Як Японці вирішили покласти край масовим викраденнях автомобілів Тойота Лексус та

301

Чому такі автомобілі, як Тойота і Лексус, як і раніше будуть викрадати?

Ні для кого, напевно, не секрет, що найбільшою популярністю у викрадачів по всьому світу користуються японські автомобілі марок Toyota і Лексус. Люблять злочинці ці автомобілі і в нашій з вами країні. Достатньо запитати у автостраховиків, скільки буде коштувати поліс КАСКО на Тойоту Камрі або на автомобіль марки “Лексус”, як одразу стає зрозумілим – ці автомобілі мають дуже великий ризик бути угнанными. Тому їх власникам доводиться розплачуватися рублем при придбанні даної страховки. Але, по всій видимості, вже зовсім скоро злочинцям (викрадачам) доведеться міняти свої усталені смаки. Справа тут ось в чому. Компанії «Тойота» і «Лексус» вирішили на серйозному рівні захистити свою автопродукцию від викрадень. А можливо, це просто чутки? Давайте, шановні наші читачі, разом дізнаємося, як насправді виглядає справа з цього наболілого питання. Отже, приступимо.

Відомо, що компанія «Тойота Мотор» вирішила провести і далі проводити над новими автомобілями комплекс певних заходів саме з метою відвадити від своїх викрадачів автомобілів марок Toyota і Лексус.

Достеменно встановлено, що чимало викрадень автомобілів здійснюється з метою зміни ідентифікаційних номерів на кузові або на рамі (VIN-номерів) автомобіля. Робиться це з однією метою – подальшого продажу (перепродажу) викраденого автомобіля під чужими документами. Зазвичай такі незаконні заволодіння автотранспортом здійснюються на замовлення.

Щоб зробити такий вид викрадень марним і недоцільним, у компанії «Тойота» розробили спеціальне маркування кузова, а також деталей кузова з її унікальним протиугінним ідентифікатором.

Як Японці вирішили покласти край масовим викраденнях автомобілів Тойота Лексус та Фото з офіційного сайту автофірми «Тойота» в Росії.

Цей ідентифікатор представляє собою звичайний простий код, який прив’язаний конкретно до VIN-номером машини.

Унікальний код наноситься на машину за допомогою спецобладнання, яке робить на кузові і його деталях мікроскопічні точки діаметром 1 мм, не видно людському оку. Для того, щоб прочитати цей код, дані точки потрібно збільшити в десятки разів.

І ще: для того щоб захистити популярні у громадян японські автомобілі, компанія «Тойота» вирішила наносити цей унікальний код навіть на педалі в машині, на патрубки, на петлі дверей і на кожухи всіх нових автомобілів.

Таким чином, як вважають в ТОВ «Тойота Мотор», виходить наступне. При підробці стандартних табличок на кузові з ВИН-номером і при заміні деталей на викраденому автомобілі цей унікальний код надалі повинен допомогти силовим структурам (органам) при реєстраційних діях в ГИБДД виявляти викрадені машини і тут же їх ідентифікувати, а разом з цим ще й встановлювати будь-який автомобіль при проведенні оперативно-розшукових заходів.

Як Японці вирішили покласти край масовим викраденнях автомобілів Тойота Лексус та

Щоб у глобальному масштабі впровадити подібну послугу з маркування автомобіля прихованими мітками, які містять в собі ПІН-код, компанії «Тойота» і «Лексус» почнуть видавати власникам таких автомобілів спеціальний сертифікат. Одним словом, автокомпанії просто загорнутий дану послугу в ще одну «красиву обгортку» і, як зазвичай це буває (особливо в нашу сучасну епоху масового споживання), подадуть її красиво своїм споживачам (автомобілістам).

Планується, що, починаючи вже з 2019 року, така кодований маркування з’явиться на автомобілях Лексус, а ближче до кінця наступного року і на всіх автомобілях марки Тойота.

Але і це ще не все (Увага, викрадачі! Не кинути вам це брудна і кримінальне заняття і взятися за розум?). Японці вирішили збільшити на своїх нових автомобілях кількість захисних табличок-наклейок, де зазвичай вказується VIN-номер автомашини. За словами представника компанії «Тойота», це будуть зовсім нові (інші) таблички, надійно захищені від самоотклеивания. Ці наклейки при спробі їх відклеїти будуть просто-напросто руйнуватися. У тому числі дані наклейки будуть оснащені спеціальним захистом типу рамки, яка буде світитися під ультрафіолетовими променями.

Як Японці вирішили покласти край масовим викраденнях автомобілів Тойота Лексус та

І нарешті наостанок ще одна чергова порція новин від японців. Передбачається, що в подальшому на багатьох автомобілях Toyota і Лексус будуть встановлювати більш досконалу та сучасну протиугінну систему. Наприклад, на ті ж позашляховики марки Land Cruiser 200 встановлять нові датчики нахилу і буксирування, нові сенсори обсягу, а також новий подвійний замок з центральної блокуванням.

Ну, а тепер про сумне ..(?) Як ви думаєте, чи захистить цей спосіб комплексних заходів майбутніх автовласників нових автомобілів Лексус та Тойота від викрадень? Правильно подумали. Звичайно, не захистить. Всі ці нові заходи по захисту автомобіля – чистої води маркетинг і не більше того.

Подібне маркування автомобілів давно вже доступна в якості послуги на російському авторинку, її надають безліч компаній. І, треба визнати чесно, вона ще ніколи не зупиняла крадіїв від такого кримінального «промислу».

Як Японці вирішили покласти край масовим викраденнях автомобілів Тойота Лексус та

Справа тут в наступному: більшість автомобілів сьогодні можна викрасти з метою простого розбору на автозапчастини, відповідно, ця прихована маркування з ВИН-номером не відлякає тих, хто займається крадіжками автомобілів саме з метою їх продажу на запчастини. Адже не можна промаркувати всі запчастини, що містяться в машині.

І крім того, як ви вже здогадалися, компанія «Тойота» вирішила маркувати невелика кількість деталей в автомобілі. Таким чином, виходить наступне: якщо автомобіль і буде все ж викрадений для подальшої його переробки під інші, відповідно, документи, то злочинцям не складе ніякої праці поміняти на ньому і все промарковані деталі.

Тепер стосовно нових захисних наклейок з ВИН-номером. Для тих, хто займається переробкою викрадених автомобілів, не складе великої праці замовити для себе (машини) нові наклейки, які вже давно навчилися робити в тій же Прибалтиці, Польщі і Китаї. Ну от уявіть на хвилиночку: пройде якихось кілька місяців після появи цих нових видів захисту автомобілів і тут же всі ці браві хлопці в підпільній друкарні легко і швидко навчаться ліпити пачками такі подібні наклейки (захисні знаки).

Насправді такої відомої на весь світ компанії, як «Тойота», треба було подумати зовсім про інше. По-перше, давно вже пора було впровадити в усі свої нові автомобілі більш надійну охоронну систему, яка залишає бажати кращого, так як зламати встановлену сьогодні на машинах охоронну сигналізацію зможе вже навіть будь-який сучасний школяр.

Як Японці вирішили покласти край масовим викраденнях автомобілів Тойота Лексус та

По-друге, давно потрібно було подумати про систему безключового доступу в машину, яка, як ми знаємо і про яку вже не раз говорили, зламується «на раз-два-три» з допомогою звичайних Порадиоретрансляторов, які легко можна сьогодні купити через інтернет-мережі за невеликі гроші.

Є питання і до самого місця установки штатних охоронних систем, до яких злочинці дуже легко дістаються, підключаючи до них нові «мізки» для машини, що дозволяє їм заводити мотор вже зі свого ключа.

Але не тут-то було. Ні, з питаннями за штатним сигналізацій, встановленим на їхніх автомобілях, це не до них. У автокомпаній «Тойота» і «Лексус» віз і нині там. Загалом, можна підсумувати. Всупереч з’явилися повідомлень від ряду відомих ЗМІ, що незабаром автомобілі марок Toyota і Лексус перестануть красти і їх нова захисна маркування повністю відвадить злочинців від спокуси такого викрадення, говорити все-таки ще ой як передчасно. Час покаже.

Те, що вирішили зробити в компанії «Тойота», принаймні поки що виглядає як звичайний маркетинговий хід з однією-єдиною метою – залучити до своєї продукції якомога більше уваги.