Наші зробили один з найважчих автопоїздів у світі, вантажопідйомністю 200 тонн

425

Російський автопоїзд з американським двигуном, німецької раздаткой і корейським мостом підніме 127 тонн

Пам’ятайте ларьки з 90-х? Ці невибагливі мобільні торгові точки у великій кількості виробляла вітчизняна компанія «Тонар». Від ларьків-«тонаров» (ім’я пішло в народ і стало асоціюватися з магазином на колесах) компанія перейшла до освоєння виробництва елементів для напівпричепів і самих вантажних причепів – і пішло-поїхало. Причепи різного призначення, причепи-самоскиди, шасі під них і нарешті повноцінні вантажівки.

Наші зробили один з найважчих автопоїздів у світі, вантажопідйомністю 200 тонн

В якості прикладу можна навести один унікальний вантажівки, який по-науковому, технічно називається позашляхова багатоланкова машина «ТОНАР-7502». Цей гігант тільки з вигляду здається незграбним, з трохи навіть відразливою зовнішністю. Насправді ця вантажівка, по суті, не має в світі аналогів, незважаючи на те що крім вітчизняної основи в ньому використовуються множинні іноземні елементи.

Дивіться також: Топ-10 найбільших кар’єрних самоскидів

Ось дохідливе і всеосяжне опис гігантського автопоїзда. Дуже цікавий, треба сказати, варіант:

Відео взято з YouTube-каналу MotorProject

Якщо ви ще не подивилися відеоролик, додамо, що тягач ТОНАР-7502 сцеплен з двома причепами, загальною вантажопідйомністю в 127 тонн (76 кубів), а загальна маса автопоїзда складає 200 тонн! При цьому на вантажному автомобілі встановлена унікальна триланкова зчіпка, що дозволяє 29-метровому автопотягу розгортатися на 14 метрів! Це дуже мало для таких габаритів.

Швидкість у повному завантаженні – 45 км/год по не самим рівним дорогам, порожняком помаранчева «гусениця» видасть всі 65 км/год. В цьому їй допоможуть 760 коней під капотом, які розвиває 19-літровий двигун Cummins. Зчленований гігант з автоматичною трансмісією Allison з раздаткой від ZF. Загалом, якщо вам подобається велика техніка і ви хочете дізнатися більше про вітчизняних виробників вантажних автомобілів, обов’язково подивіться відео вище, дізнаєтеся багато нового.

Лише додамо, що ТОНАР-7502 буде працювати в Республіці Саха (Якутія), де знаходиться Верхньо-Мунское алмазосодержащее родовище, у суворих північних широтах, де від надійності техніки залежить практично все.

Так, непогано для компанії, яка почала виробляти 28 років тому причепи для легкових автомобілів…

Наші зробили один з найважчих автопоїздів у світі, вантажопідйомністю 200 тонн

ТОНАР-7502, не перша модель в лінійці, пробою пера у надважкій вазі став ТОНАР-95405

Наші зробили один з найважчих автопоїздів у світі, вантажопідйомністю 200 тонн

Кабіна ТОНАР-95405, у новинки вона трохи відрізняється