Переваги і недоліки різних вихлопних систем в машині

335

Плюси і мінуси автомобільних вихлопних систем.

Ви знаєте основні типи вихлопних систем? А знаєте, з якого матеріалу зроблена ваша вихлопна система і які вона має переваги перед іншими системами? У нашому світі немає нічого ідеального, як немає ідеальної вихлопної системи і кращого у світі матеріалу. Давайте ми все вам пояснимо.

Ви, напевно, не раз чули, як звучать вихлопні системи у потужних автомобілів. Також не раз прислухалися і до вихлопної системи вашого автомобіля. Правда, багато хто з нас роблять це, щоб вчасно помітити негерметичність вихлопу. Але чи замислювалися ви, з чого зроблена вихлопна система вашого автомобіля? Чи знаєте ви, що для створення вихлопної системи в автопромисловості в наші дні використовується безліч матеріалів, кожен з яких має свої плюси і мінуси? Давайте розглянемо основні:

М’яка сталь

Переваги і недоліки різних вихлопних систем в машині

Найбільш поширеним в автопромисловості матеріалом, з якого роблять вихлопну систему, є залізо, змішане з невеликою кількістю вуглецю. Вихлопні системи з цього матеріалу дешеві у виробництві. Також м’яке залізо легко приймає будь-які конфігурації.

У тому числі вихлопні труби з м’якого металу цілком непогано пригнічують неприємний звук вихлопу, роблячи його приємним на слух.

Але є в цьому матеріалі один важливий недолік. На жаль, вихлопні труби із звичайної м’якої сталі схильні до іржі.

Ранні системи з цього матеріалу проводилися з необробленого заліза і тому швидко гнилі.

Потім автовиробники почали використовувати залізні вихлопні системи, покриті цинком, який в деякій мірі протидіє швидкої корозії. Ну і нарешті ще один важливий мінус таких систем – це, звичайно, їх вага. Справа в тому, що сталеві вихлопні труби, як правило, досить товсті. Чому товсті? Це необхідно, щоб вихлопна система довго чинила опір іржі, перш ніж вона зробить в трубах наскрізну дірку.

Нержавіюча сталь

Переваги і недоліки різних вихлопних систем в машині

В ідеалі, якщо ви хочете надійну вихлопну систему, яка буде служити максимально довго, вам потрібні вихлопні труби з матеріалу, який не іржавіє. Наприклад, з нержавіючої сталі. Це сплавлений метал із заліза з вмістом 10-20% хрому, який відомий своєю стійкістю до корозії.

Сплав хрому і заліза не псує сталь. Вона як і раніше міцна і податлива (досить м’яка для простого формування виробів). Це робить нержавіючу сталь незамінною при виробництві широкого спектру виробів, включаючи столові прилади, елементи конструкції будівель, мости, хірургічні інструменти і т. д. Також незамінна нержавіюча сталь і при виробництві автомобільних вихлопних систем.

Вихлопні труби з цього матеріалу прослужать набагато довше, ніж зі звичайної м’якої сталі. Крім того, вихлопні труби з нержавіючої сталі значно легше. Існують різні марки нержавіючих сталей. Але в автопромисловості у більшості випадків для виготовлення вихлопних систем з нержавіючої сталі використовується сталь номер 409.

Єдиний недолік вихлопних систем з нержавіючої сталі – їх вартість. На жаль, цей метал неминуче дорогою. Але тим не менш на тлі інших, більш екзотичних автомобільних вихлопних систем вихлопні труби з нержавіючого сплаву досить доступні. Так, вони істотно дорожче звичайних сталевих систем, але все одно коштують не захмарні суми. А з урахуванням їх переваги переплата за нержавіючі вихлопні труби вже не здасться великий.

Титан

Переваги і недоліки різних вихлопних систем в машині

Нержавіюча сталь вам не підходить? Тоді, можливо, вихлопна система, виготовлена з металевого сплаву, що містить хімічний елемент титан, буде вам більше до душі.

Вихлопна система з титану, як правило, на 40 відсотків легше і настільки ж міцна, як сталевий. В якості приємного бонусу титанові сплави при нагріванні стають синіми. Уявіть, як буде виглядати ваша нагріта вихлопна система з титану в темний час доби. Погодьтеся, незвично.

Виготовлення вихлопної системи з титану не є значно більш складним завданням порівняно з виготовленням вихлопних труб з нержавіючої сталі. Найчастіше при виготовленні титанових вихлопних труб можна використовувати ті ж інструменти, які використовуються при виробництві нержавіючих вихлопних систем.

Переваги і недоліки різних вихлопних систем в машині

Найбільший недолік титанових труб – це більш дорогий набір деталей вихлопної системи, але без особливої економії загальної ваги всієї вихлопної системи. Так, на жаль, всупереч поширеному міфу вихлопна система з титану не дозволить вам істотно зменшити вагу машини.

Але ось ви переплатите за титанові вихлопні труби великі гроші. Наприклад, тюнінгований титановий глушник Akrapovic для Volkswagen Golf R коштує майже 157 тис. рублів. Ось приклад. Але чи готові ви розлучитися з такою великою сумою грошей заПоради зниження ваги автомобіля всього на 7 кілограмів, отримавши натомість тільки більш гучний звук вихлопу?

Не дивно, чому титанові вихлопні системи зустрічаються на автомобілях не часто. Найчастіше титановий вихлоп встановлюють на рідкісні екзотичні спорткари або тюнінгові позашляховики.

Інконель

Переваги і недоліки різних вихлопних систем в машині

Відомий як «суперсплав», Інконель в основному виготовляється з нікелю та хрому. Його міцність дуже висока. Завдяки високій температурі плавлення Інконель став популярним сплавом в аерокосмічній промисловості. Його також часто використовують в ядрах ядерних реакторів.

Чи знаєте ви, що протягом багатьох років вихлопні системи болідів Формули-1 виготовлялися зі сплаву Інконель-625? Завдяки цьому сплаву конструкторам болідів Формули-1 вдавалося створювати тонкі вихлопні системи гоночним машинам.

Отже, це дозволяло робити легкі вихлопні системи, що дуже важливо для кінцевого ваги боліда. У тому числі вихлопні системи із сплаву Інконель ідеальні на болідах з-за високої термостійкості.

Переваги і недоліки різних вихлопних систем в машині

Як ви, напевно, здогадалися, саме цей матеріал використовується в аерокосмічній галузі та в автомобілях Формули-1, то мова йде про дуже дорогому сплаві. Так, це так. Вихлопні системи з цього сплаву коштують величезних грошей. Причому не тільки з-за того, що цей матеріал сам по собі дуже дорогий, але і з-за того, що з цього сплаву зробити повноцінну вихлопну систему дуже важко. Ні, з ним можна працювати і робити складні конфігурації вихлопних систем, але сам процес дуже трудомісткий.

Не дивно, що автомобілі, оснащені вихлопними системами зі сплаву Інконель, як правило, відносяться до автоэкзотике. Наприклад, така система встановлена на спорткар Ferrari 488 Pista.

В світі є ряд виробників, які виробляють для багатьох спорткарів вихлопні системи з цього суперсплава. Так, наприклад, компанія Kline випускає вихлопні системи із сплаву Інконель-625 для Lamborghini Gallardo. Єдиний мінус цього комплекту вихлопних труб для суперкара – це їх вартість. Коштують вони близько 750 000 рублів.

Яка система підходить мені?

Переваги і недоліки різних вихлопних систем в машині

Все, звичайно, залежить від того, яким ви володієте автомобілем, та розміру вашого гаманця. Для більшості автолюбителів буде достатньо тієї системи, яка була встановлена на заводі в стандартній комплектації. Повірте, з урахуванням того, що багато водіїв їздять не багато, ваша вихлопна система, швидше за все, згниє вже в іншого власника, після того як ви продасте автомобіль.

Якщо ж вам важливо, щоб ваша вихлопна система прослужив максимально довго, то придбайте вихлопні труби з нержавіючої сталі. Благо сьогодні на ринку багато виробників такої продукції. Це буде найбільш економічним варіантом для більшості. Ви отримаєте корозійну стійкість вихлопних труб за прийнятною ціною.

Якщо ж у вас є гроші і який-небудь рідкісний спорткар або тюнінговий позашляховик, то, звичайно, ви можете витратитися на вихлопну систему з титану або Инконеля. Але пам’ятайте, що, переплативши величезні гроші, ви не отримаєте велику і реальну вигоду.

Так, у цих дорогих вихлопних системах є свої плюси, але вони не виправдані, якщо врахувати вартість вихлопних труб з екзотичних матеріалів. Але якщо вам потрібно зміцнити свої амбіції, вам нікуди подіти гроші, то, безумовно, ви сміливо можете купити вихлопну систему з суперсплава, щоб потім хвалитися, що на вашому автомобілі варто вихлоп з того ж матеріалу, який використовується на болідах F1.