Чому сучасні назви систем на автомобілях плутають водіїв?

262

Що таке «City safety», «Distronic plus» або «Multi-terrain monitor»? Є пояснення

Якщо ви заглядали в мануал до своєї недавно купленій машині і у вас вистачило духу познайомитися з усіма її технічними вишукуваннями, то, швидше за все, ви зіткнулися з певними термінами, які виявилися для вас незнайомими. Приміром, якщо у вас сучасний іноземний автомобіль вищого середнього класу, то в мануалі ви знайдете таку технологію: «Pedestrian protection». Що, чорт візьми, це за система така, і як вона захищає пішоходів?

Або ще. Ось чому у цього автомобіля є якась незрозуміла технологія, яка повинна якимось неймовірним способом «попереджати про коливання смуги руху» (це якщо дослівно перекладати технічний термін «Lane sway warning»)?. Та й що це взагалі означає на нормальному російською мовою? Може, технологія типу «Alertness assist» для вас зрозуміліше? Ні? Не хвилюйтеся, ви не одні такі!

Найсмішніше, що в кожного автовиробника з кожним роком різноманітність систем тільки розширюється, вони придумують все більше абсурдних назв для своїх абсолютно схожих по функціоналу систем безпеки. Плутаються у всіх цих термінах навіть професіонали, тому не дивуйтеся, що час від часу просто необхідно збирати всю інформацію воєдино.

Наприклад, Американська автомобільна асоціація (AAA) провела всебічне дослідження всіх доступних на сьогоднішній момент функцій допомоги водієві в автомобілях на ринку і згрупували всі їхні різні фірмові назви за єдиним категорій. Тепер хоч зрозуміло, звідки ноги ростуть.

Згідно з висновками AAA, у 34 вивчених автовиробників в даний час є близько 20 різних назв адаптивних систем круїз-контролю, 19 найменувань існує для технології допомоги в утриманні автомобіля на смузі руху і не менше того, для попередження про присутність перешкод у сліпих зонах. Близько 18-ти назв для автоматичного включення дальнього світла, і багато інших функцій, однакові за своєю природою, але заПоради маркетингу носять абсолютно різні назви.

Чому сучасні назви систем на автомобілях плутають водіїв?

Ось невеличка добірка самих заплутаних назв, які ними були знайдені:

Адаптивний круїз-контроль у різних автовиробників може мати такі найменування:

Distance assist

Distance pilot

High-speed dynamic радар cruise control

Distronic plus

Система запобігання та зменшення наслідків зіткнень

City safety

Active safe

Pedestrian protection

Evasive steering assist

Камера кругового огляду

Multi-terrain monitor

Bird’s eye view camera

Intelligent around view monitor

У той час як назви багатьох з представлених технологій – це просто різні комбінації одних і тих же основних слів (наприклад, advanced smart cruise control, smart cruise control, all-speed dynamic cruise control), які дозволяють вам дізнатися те, що ви шукаєте, є й такі, які інтуїтивно абсолютно незрозумілі.

Звичайна людина навряд чи б здогадався, що «дистанційний пілот» – це ще одна назва адаптивного круїз-контролю. А адже така функція є у Мерседес-Бенц, яка використовує радар, щоб відслідковувати швидкість автомобіля спереду і слідувати за ним на безпечній відстані.

На наш погляд, стандартизація в майбутньому стане більш важливою, оскільки вивчення світу автономних функцій і електромобілів триває, а отже, функціонал буде розростатися і надалі. У промисловість з надзвичайною швидкістю впроваджуються, образно кажучи, тонни нових технологій. Щоб бути впевненими, що ми не перестанемо розуміти автоконцерни, вони повинні зробити єдину систему назв. А вам як здається?