Черговий скандал в автопромі: тепер з краш-тестами

232

На автомобілях для краш-тестів автовиробники ставлять таємні знаки. Змова?

Автовиробники кілька днів тому, схоже, були втягнуті ще один неприємний конфлікт, пахне новими серйозними проблемами з законом. На цей раз було оголошено, що «дуже підозрілі» частини були знайдені під час краш-тестів встановленими на випробовувані автомобілі.

Дивіться також: Як NHTSA і IIHS проводять краш-тести нових автомобілів і позашляховиків

Передбачуваний обман виявили тестувальники, відповідальні за безпеку автомобілів у Великобританії, а саме, як повідомляє dailymail.co.uk, «… частини з позначкою «тільки для краш-тесту» під час досліджень сімейних транспортних засобів у відповідності з класом».

«Це викликало побоювання, як пише іноземне видання, енергійно щозаперечувалися головами автомобільної промисловості, що автомобілі, можливо, були оснащені деталями, спеціально розробленими для обману під час краш-тестів».

Мова йде про такі елементи конструкції, як подушки безпеки кріплення дитячих крісел з позначкою «тільки для краш-тестів». Якщо яким-небудь чином тестує автомобілі фахівцям вдасться виявити, що подібні наклейки несуть дійсну інформацію про призначення елементів конструкції, викритим автовиробникам може дуже серйозно не позаздриш і це стане не менш резонансною справою, ніж проблеми з неэкологичностью дизельних двигунів на автомобілях Volkswagen. Тим більше, що європейці й американці – до недавнього часу основні споживачі автопродукції – нерідко вкрай трепетно ставляться до питань безпеки при виборі транспортних засобів. Втім, таким чином зіпсувати картину з продажами можна на будь-якому ринку – в Росії, Китаї, країнах Південної Америки, Австралії і так далі.

Як було виявлено?

Після ударних випробувань експерти з таких організацій, як Thatcham і NCAP, проводять так зване «внутрішнє вивчення», в яке входить перевірка окремих компонентів.

Саме в ході цих перевірок дослідники з Thatcham і Euro NCAP виявили позначені частини. Метью Ейвері, керівник досліджень для Thatcham, заявив, що схожі маркування були знайдені на автомобілях від декількох виробників, але відмовився назвати їх.

Черговий скандал в автопромі: тепер з краш-тестами

«Іноді ми відчували автомобілі і бачили на задній частині модуля напис «тест євро NCAP». Це здається нам дуже-дуже підозрілим. Є багато виправдань. Нам кажуть: «Ну ні, це справжній компонент, це рання версія», що завгодно. Вони не штампують її, пишуть маркером, грубо. Коли ми це бачимо, звучить сигнал тривоги».

Втім, Ейвері додав: «Я впевнений, що в 99 випадках з 100 на це є законні підстави».

Дивіться також: Volkswagen, Audi та Porsche підозрюють в обмані з бензиновими двигунами

Ну, а поки специ будуть розбиратися з новими таємними знаками в машинах, які, за деякими даними, вже не раз бачили на тестових автомобілях кілька років тому, любителів теорії змов та конспірологам є над чим поміркувати. Що це було? Навіщо виробникам так підставлятися? Може, знову підступи США? Чиї марки потрапили під удар, не німецькі? Фольксваген? І взагалі, навіщо потрібні такі краш-тести, які не в змозі виявити підозрілі деталі в ході вивчення результатів лабораторних досліджень і результатів поломок в ході ДТП з реального життя?

Прозвучало кілька слів в захист: «Оскільки тестування безпеки іноді відбувається до початку серійного виробництва, може мати місце необхідність визначити деякі критично важливі для безпеки компоненти, щоб підтвердити, що вони є якісними, затвердженими за специфікаціями, а також для відстеження та аналізу».

Цікаво, чим справа скінчиться? Невже новим великим скандалом? А ви як думаєте?