Чи зможе працювати двигун з деревяною головкою блоку: експеримент

276

Як буде працювати двигун з дерев’яною головкою циліндрів? Непросто!

Чи зможе завестися і опрацювати двигун з дерев’яною головкою циліндрів? Відповідь ви отримаєте прямо зараз з цього відео:

Як видно, спроба вдалася, але дерево все ж не є тим матеріалом, який здатний протистояти руйнівній силі двигуна внутрішнього згоряння. Не минуло й десяти секунд, як мотор встав, втративши компресію, і з-під дерев’яною його «голови» пішов димок.

Чи зможе працювати двигун з деревяною головкою блоку: експеримент

Ми всі любимо дивні наукові експерименти. Особисто мені подобається дивитися, як хлопці з Garage 54 роблять свої шалені досліди, або те, як було зроблено колись дуже популярне шоу «Руйнівники легенд». Майже наукове спростування або доведення поширених міфів – неймовірно цікава історія.

Так от, якийсь час назад «Гараж 54» провів ось такий цікавий досвід: Установка дерев’яних поршнів на Вазівську «шістку»

Дивно, але «Шаха» не тільки завелася, але і якийсь час пропрацювала на дерев’яних поршнях! У підсумку під високою температурою і тиском деревинки прогоріли.

Чи зможе працювати двигун з деревяною головкою блоку: експеримент

Мабуть, надихнувшись експериментами вітчизняних умільців, зарубіжні кулібіни пішли по їх стопах, вирішивши застосувати дерево замість головки блоку циліндрів. Конструкція проста і виглядає солідно. При цьому конструкція старого двигуна Briggs & Stratton дозволяла не морочитися з установкою клапанного механізму в верхній частині, оскільки клапани розташовані тут збоку.

Дивіться також: Цікава демонстрація роботи ДВЗ | Відео

Головний герой цього короткого відео хотів визначити, чи буде працювати двигун взагалі. Спроба закінчилася досить швидко. Тиском і температурою волокна дерева расщепило, сталася розгерметизація, і мотор через 15 секунд встав. Начебто, дерев’яні поршні прожили довше?

Звідси висновок: якщо вам потрібно зробити голівку блоку з незвичайного матеріалу, придивіться краще до акрилу. Він і навантаження витримує краще, і заглянути всередину працюючого мотора допомагає: