Водіям пояснили, коли штраф за несправні габаритні вогні авто є незаконним

13

Один з популярних штрафів поліції за порушення пдр — це штраф за несправність габаритних вогнів.

Це порушення легко виявити, здійснюючи рух у темну пору доби в потоці позаду інших автомобілів. Також не складно отримати докази, зафіксувавши це на службовий відеореєстратор.

За керування автомобілем із несправними габаритними вогнями (темної пори доби) передбачено штраф 340 грн. (ч. 1 ст. 121 купап). Якщо порушення вчинено повторно протягом року, передбачено позбавлення права керування від 3-х до 6-ти місяців (ч.4 ст. 121 купап).

Правила дорожнього руху дійсно зобов’язують водія перед виїздом перевірити та убезпечити технічно справний стан транспортного засобу і габаритних вогнів зокрема (п.2.3.а пдр).

Одинак, водій не в змозі контролювати справність габаритних вогнів під час руху, пише auto24. Перебуваючи за кермом автомобіля в дорозі, водій не може бачити, що ззаду переставши» світити ” габаритний вогонь. Також водій не може зупинятись через кожен кілометр і перевіряти справність всіх світлових приладів. Цим і користаються працівники поліції.

У даній ситуації, слід наголосити на тому, що суб’єкта єктивною стороною адміністративного правопорушення є умисел, тобто водій повинен усвідомлювати, що при несправних габаритних вогнях він умисно продовжує керувати автомобілем.

Однак, якщо несправність габаритного вогнів виникає в дорозі, то водій повинен вжити заходів для їх усунення на місці, а якщо це зробити неможливо — рухатися якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту (п. 31.5 пдр).

Тому, що несправність габаритних вогнів виникла в дорозі та воду про це не було відомо, така подія не е адміністративним правопорушенням, а може бути приводом для усунення цих недоліків на місці.

Штраф поліції в такому випадку буде незаконним та підлягає скасуванню.