Недоліки дизелів: чому краще взяти авто з бензиновим двигуном

15

У дизельних моторів є цілий ряд сильних сторін, а саме низька витрата палива, відмінна тяга «на низах» і пожежобезпечність, але чому ж тоді цими моторами комплектуються переважно великі кросовери, мінівени і повноцінні позашляховики?

Відповісти на це питання вирішили експерти порталу «за кермом». Вони розповіли про ключові недоліки дизелів, які з лишком перекривають їх, здавалося б, вагомі плюси.

Ціна

Фото abw.by

Якщо у того чи іншого автомобіля є бензинова і дизельна модифікації, то вартість останньої, як правило, трохи дорожче. Якщо мова йде про бюджетну модель, то різниця в ціні зазвичай становить всього кілька десятків тисячі рублів, а у випадку з більш дорогими преміальними кросоверами і позашляховиками доплата за дизель може бути куди більш істотною.

Крім того, техобслуговування дизельних машин знову ж дорожче, при цьому і робити його необхідно частіше (приблизно раз в 10 000 км). Ось і виходить, що купивши дизельний варіант моделі ви хоч і заощадите на паливі, але в той же час більше заплатите за саму машину, а також за наступні то.

Довго прогрівається

Дизельні мотори мають високий ккд, а значить і тепла виробляють небагато. В результат, при експлуатації взимку салон машини буде прогріватися куди довше, ніж у випадку з бензиновим авто.

Власнику або доведеться миритися з даною особливістю, або докуповувати автономний підігрівач, а це знову ж додаткові фінансові витрати.

Шум

Фото autoblog.gr

Машини з дизельними моторами нерідко порівнюють з тракторами, так як вони досить сильно торохтять. Подібний шум обумовлений високим тиском в циліндрах і нерідко супроводжується помітними вібраціями і специфічним запахом.

Не скрізь можна проїхати

За останні роки у великих європейських містах з’явилися «зелені» зони, в які не пускають дизельні машини. Поки їх небагато, але сама тенденція тривожна. До того ж російські чиновники люблять переймати досвід своїх зарубіжних колег, а значить в майбутньому такі зони можуть з’явитися і в нашій країні.

Чутливість до якості палива

Фото wowwoodys.com

Дизельні мотори працюють на солярці, причому остання буває літньою і зимовою. На жаль, деякі заправні станції грішать тим, що з настанням холодів продовжують продавати автомобілістам літню, при цьому остання навіть при слабких морозах густіє, а іноді і зовсім перетворюється на тверду речовину.

У цьому випадку машина вже нікуди не поїде: її доведеться відбуксирувати в теплий гараж і дочекатися, поки тверді освіти не розтануть.

Крім того, дизельні мотори чутливі безпосередньо до якості самого палива, і невдала заправка на неперевіреній азс може привести до дорогого ремонту.

Дорогий ремонт

Фото drive2.ru

Дизельні двигуни помітно складніше бензинових, тому їх ремонт знову ж обходиться дорожче, що може бути особливо критично для власників бюджетних моделей (на зразок renault duster).

Через складну конструкцію грамотно виконати ремонт зможе знову таки далеко не кожен механік: за допомогою доведеться звертатися до висококваліфікованих фахівців, послуги яких знову ж коштують недешево.

Неекономна економія

Дизель економічніше бензинового мотора приблизно на 15-20%, проте дизельне паливо високого класу зараз коштує майже стільки ж, скільки аі-95. Таким чином, економія на паливі виходить зовсім вже символічна.