“нову ниву” і стиль стіва маттіна відправили в музей

61

У музеї автовазу, що знаходиться в тольятті, з’явилися нові експонати. Своє місце в експозиції зайняли концепт-кари lada niva vision, lada xcode і lada xray concept, фотографії з музею опублікував паблік avtograd news. Технічно всі концепти є макетами з опрацьованою зовнішністю та інтер’єром, а призначалися вони для показів на автосалонах. Концепти були розроблені командою попереднього головного дизайнера автовазу стіва маттіна.

Концепт lada xray був представлений на московському автосалоні в 2012 році, незабаром після початку роботи англійського дизайнера з маркою lada. Концепт демонстрував фірмовий стиль, яким передбачалося наділити майбутні моделі вітчизняного бренду. У 2015-му цей дизайн знайшов відображення в серійній lada vesta, в 2016-му — в сімействі xray. У наступні роки ці ж фамільні риси знайшли рестайлінгові granta і largus.

Кросовер lada xcode показував, як буде розвиватися фірмовий стиль lada надалі. Машина була представлена в москві в 2016-му. Імовірність випуску автомобіля саме в такому вигляді була невеликою, але зміни проглядалися серйозні. Однак еволюції “ікс-фейса” практично не сталося — варто згадати хіба що характерну структуру осередків решітки радіатора, яку, ймовірно, отримає в 2022 році веста після фейсліфта.

Ще через два роки після прем’єри xcode маттін представив на мас-2018 концепт niva vision. Приставка» віжн ” в назві також була покликана пояснити, що саме в цьому виді машина навряд чи з’явиться в серії, але, незважаючи на це, прем’єра справила ефект бомби, що розірвалася — таку ниву захотіли мати багато. До недавнього часу модель niva vision можна було знайти на офіційному сайті lada.ru у розділі концептів.

Тепер же керівництво бренду не пов’язує майбутнє позашляхової лінійки lada з цим стилем. З 1 січня 2021 року стів маттін передав пост головного дизайнера lada вихідцю з компанії dacia жану-філіпу салару. У нової ниви, яка, за планами, повинна бути представлена в 2024 році, тепер передбачається зовсім інша зовнішність.