Чому при частій їзді на порожньому баку можна вбити двигун

270

Три причини не знижувати кількість палива нижче половини від обсягу паливного бака

Багато хто з автолюбителів, начебто, вже вивчили, що при щоденній експлуатації автомобіля, і вже тим більше при далеких поїздках на машині, паливний бак краще не тримати порожнім. По можливості, наповненість бака повинна бути не менше половини від його максимального обсягу.

Дивіться також: Восени і взимку заправляти повний бак. Ви уникнете неприємностей

Зазвичай такі обмеження згадуються, коли мова заходить про експлуатації машини влітку. Але не всі автомобілісти чули про те, що при тривалій стоянці або при використанні автомобіля мороз також не можна опускати кількість палива нижче половини бака. Це може вкрай негативно позначитися на самопочутті двигуна, а в крайніх випадках, по суті, фактично вб’є його, і ремонт буде явно не з дешевих.

Якщо ви цього не знали і хочете зрозуміти, в чому справа, давайте прямо зараз розглянемо можливі три проблеми, пов’язані з використанням автомобіля з недозаправленным паливним баком. І почнемо з найдорожчою і раптовою.

Чому при частій їзді на порожньому баку можна вбити двигун

Сенс в наступному. Паливо на багатьох наших заправках не вражає ідеальною чистотою. За Гостами воно, звичайно, проходить і не протипоказано навіть сучасним движкам, напханим електронікою, але при частій їзді на напівпорожньому баку з проблемами вам, швидше за все, точно доведеться зіткнутися.

1. Швидко забрудниться паливний фільтр

Чому при частій їзді на порожньому баку можна вбити двигун

При частих поїздках на порожньому баку фільтр досить швидко забивається різними опадами, що утворюються на дні бака. Ситуація ускладниться неякісним бензином або кілька годин тому оновленої бочкою на заправній станції.

І якщо з першим фактором все ясно – поганий бензин – він і в Африці поганий, то ось про другий нюанс знає не кожен. Виявляється, що коли заправник зливає з приїхав топливовоза бензин або дизельне паливо в підземну величезну бочку, з її дна піднімається суспензія різноманітних некорисних для фільтра вашого автомобіля частинок. Вони накопичуються в цій бочці роками, але дуже швидко здатні блокувати ваш паливний фільтр, а це пряма дорога до появи нагару та відкладень і всіх інших супутніх проблем з мотором.

Чому при частій їзді на порожньому баку можна вбити двигун

Підземна бочка на АЗС

Тому наш перший рада, який збереже вам гроші і час: коли бачите, що на АЗС коштує паливозаправник, по можливості, краще пропустіть її і заправтеся в іншому перевіреному місці.

Неякісне паливо в мороз на дні бака виводить з ладу форсунки

Чому при частій їзді на порожньому баку можна вбити двигун

Особливо небезпечно утворення емульсії від неякісного палива або з-за сумнівних присадок палива. Ця рідина накопичується на дні бензобака автомобіля і досить швидко забиває форсунки. Причому поки автомобіль прогрітий, нічого страшного в цьому немає. Але коли двигун глушиться з-за швидкого зниження температури мотора, емульсія у форсунках застигає, забиваючи поступово сопла і паливні магістралі.

Тут хотілося б дати три Поради:

Чому при частій їзді на порожньому баку можна вбити двигун

Бруд на дні бензобака

По-перше, цю емульсію на дні бака треба «розбавляти» бензином. Для цього і потрібно тримати кількість палива не менше ½ бака. Так концентрація шкідливої емульсії, засасываемой в паливопровід, буде мінімальна. Особливо небезпечна емульсія в морози. Вона здатна за досить короткий проміжок часу наглухо забити паливну апаратуру. Після такого на ранок автомобіль вже не заведеться.

По-друге, при тривалій стоянці (місяць, два або на всю зиму) також важливо заправити повний бак палива. Причина та ж. Причому якщо йдеться про консервацію авто на півроку і більше, то тут краще всього буде повністю злити паливо і промити бак від старих відкладень.

Чому при частій їзді на порожньому баку можна вбити двигун

Залишки неякісного палива

По-третє, як радять експерти, заправляйтеся на АЗС відомих заправних мереж. Тим самим ви мінімізуєте негативний вплив присадок і вже, швидше за все, майже до нуля знизите попадання на «брудну» паливо.

Експерт Михайло Колодочкин, журнал «За кермом», ще кілька років тому давав поПоради, як не нарватися на погане паливо. Сьогодні ці «ноу-хау» також актуальні:

«Ми рекомендуємо заправлятися виключно на відомих мережевих АЗС, розташованих поблизу великих населених пунктів або уздовж жвавих трас. Варіантів багато: ВР, Shell, ЛУКОЙЛ, Газпромнафта, Роснефть, Neste, Татнафта. Результати наших експертиз бензинів цих брендів зазвичай виглядали гідно. І ймовірність нарватися на погане паливо на таких заправках значно нижче, ніж у компаній-одноденок. Зовнішні ознаки заслуговують довіри АЗС – чиста територія, сучасні паливороздавальні колонки, яскраві вивіски, магазинчик з туалетом та інші атрибути цивілізації».

Також експерт поПорадив, як вогню боятися заправок-двійників, розфарбованих «під фірму» і називаються майже так само – наприклад, РВ замість ВР або ЛИКОЙЛ замість ЛУКОЙЛ. Там на вас не чекає нічого хорошого, хоч з вигляду вони можуть бути цілком цивильны.

Звичка їздити на порожньому баку угробить ваш паливний насос

Чому при частій їзді на порожньому баку можна вбити двигун

Ну і класика. Плюс, природно, з-за постійно порожнього або напівпорожнього бака паливний насос буде перегріватися, оскільки він не буде охолоджуватися паливом, яке є для нього природнім охолоджувачем.

Це аксіома для багатьох автолюбителів. Хтось намагається її заперечити і доводить, причому експериментальним, майже науковим шляхом, що навіть без зовнішнього охолодження насосу не буде нічого поганого (для охолодження досить температури прохолодного прокачуваного палива), але досвід автомобілістів говорить нам про зворотне. Насоси іноді згоряють, а значить, мали місце або коротке замикання, або перманентний перегрів. Тому краще максимально захистити себе, всього-навсього заправляючи бак повністю і не знижуючи кількість палива нижче половини обсягу бака.

Нагадаємо, що ознаками ймовірного виходу з ладу паливного насоса є:

Проблеми з запуском автомобіля;

Втрата потужності;

Поява ривків швидкості;

Раптова зупинка роботи двигуна (двигун глохне)

Ось так і виходить, що для збереження важливих агрегатів автомобіля в цілості й схоронності ідеально буде заправляти бак до максимуму кожен раз, коли стрілка топливомера підходить до значення п’ятдесяти відсотків від обсягу бака. Тим самим ви точно не встанете в полі через раптово помер паливного насоса, а також не вб’єте форсунки неякісним паливом.