер від pure watercraft.

Набори компонентів для різних застосувань буде пропонувати команда gm powered solutions. Залізничний напрямок вже представлено спільним проектом з фірмою wabtec (батарейний локомотив для вантажних складів). В області суднобудування відділення gm marine буде поставляти електричні вузли існуючим клієнтам, а ще візьме участь в нових проектах фірми pure watercraft (сіетл). Це електричні човни і катери. Концерн також має намір просувати в маси водневі паливні елементи hydrotec, програмну платформу ultifi і розвивати зарядну екосистему ultium charge 360. Концерн заявив, що буде додавати в цей список ще продукти «в прагненні використовувати електромобільні технології в широкому спектрі напрямків за межами автомобільної галузі».