Чому верхня частина арки на автомобілях плоска?

251

Ось чому більшість сучасних автомобілів мають плоску нижню частину крил

Дизайн автомобілів постійно змінюється, причому важливо відзначити, що не тільки видима його частина. Часто важливі тенденції проходять повз обивателів, залишаючись непоміченими ними, але залишаючи при цьому незгладимий слід в історії автодизайну.

Ось дуже яскравий приклад.

Чи знаєте ви, що таке «вигин Хофмайстера»? Немає і навіть ніколи не чули про нього? А між тим без цього елемента екстер’єру неможливо уявити жоден автомобіль BMW, починаючи з 60-х років XX століття:

Чому верхня частина арки на автомобілях плоска?

Ось він на моделі BMW CS 2000

А ось його інтерпретація на новому флагманському седані 2019 BMW 7-Series:

Чому верхня частина арки на автомобілях плоска?

Здавалося б, дрібничка, але без неї формат BMW був би зовсім інший.

Ось і сьогодні існує надзвичайно поширена тенденція дизайну, яка, можливо, також прослизнула повз вас. А між тим вона повільно захоплює одну новинку, що зустрічається на дорозі, за іншою. Цей елемент всього пару сантиметрів завширшки, є над усіма чотирма колесами і, здається, не несе в собі практичної користі. Досі його мета залишається загадкою.

Добре, може бути, це звучить трохи драматично і пахне черговою змовою автовиробників, тим не менш очевидне існування дуже поширеною особливості дизайну на кузовах. Ось ця площина, навколишнє колеса, яка раніше ніколи не була частиною дизайну старих автомобілів.

Чому верхня частина арки на автомобілях плоска?

Ага, на Lada Vesta вона теж присутня

Припущення з приводу застосування плоских оконцовок крил висуваються різні: хтось припускає, що зроблено це для поліпшення аеродинаміки. Інші впевнені, що таким чином дизайнери візуально збільшують колеса в арках. Треті грішать на особливості виробництва.

Дивіться також: Чому бампера на старих автомобілях були краще?

Американський автомобільний сайт Jalopnik також задався подібного роду питанням і копнув глибше інших у пошуках істини, звернувшись безпосередньо до автодизайнеру Джону Майєру, який працює зараз в Volvo. Ось що він розповів:

«Плоска частина колісної арки на нижній межі, яка поширена на більшості автомобілів в наші дні, допомагає структурно підтримувати метал і штампування в цій області. Також ми додали до цього те, що ми називаємо «серпом» – свого роду невеликий стилістичний підріз, вперше показаний на концептуальному купе 2013 року.

Подібний загин на металевому аркуші допомагає утримувати форму. Якщо ви десь робите складку, зазвичай вона краще тримає задану форму».

Дивіться також: Що відбувається з сучасним дизайном автомобілів

Елемент дизайну, про який ми говоримо:

Чому верхня частина арки на автомобілях плоска?

Збільшення:

Чому верхня частина арки на автомобілях плоска?

Таким чином, можна констатувати факт, що первинна мета включення «сплощеної арки» в конструкцію – структурна підтримка штампованих панелей. Тобто збільшення жорсткості елемента. Але кожен автовиробник вносить в популярні елемент свої стилістичні нюанси, роблячи цілісне сприйняття автомобіля на підсвідомому рівні унікальним.