Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

483

Все, що вам потрібно знати про перевагу реєстраційних номерів з одного автомобіля на інший в Росії.

Особисті, дорогі для кого-то, заповітні номерні знаки автомобіля є ознакою статусу для деяких людей. Якщо при реєстрації в ДАІ автовласник отримує гарний номер автомобіля, в якому всі цифри чи літери (або всі разом) однакові, то це явно говорить про те, що власник такого авто має багато грошей або зв’язку. Але не у всіх водіїв є можливість придбати гарний номер.

Однак це не означає, що при продажу старого автомобіля водії не дорожать своїми номерними знаками. Багато хто з нас, купуючи нову машину, хотіли б залишити номер від старого авто. Отже, ось що вам потрібно зробити, щоб зняти номери зі старого автомобіля і поставити їх на новий.

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

Реєстрація транспортного засобу, як і всі процедури обліку автотранспортних засобів в Росії, перебуває у віданні МВС-ДАІ. Якщо ви хочете перенести номерні знаки з одного автомобіля на інший, вам необхідно подати відповідну заяву в будь-реєстраційне підрозділ ГИБДД.

Дивіться також: За які маніпуляції з номерними знаками автомобіля можна залишитися без прав

Відповідно до законодавства (Наказ МВС РФ №399 від 26.06.2018 «Про затвердження Правил державної реєстрації автомототранспортних засобів») у вас є два варіанти: зберегти реєстраційні номери автомобіля на термін до 360 днів з дня проведення реєстраційної дії, в результаті якого вони були збережені, або з дня анулювання реєстрації транспортного засобу або відразу при реєстрації на старому автомобілі нового держномери переважити старі номери на іншу машину, з проведенням відповідних реєстраційних процедур.

З 4 серпня 2019 року зберігання номерів стане БЕЗСТРОКОВИМ. При цьому безпосередньо номера буде зберігати автовласник, а в реєстраційних даних ГИБДД буде тільки відмітка про збереження за автовласником певної буквено-числовий комбінації номерних знаків. Про це трохи пізніше.

Тут, звичайно, кому як зручно. Якщо у вас є автомобіль, на який ви хочете переважити номери зі старої машини, то немає сенсу зберігати номери. Можна все зробити в один день: повісити на старий автомобіль нові номери, а старі перевісити на інше авто.

У більшості ж випадків послуга збереження номерів за автомобілем зручна для тих, хто, не бажаючи розлучатися зі своїми улюбленими номерами (або за їх красиве буквено-числове поєднання автовласник віддав чималі гроші), збирається продавати свій старий автомобіль і купувати інший.

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

У цьому випадку зручно перед продажем отримати нові реєстраційні номерні знаки на старий автомобіль, а номери залишити на зберіганні в ГИБДД, після чого у автолюбителя буде цілих 360 днів для купівлі іншого авто, на яке і перекинуться потім в процесі реєстрації ТЗ збережені номери (з 4 серпня 2019 року номери можна зберігати безстроково).

Для того щоб зберегти номерні знаки автомобіля, необхідно звернутися з заявою в МІЛІЦІЮ. Заяву ви повинні заповнити на папері і подати його до реєстраційного підрозділу Державтоінспекції.

На жаль, на державному порталі Держпослуг у відповідному розділі про реєстраційні дії в ГИБДД немає окремої послуги збереження номерних знаків. Але тим не менш записатися в ДАІ через портал Держпослуг ви можете, щоб не стояти в довгих чергах при процедурі перереєстрації автомобіля або здачі на зберігання старих номерів. Але про це трохи пізніше.

Для початку давайте подивимося на список документів, необхідних для надання в ГИБДД, щоб зберегти номерний знак за собою або відразу перекинути його на інший свій автомобіль.

Ось він:

– Посвідчення особи (паспорт)

– Паспорт транспортного засобу (ПСТ)

– Реєстраційне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (СТС)

– Державні номерні знаки (2 шт.)

– Поліс ОСАЦВ

– Заяву для збереження номерних знаків

– Заяву про реєстрацію/перереєстрацію транспортного засобу (отримання нових номерних знаків)

– Квитанція про оплату державного мита

Як зберегти номера, якщо ні ПТС, СТС, одного номерного знака і т. д.?

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

Згідно з Адміністративним регламентом про державну реєстрацію транспортних засобів, ви не можете зареєструвати/перереєструвати транспортний засіб без певного набору документів. Якщо у вас немає ПТС/СТС, то для початку документи необхідно відновити. Якщо на вашу машину немає поліса ОСАГО, то, перш ніж зберігати номери, ви повинні придбати страховку, інакше згідно із законодавством органи ГИБДД відмовлять вам у реєстраційних діях.

Якщо на вашій машині відсутній один номерний знак, перш ніж звертатися в ГИБДД за перевагою номерів, зверніться в спеціалізовану організацію, яка займається виготовленням держномерів, для того щоб зробити дублікат загубленого номери.

Також це необхідно, якщо старі номерні знаки з-за зносу не відповідають встановленим законодавством ГОСТу. Тобто ви не можете здати на зберігання номера без дефектів, пошкоджень, ознак іржі, стертою фарби/плівки і т. п. З 4 серпня 2019 року все стане простіше. Номери здавати не потрібно. При збереженні номерів їх повинен буде зберігати сам автовласник.

Як переважити номер на іншу машину в один день?

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

Якщо вам немає потреби зберігати номерні знаки і у вас є транспортний засіб, на яке ви хочете переважити номери з іншого автомобіля, то ви можете це зробити в один день, приїхавши в ГИБДД і подавши відповідну заяву в порядку живої черги. Також нагадаємо, що в ГИБДД можна заздалегідь записатися через портал Держпослуг, вибравши відповідну послугу.

Дивіться також: Зберігаємо номер автомобіля при продажу

Зверніть увагу, що автомобіль не може стояти на реєстраційному обліку в ГИБДД без номерних знаків. Тому для того, щоб переважити улюблені номери зі старої машини, для початку необхідно отримати на неї нові номерні знаки, зберігши за собою колишні номери. Для цього доведеться пройти процедуру перереєстрації транспортного засобу з внесенням змін в ПТС і отриманням нового СТС.

Далі також доведеться пройти реєстрацію іншого автомобіля, якому і будуть привласнені збережені номери від іншої машини. Природно, в цьому випадку ви заплатите подвійну держмито за перереєстрацію обох автомобілів, а також держмито за нові номерні знаки.

Як зміниться процедура збереження номерних знаків з 4 серпня 2019 року?

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

Нагадаємо, що з 4 серпня 2019 року вступає в силу новий Адміністративний регламент МВС РФ про реєстрацію транспортних засобів, затверджений Урядом РФ.

Згідно з цим регламентом з 4 серпня 2019 року органи ГИБДД перестають видавати номерні знаки. З цієї дати функція Державтоінспекції буде полягати тільки у привласненні комбінації букв і чисел і видачі реєстраційних документів. Самі ж номерні знаки автовласникам доведеться отримувати в акредитованих спеціалізованих організаціях, які зараз займаються виготовленням дублікатів автомобільних номерів.

Як ми вже сказали, з 4 серпня 2019 року анулюється термін зберігання номерних знаків за автовласником. З цієї дати номери можна буде залишити за собою безстроково. Здавати номерні знаки в ГИБДД для того, щоб залишити їх за собою, буде не потрібно. Необхідно лише внесення змін у реєстраційні дані автомобіля в ДАІ з отриманням нових номерних знаків.

Можна зберегти номери іншого регіону, відмінного від прописки автовласника?

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

На жаль, в новому Адміністративному регламенті ГИБДД є не тільки хороші новини для автовласників. Як завжди, у всіх хороших новинах є і ложка дьогтю. Так, з 4 серпня 2019 року органи ГИБДД при реєстрації/перереєстрації автомобіля будуть присвоювати номерні знаки тільки того регіону, де постійно зареєстрований автовласник.

Тобто якщо ви зареєстровані в місті Санкт-Петербурзі, ви при зверненні в Московське підрозділ ГИБДД не зможете отримати номери Московського регіону. В тому числі навіть якщо у вас тимчасова реєстрація.

Також ви не зможете зберегти за собою номери іншого регіону, якщо ви зареєстровані в іншому регіоні. Наприклад, якщо ви постійно зареєстровані в Рязані, а ваш автомобіль має московські номери, вам не вдасться з 4 серпня 2019 року зберегти ці номери.

Це, звичайно, боляче вдарить по всім тим, хто придбав красиві номерні знаки з регіоном не свого основного місця реєстрації.

Є номерні знаки власністю автовласника?

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

Багатьох автовласників, особливо тих, хто виклав за красиві номерні знаки не один десяток тисяч рублів, цікавить, чи є номерні знаки транспортного засобу власністю автовласника. Тут, звичайно, питання складне, і сперечатися про нього можна довго. З юридичної точки зору, як зазначає офіційний представник ДІБДР МВС у Верховному суді Гайк Мар’ян, номери автомобіля юридично не є власністю автовласників.

На його думку, автовласники при отриманні номерів не платять за них, а сплачують державне мито за видачу номерних знаків. Крім того, буквено-числова комбінація номерних знаків автомобіля є частиною закритої бази даних МВС РФ. У власників транспортних засобів, згідно з Адміністративним регламентом реєстрації транспортних засобів, є можливість зберігати номерні знаки на строк 360 днів з моменту реєстраційних дій. З 4 серпня цей термін стане безстроковим.

У справжній же момент органи ГИБДД безкоштовно зберігають номери. Все це, як каже представник МВС Гайк Мар’ян, вказує на те, що автовласники не є власниками автомобільних номерів.

Можна буде зберегти автомобільний номер за собою через МФЦ/Мої Документи?

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

Відповідно до нового Адміністративного регламенту МВС про реєстрацію транспортних засобів, що набуває чинності 4 серпня 2019 року на території Росії, реєстраційні дії з автомобілями проводять органи ГИБДД як особисто, так і за допомогою спеціалізованих організацій, уповноважених МВС проводити реєстраційні дії. Як ви вже зрозуміли, мова йде про центри державних послуг (МФЦ/Мої документи).

Дивіться також: З 6 жовтня 2018 року змінюються правила реєстрації автомобілів в ДАІ

Відповідно, в майбутньому за послугою збереження номерних знаків можна буде звернутися не тільки в ГИБДД, але і в МФЦ. Правда, в цьому випадку, як і з іншими послугами, що ця процедура в МФЦ займе в два рази більше часу, ніж при зверненні в ДАІ.

Як написати заяву про збереження номерного знака?

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

Як ми вже сказали, написати заяву про збереження номера в електронному вигляді через портал Держпослуг у вас не вийде. На момент написання статті на порталі Держпослуг немає окремої послуги по збереженню номерів.

Тому вам необхідно роздрукувати шаблон заяви і заповнити його, внісши необхідні дані, а потім подати його в зручне для вас реєстраційне підрозділ ГИБДД.

Ось шаблон заяви для збереження номерних знаків:

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

Також ви можете завантажити на нашому сайті цей бланк в форматі PDF:

Obrazec-zayavlenie-dlya-sohraneniya-nomernogo-znaka-avtomobіlja.pdf [68,12 Kb] (скачувань: 24)

Як записатися в ГИБДД для збереження номерних знаків?

Як ми вже сказали, на момент написання статті на порталі Держпослуг немає окремої послуги по збереженню номерних знаків автомобіля. Для цього, як ми зазначили вище, необхідно особисто звернутися в ДАІ з відповідною заявою.

Однак ви, як і при звичайних реєстраційних діях, можете без проблем записатися в ГИБДД через портал Держпослуг для реєстраційних дій з автомобілем.

Для цього виберіть на порталі Держпослуг послугу «Зміна даних власника транспортного засобу», ввівши відповідний запит в пошуковому рядку.

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

Потім вибрати з представленого списку послугу «Перереєстрація транспортного засобу у разі зміни даних про власника (купівля на вторинному ринку, дарування або зміна даних власника)» і натисніть кнопку «Отримати послугу».

Далі завантажиться шаблон вищевказаного заяви, яку ви повинні заповнити. Не забудьте в заяві поставити відмітку, що при реєстрації транспортного засобу вам потрібно отримання реєстраційних знаків. Нагадаємо, що стоїть на обліку в ГИБДД транспортний засіб не може перебувати на ній без реєстраційних номерних знаків. Тому для того, щоб зберегти за собою номер або відразу переважити його на інший автомобіль, ви повинні на старий автомобіль отримати нові номери, внести зміни в ПТС, отримати новий СТС.

Чи потрібно при збереженні номерних знаків показувати автомобіль?

Як переважити номерні знаки з одного автомобіля на інший

Згідно з чинним на даний момент Адміністративного регламенту МВС про реєстрацію транспортних засобів, при перереєстрації автомобіля із збереженням номерних знаків і отриманням нових номерів огляд транспортного засобу не проводиться.

Пункт 57 Наказу МВС Росії від 07.08.2013 N 605 (ред. від 26.06.2018) «Про затвердження Адміністративного регламенту Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації з надання державної послуги з реєстрації автомототранспортних засобів і причепів до них» (Зареєстровано в Мін’юсті Росії 27.09.2013 N 30048):


57. Зміни реєстраційних даних транспортних засобів, пов’язані з видачею свідоцтв про реєстрацію, паспортів транспортних засобів, реєстраційних знаків транспортних засобів, взамін втрачених, непридатних для користування, які не відповідають вимогам законодавства Російської Федерації чи затвердженим в установленому порядку зразкам, або термін дії яких закінчився, а також при заміні реєстраційних знаків, у зв’язку з їх збереженням здійснюються без огляду транспортного засобу.