“відстежимо кожного пасажира”: гой дав доручення на кожному зупинному пункті гродно встановити камеру

30

“оператор пасажирських перевезень” завершив перевірку гродненських маршруток. Результати рейду шокували не тільки контролерів, а й представників влади. У міськвиконкомі пройшла зустріч з маршрутниками.

Сотні непробитих квитків за добу або невидача їх при проїзді. Як результат – відразу кілька адміністративних статей: видача зарплати в конвертах і невиплата податків в повному обсязі. До власників маршруток накопичилося багато питань-всі крапки над «i» вирішили розставити в міськвиконкомі, розповідає телеканал “гродно плюс”.

Перше, про що пішла мова, – це пасажиропотік. Чи можливо таке, що контролери потрапляли просто в “невдалі моменти” , а виручки у водіїв дійсно немає?

Лілія санюкевич, начальник управління економіки гродненського міськвиконкому

– практика показує – що як тільки контрольна служба оператора виходить на перевірку, на рейдові заходи, виручка по касових апаратах збільшується більш ніж в два рази. Тому факти непробиття, необілечіванія пасажирів здійснюються на регулярній основі.

За результатами рейдових заходів направляються матеріали в податкові органи і в даі.

Сьогодні в місті працює 27 перевізників, 116 маршруток. І чи не в кожній, за словами контролерів, на рейді виявлені серйозні порушення, причому однотипні. За статистикою, маршрутні таксі в ці дні перевозять всього кілька відсотків городян. Але як показала практика, кількість це куди більше, просто квитки за проїзд або не пробиваються, або не віддаються на руки пасажиру.

– відстежимо кожного пасажира. Сьогодні, за програмою відеоспостереження, у нас в місті скільки вже камеру встановлено? близько 800. Зараз я даю доручення: на кожному зупинному пункті встановлюється камера. І це все буде зав’язано на єдиний сервер.

Для перевізників сьогодні в місті створені спрощені правила оподаткування. Простіше кажучи: скільки квитків було пробито по касовому апарату, на таку кількість податок і виплачується. Усередненого значення обов’язкової виплати немає. Однак навіть при таких поблажках – порушення на обличчя.

Але недотримання правил помітно не тільки з боку водія. Пасажири і самі не наполягають на квитку за проїзд – але ж це теж велика помилка, кажуть контролери. Адже в разі чого – довести факт оплати дороги буде непросто. А за безквитковий проїзд відповідальність покладається і на пасажирів.

Поки фактів штрафування пасажирів маршрутних таксі не було, однак якщо такі порушення триватимуть-статистика докорінно зміниться.

І все ж, головна мета зустрічі з перевізниками в міськвиконкомі – вирішити проблему, причому мирним шляхом. Вибудувати діалог з гродненськими перевізниками в міськвиконкомі все ж вдалося. В першу чергу, подібні зустрічі двох сторін вирішили зробити регулярними: незабаром почне працювати спеціальна комісія, яка і контролюватиме роботу маршруток. До цієї ради також увійдуть кілька перевізників, адже у них теж накопичилися деякі питання і пропозиції для оптимізації своєї роботи.

– не так все тут просто. Я назвав тисячі питань. Тому я вас попрошу. І ось навіть сьогодні ніхто не підготовлений прийшов. Питання є-четвертий четвер кожного місяця-зустрічаємося. В цьому залі. Дорогу ви вже знаєте.