Ще одна niva візьме участь в ралі дакар-2022

15

Поряд зі швейцарським екіпажем, про який повідомлялося раніше, в знаменитому ралі-рейді dakar в січні 2022 року братиме участь ще одна команда на позашляховику niva — це колектив з іспанії, що представляє клуб шанувальників російських автомобілів, lada niva club espana. Екіпаж складають пілот сальвадор фернандес і штурман естер пейдж.

Іспанці, як і швейцарці, заявили свою ниву в заліку classic, куди допускаються машини, що зійшли з конвеєра до 2000 року. Підготовлений колективом lada niva club espana позашляховик був випущений в 1991 році і експортований в іспанію. Для виступу на дакарі автомобіль був фактично повністю розібраний і відтворений заново, вже в ралійної конфігурації-цей процес команда детально показувала в своїх акаунтах в соцмережах.

Як свідчать опубліковані відео, при будівництві машини іспанці використовували напрацювання знаменитого французького колективу lada poch, блискуче виступав на ниві в 1980-х роках. Основні етапи підготовки матеріально-технічної частини позашляховик іспанського колективу вже пройшов, повідомляє російський ресурс lada niva documentary з посиланням на джерело в команді. Відзначається, що машиною займається професійний гоночний механік, а пілот і штурман мають багатий досвід участі в ралі на повнопривідному fiat panda.

Перші тести також завершені-команда повідомила, що автомобіль вийшов добре збалансованим. В цілому автомобіль готовий до майбутньої гонки, але деякі пункти випробувальної програми ентузіастам ще належить завершити.