Знову заборону для іноземних водіїв: Законопроект внесений до Держдуми

244

У РФ знову пропонують заборонити працювати водіям з іноземними правами – всім без винятків

У Державну Думу знову внесено проект закону (статтю 25 ФЗ «ПРО безпеку дорожнього руху»), який дозволить в черговий раз кардинально змінити підхід до працівників «бублики» з-за кордону. Іншими словами, концепція може одержати несподіваний розворот на 180 градусів, так як передбачає заборону на роботу водієм всім без винятку власникам іноземних водійських прав. Знову!

Таким чином, законопроект, запропонований сенатором Карачаєво-Черкеської Республіки Ахматом Салпагаровым, пропонує вилучити з правозастосування виняток із зводу закону про безпеку дорожнього руху, в якому офіційно передбачено, що для громадян країн, де російська мова визнана офіційною, в число яких входять:

Білорусь,

Киргизія,

Вірменія,

Казахстан

НЕ ПОТРІБНО отримувати російські права для роботи водіями на території РФ. Детальніше про прийняття важливого для водіїв-іноземців закону ми писали тут: Водіям-іноземцям з п’яти країн не потрібно буде отримувати російські права: Детальніше

Нагадаємо, що з 1 червня 2017 року на території РФ працювати водіями-професіоналами можуть лише особи, які мають російське ВУ. Але з 26 липня 2017 року в пункт 13 статті 25 були внесені зміни, що дозволило використання іноземних прав при роботі водієм:

Пункт 13

«Не допускається керування транспортними засобами на підставі іноземних національних або міжнародних посвідчень водія при здійсненні підприємницької та трудової діяльності, безпосередньо пов’язаної з керуванням транспортними засобами.

Положення цього пункту не поширюється на громадян Киргизької Республіки, а також громадян держав, законодавство яких закріплює використання російської мови в якості офіційної, здійснюють підприємницьку і трудову діяльність на території Російської Федерації, безпосередньо пов’язану з керуванням транспортними засобами».

Також ми не раз відзначали, що зміни не раз переносилися і відкладалися, незважаючи на те, що вони були введені ще в 2013 році. А обговорення такого законопроекту триває вже без малого з десяток років!

На реалізацію вимоги постійно впливали різноманітні чинники. У 2014 році їм стало приєднання Крим, а це значить, що в багатьох тисяч водіїв-професіоналів, які працювали на вантажному і громадському транспорті, були закордонні, українські права. Таким чином, заборона було перенесено на 2015 рік.

Після була спроба прийняти міжнародну угоду, за якою громадяни країн СНД могли сідати за кермо зі своїми національними правами, прийняття документа, що готується МВС, дещо затягнулося.

Знову заборону для іноземних водіїв: Законопроект внесений до Держдуми

Крім цього, стало перешкодою і відсутність матеріально-технічної бази в екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції, і неготовність транспортних компаній до переходу (обміну національних прав на російські водіями-гастарбайтерами), і знову ж таки політичні мотиви.

В результаті останнього фактора, до речі, і з’явилися виключення для іноземних водіїв-професіоналів з вищеназваних країн.

Тим не менше проблема, як показує статистика, нікуди не пішла. Аварійність за участю зарубіжних водіїв зростає. І це, як зазначають експерти, на тлі зниження аварійності російських колег. Ось статистика, наведена в пояснювальній записці до законопроекту:

за даними МВС, на всій території країни за сім місяців 2018 року відбулося 5.040 аварій з потерпілими за участю водіїв з іноземними правами. У столиці була зафіксована велика частина подібних ДТП – 1.022. А це без малого 21 відсоток від загальної кількості аварій з потерпілими. У Московській області і Санкт-Петербурзі за участю таких водіїв сталося 437 (14%) і 451 ДТП (12% від загального числа аварій з потерпілими).

Знову заборону для іноземних водіїв: Законопроект внесений до Держдуми

Пропонується встановити перехідний період для вступу в силу поправок тривалістю до півроку.

«З урахуванням того, що практична сторона питання обміну іноземних національних посвідчень водія на російські посвідчення вже в достатній мірі відпрацьована і багато автомобільні перевізники успішно справляються з завданням по перепідготовці водіїв, цей період видається реалістичним і забезпечує сприятливі умови як для водіїв, так і для перевізників», – йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Докладніше про те, як обміняти права іноземним водіям, читайте тут:

Після 1 червня 2017 року права професійних водіїв іноземців будуть поза законом: що робити?

І тут:

Державна Дума продовжила термін обміну іноземних прав до 1 червня 2018 року