Два глобальні зміни для Лади: майбутнє і сьогодення

250

До чого призведуть зміни для популярних моделей АвтоВАЗ?

Автомобілі Лада показали, що вони здатні на саморозвиток, цим більше нікого не здивуєш. Ряд вітчизняних автоновинок цей факт довели: Vesta, Vesta Cross, XRaу і так далі. Моделі на слуху, автомобілі були прийняті автомобільним спільнотою в цілому дуже позитивно. Закріплюючи успіх, волзький автовиробник впроваджує нові комплектації, доповнює модельний ряд спортивними версіями і встановлює на автомобілі додаткові електронні системи.

Перше глобальне зміна з цього – система дистанційного керування

Два глобальні зміни для Лади: майбутнє і сьогодення

Технологія дозволить водієві за допомогою свого смартфона дистанційно запускати двигун, відкривати двері, включати зовнішнє освітлення і навіть відстежувати місцезнаходження автомобіля. Крім цього, на екрані смартфона буде віддалено показаний рівень палива, пробіг і навіть заряд автомобільного акумулятору у відсотках! Загалом, все так само, як у «дорослих» автовиробників з Заходу.

Також система оцінює стиль пересування на автомобілі і дає рекомендації для їзди. У додатку сервісу можна подивитися, де знаходиться машина і побачити історію її маршрутів, дізнатися технічний стан, рівень палива і заряд АКБ.

Систему назвали «Lada Connect» (розробка була представлена кілька років тому на ММАС 2016). Зараз ним уже почали оснащуватися моделі Лада Гранта, Веста і ИксРей. Поки за бажанням, у вигляді доп. опції, але в майбутньому є ймовірність, що зручна технологія «оселиться» в автомобілях на постійній основі.

Два глобальні зміни для Лади: майбутнє і сьогодення

Ціна зручності. Природно, у розробки є вартість і цінник цей далеко не дешевий. На сайті Lada ціна Lada Connect становить 29 тисяч рублів. У суму входить абонентська плата за три роки. Подальша експлуатація системи обійдеться в 4 тисячі рублів на рік. Вартість установки складе близько 6 тисяч рублів.

Друге глобальне зміна майбутнього – нова платформа Renault-Nissan-Mitsubishi

Два глобальні зміни для Лади: майбутнє і сьогодення

З 2021 року вітчизняний автомобілебудівний завод, контрольований альянсом Renault-Nissan, швидше за все, переведе свої моделі на глобальну французько-японську архітектуру. Зараз новинки АвтоВАЗ виробляються на вітчизняній платформі.

Про це розповів віце-президент по закупкам компанії Венкатран Мамиллапалле на форумі «Автопром. Автокомпоненти», що проходив в Тольятті з 3 по 5 жовтня: «Ті моделі, які зараз знаходяться у виробництві, до 2021 року значно зміняться. З впровадженням нової промислової платформи зміниться LADA Vesta, зміниться весь сучасний модельний ряд».

Таким чином, правління ВАЗ вирішить декілька стратегічно важливих завдань, в тому числі:

1. Створення більш безпечного, легкого, маневреного автомобіля

2. Заділ на майбутню модернізацію

3. Можливість установки на автомобілі різноманітних додаткових систем безпеки, електронних помічників і т. д.)

4. Спрощення розробки уніфікованих всередині, але різних за стилем екстер’єру автомобілів

Дивіться також: найцікавіші концепт-кари Лада

Таким чином, АвтоВАЗ відповість на давно всіх хвилює питання про можливість подальшої модернізації своєї нової лінійки. Не без побоювань строчать люди на форумах, що ВАЗ може, окрилений успіхом, законсервувати Весту на десятиліття, як і раніше, знімаючи вершки з розробки до останнього. По всій видимості, такого не буде. Принаймні, про це говорить сьогоднішня новина.

Два глобальні зміни для Лади: майбутнє і сьогодення

Більш того, елементи платформи, вироблені в Росії, можуть надходити на глобальний ринок: «Дуже важливо пам’ятати про те, що ми залежимо від інжинірингу. І ми очікуємо, що наші постачальники будуть компетентними. Це надзвичайно важливо для всього альянсу. Ті автокомпоненти, які будуть проводитися тут, у Росії, можуть бути використані у всьому світі всіма підприємствами альянсу», – підвели риску на минулому форумі.

У скільки обійдеться покупцям така модернізація, поки що, природно, невідомо навіть приблизно.

Висновок. Який висновок можна зробити вже зараз? Зростання цін на нові вітчизняні автомобілі буде продовжуватися. Цього, як вже здогадалися наші читачі, є декілька логічних пояснень:

1. Складних електронних систем ставитиметься більше

2. В розробку і модернізацію виробництва буде вкладено багато грошей, які доведеться «відбивати» автозаводу

3. На жаль, менше імпортних запчастин на моделях Автовазу не стає, навіть в осяжному майбутньому. Так, безумовно, чимала частина імпортних вузлів та агрегатів здійснюється в Росії (як мінімум збираються), але це ж все одно залежність від закордонних постачальників, від євро і долара

Тому Лада за 1 млн в початковій комплектації вже не здається такою вже вигадкою. В принципі, нічого дивного в цьому немає, головне, щоб якість була відповідно високим, а разом з ним безпека і технологічність на сучасному рівні.