Ось чому з 1 липня 2019 року узаконити тюнінг автомобіля стане складніше

308

Любителів фаркопів, газового обладнання та тюнінгу чекає неприємний сюрприз.

Ну що, влада приготувала для автолюбителів черговий подарунок у вигляді посилення контролю за внесеними змінами до конструкції автомобілів. Так, з 1 липня 2019 року в Росії починає діяти новий ГОСТ, в рамках якого автомобілі, в які були внесені зміни в конструкцію, будуть зобов’язані проходити обов’язковий огляд у випробувальних лабораторіях. Зараз при інших змінах (наприклад, при установці фаркопа) показ автомобіля не обов’язковий. Фахівці дрібні зміни перевіряють за фотографіями.

На думку влади, новий ГОСТ необхідний, щоб прибрати з російських доріг небезпечні автомобілі-конструктори і небезпечні тюнінгові авто, при зміні конструкції яких знизилася безпеку транспортного засобу.

З одного боку, подібне посилення процедури оформлення з узаконення тюнінгу, а також встановленого на авто газового обладнання дозволить підвищити безпеку транспортних засобів на дорогах Росії. Але є в цьому новому Гостя і підводні камені.

Новий ГОСТ почне застосовуватися з 1 липня 2019 року за рішенням Євразійської економічної комісії №19 від 29 січня 2019 року. Докладніше про Гостя тут.

ГОСТ 33670 «Автомобільні транспортні засоби поодинокі. Методи експертизи та випробувань для проведення оцінки відповідності».

Ось чому з 1 липня 2019 року узаконити тюнінг автомобіля стане складніше

У цьому новому Гостеві прописаний алгоритм перевірки автомобілів на безпеку, що ввозяться в одиничному екземплярі в Росію. Також ці правила перевірки автомобілів на безпеку торкнулися і автотранспорту, в конструкцію якого були внесені зміни.

Отже, нагадаємо, що в даний момент для легалізації тюнінгу, встановлення ГБО, фаркопа, силових бамперів, великих нештатних коліс, повітрязабірників-шноркелей та ін. необхідно звернутися в ДАІ, а потім в лабораторію для проведення випробувань на предмет безпеки внесених змін і далі знову відвідати ГИБДД, пройшовши також попередньо техогляд. Після цього органи ГИБДД вносять зміни в реєстраційні дані, вказуючи, які були внесені доопрацювання в автомобіль або яке обладнання було встановлено.

У більшості випадків для проходження випробувань в лабораторії (наприклад, при установці газового обладнання або фаркопа) сьогодні не потрібно везти автомобіль в лабораторію. Зараз достатньо надіслати фахівця лабораторії документи на обладнання і його фотографії. Далі експерт виносить висновок. Деякі лабораторії також сьогодні практикують виїзд агента до заявника для огляду транспортного засобу.

З 1 липня 2019 року для отримання позитивного висновку лабораторії буде необхідно обов’язково показувати транспортний засіб, причому на території лабораторії.

Отже, ось найважливіші відповіді на питання, які виникнуть у автовласників з 1 липня поточного року.

Можна буде проводити з 1 липня 2019 року експертизу в спеціальній випробувальній лабораторії для висновку про можливість переобладнання та безпеки виконаних робіт по фотографій?

Ось чому з 1 липня 2019 року узаконити тюнінг автомобіля стане складніше

На жаль, новий ГОСТ 33670, прийнятий Євразійської економічної комісією 29 січня 2019 року, з 1 липня 2019 року забороняє видачу висновків про можливість переобладнання або вже виконаних роботах без огляду транспортного засобу на території лабораторії. Тобто отримати висновок лабораторії про безпеку тюнінга і установки нового нештатного обладнання на автомобіль з фотографій буде неможливо.

Чи можна буде провести перевірку автомобіля в будь-якій лабораторії?

Ось чому з 1 липня 2019 року узаконити тюнінг автомобіля стане складніше

Немає. Згідно з новими вимогами перевірити автомобіль на безпеку внесених у конструкцію змін можна буде тільки в лабораторіях, які працюють по новому ГОСТу. На жаль, таких лабораторій в країні тільки 15: в Москві і Московській області, Санкт-Петербурзі, Приморському краї, Чувашії, Татарстані, Самарська, Нижегородська, Новосибірська, Челябінській областях.

Можна буде оформити в ГИБДД внесені зміни в конструкцію, якщо висновок про безпеку буде виданий лабораторією, яка не проводить випробування по новому ГОСТу?

Ось чому з 1 липня 2019 року узаконити тюнінг автомобіля стане складніше

З 1 липня 2019 року органи ГИБДД не будуть приймати позитивне укладення про безпеку внесених змін у конструкцію автомобілів, а також про безпеку встановленого обладнання, якщо випробування авто проводилося в лабораторії, яка проводить експертизу не по новому ГОСТу.

Відповідно, якщо не будуть зареєстровані зміни в автомобілі, експлуатувати його буде не можна. У цьому випадку автовласникам доведеться звернутися в акредитовану лабораторію, яка надає послуги з експертизи безпеки транспортних засобів у межах Госту 33670 «Автомобільні транспортні засоби поодинокі. Методи експертизи та випробувань для проведення оцінки відповідності», з показом авто, отримати позитивний висновок і вже потім знову звертатися в ГИБДД для внесення змін в реєстраційні дані та документи на авто.

До чого призведе посилення процедури проведення випробувань автомобілів в лабораторіях?

Ось чому з 1 липня 2019 року узаконити тюнінг автомобіля стане складніше

На жаль, у нашій країні на даний момент дуже мало лабораторій, які можуть проводити експертизу автомобілів по новому ГОСТу, що вступає в силу 1 липня 2019 року. У підсумку автовласники багатьох регіонів зіткнуться з проблемою транспортування автомобіля в лабораторію. Так, жителям деяких регіонів для проведення випробувань може знадобитися подолати кілька тисяч кілометрів. Наприклад, незрозуміло, що робити жителям Якутії, Камчатки і Калінінграда, де немає лабораторій, що працюють по новому ГОСТу.

Навіщо держава посилила контроль за автомобілями, в які вносяться зміни в конструкцію або встановлюється незаводское обладнання?

Ось чому з 1 липня 2019 року узаконити тюнінг автомобіля стане складніше

Нагадаємо, що правила оформлення тюнінгу, встановлення фаркопів, газового обладнання, нестандартних бамперів, великих нештатних коліс і т. д. були посилені ще в 2016 році. Це було необхідно, щоб навести порядок на дорогах Росії, прибравши з них автомобілі-конструктори, авто з небезпечним тюнінгом, незаводские лімузини, автобуси, переобладнані під невідомо що, і т. д. На жаль, під жорсткість потрапили, в тому числі, і власники легкових автомобілів і позашляховиків, які провели легкий тюнінг.

У результаті багатьом автолюбителям довелося пройти вогонь, воду і мідні труби, щоб легалізувати свої тюнінг-рішення. Також під роздачу потрапили і автовласники, які встановили в свої автомобілі газове обладнання. Навіть причіпні пристрої (фаркоп) потрапили під обов’язкове оформлення. На жаль, процедура легалізації тюнінгу складна і занадто зарегульована.

У 2016 році була навіть хвиля обурення автомобілістів, які вважають, що процедура оформлення тюнінгу чітко не прописана в Адміністративному регламенті ГИБДД, яка дуже часто вставляє палиці в колеса. У підсумку депутати Державної Думи навіть звернулися до Дмитра Медведєва з проханням спростити процедуру оформлення внесених змін в ГИБДД. В результаті МВС розробило новий проект Адміністративного регламенту з надання послуги внесення зміни до реєстраційних даних ТЗ у зв’язку із змінами в його конструкцію.

Також прем’єр-міністр доручив профільним відомствам розробити ряд законодавчих норм, які повинні були спростити процедуру легалізації тюнінгу, в тому числі процедуру проведення лабораторних випробувань. Але віз і нині там. І ось тепер новина про те, що з 1 липня 2019 року запроваджується обов’язковий огляд автомобілів в лабораторіях, знову ускладнить життя любителів тюнінгу і тим, хто встановлює на свою машину дод. обладнання, що відноситься до внесення змін у конструкцію автомобіля.

Ось чому з 1 липня 2019 року узаконити тюнінг автомобіля стане складніше

Так, звичайно, експертиза за фотографіями – це теж не вихід, а більше схоже на марення. Адже самі розумієте – як можна по фотознімках визначити безпеку встановленого обладнання або тюнінг-елементів? Загалом, вийшло як завжди.

Які умови і порядок перевірки автомобіля у випробувальній лабораторії?

Ось чому з 1 липня 2019 року узаконити тюнінг автомобіля стане складніше

Згідно з новим Держстандартом, який набирає чинності з 1 липня 2019 року, для перевірка безпеки транспортного засобу проводиться безпосередньо на одиничному ТЗ, заявленому для проведення оцінки відповідності:

3.2 Умови проведення перевірки

3.2.1 ТЗ повинно бути представлено в акредитовану випробувальну лабораторію.

3.2.2 ТС має бути на ходу, в технічно справному і чистому стані, з достатньою для проведення випробувань кількістю палива.

3.2.3 ТЗ повинно бути в порожньому стані. Допускається наявність вантажу на ТЗ, якщо цей вантаж не перешкоджає проведенню перевірки.

3.2.4 Двері, кришки (капота, багажника, горловини паливного бака та інші) ТЗ повинні безперешкодно відкриватися.

3.2.5 На ТЗ повинен знаходитися ідентифікаційний номер, який не має слідів виправлень.

3.2.6 Водій повинен бути присутнім на робочому місці, або він повинен знаходитися поряд з ТС. Водій повинен виконувати необхідні дії: вплив на органи управління, водіння ТЗ, відкривання дверей, кришок та інших елементів ТС.

3.3 Проведення перевірки

3.3.1 ТЗ повинно бути ідентифікована за представленою на нього документації. Марка, тип, категорія, ідентифікаційний номер та рік випуску (модельний рік) ТЗ повинні відповідати відомостям, зазначеним у документації на цей ТЗ.

3.3.2 Перевірка переважно проводиться у формі технічної експертизи конструкції. Щодо тих вимог, виконання яких неможливо підтвердити за допомогою технічної експертизи конструкції, проводяться випробування (вимірювання). Вимоги до одиничним ТЗ та методи їх перевірки наведено в додатку А.

Додаток А складається з розділів, які згруповані вимоги до окремих елементів конструкції ТЗ. Встановлена область застосування кожного розділу за категоріями ТЗ.

Кожен розділ структурований у вигляді таблиці, ліва колонка яких містить вимоги, що підлягають перевірці. Для кожного блоку вимог у другій колонці таблиці вказані методи перевірки, а в третій колонці таблиці зазначено застосовується вимірювальне обладнання. У четвертій колонці таблиці вказані підстави для визнання невідповідності вимогам.

3.3.3 Зведений перелік обладнання, що застосовується при проведенні перевірки, і його основні характеристики наведені в додатку Б.

3.3.4 Якщо ТЗ виготовлено в державах – членах Митного союзу в умовах серійного виробництва і в його конструкцію в індивідуальному порядку були внесені зміни до випуску в обіг, то перевіряється виконання тих вимог додатка А, які пов’язані з внесеними конструкцію змінами.

3.3.5 Якщо ТЗ належить до типу, на який подано повідомлення про офіційне затвердження типу ТЗ відносно Правил ООН N 10 [2], 11 [3], 12 [4], 14 [5], 16 [6], 17 [7], 18 [8], 21 [9], 26 [10], 34 [11], 39 [12], 46 [13], 48 [14], 58 [15], 73 [16] і 107 [17], то перевірка виконання вимог відповідних розділів додатка А такого ТЗ не проводиться.

3.3.6 Якщо ТЗ має кузов, виготовлений поза серійного виробництва, то повинні бути представлені результати розрахунків, що підтверджують міцність кузова і його здатність витримувати перевантаження, що виникають при експлуатації МС і при дорожньо-транспортних пригодах.

3.3.7 Якщо ТЗ, призначений для перевезення пасажирів та/або вантажів, представляє з себе модифікацію базової ТЗ категорії М або М з зменшенням кількості пасажирських місць для сидіння не більше восьми, то воно відноситься до тієї ж категорії, що і базова ТЗ, і до нього пред’являються ті ж вимоги, що й до базового ТЗ.

3.3.8 При проведенні перевірки послідовно розглядається зміст розділів програми А. Визнання ТЗ не відповідає якому-небудь вимогу не тягне припинення перевірки.

3.3.9 Результати проведення перевірки оформляють протоколом технічної експертизи конструкції ТЗ.

3.3.10 У разі подання ТЗ для повторного проведення перевірки така перевірка проводиться тільки за тим вимогам, по відношенню до яких було встановлено невідповідність ТЗ.

Детальніше про всі види перевірок, а також про те, на яких підставах випробувальна лабораторія не може видати позитивний висновок про безпеку внесених змін у конструкцію транспортного засобу читайте в новому Гостеві 33670 «Автомобільні транспортні засоби поодинокі. Методи експертизи та випробувань для проведення оцінки відповідності», в додатку А.