Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

303

Що потрібно знати, якщо ви хочете купити на вторинному ринку Ладу Гранту або ВАЗ-2114?

Покупка уживаного автомобіля на вторинному ринку схожа проходження квесту, грі в хованки або, що називається, пройти вогонь, воду і мідні труби. Ми вже розповідали вам, що потрібно робити, щоб наше придбання на ринку б/у автомобілів не стало для нас прикрістю. Тепер ми хочемо звернути увагу на популярні на російському ринку автомобілі: Ладу Гранту і ВАЗ-2114. Ми зібрали про цих автомобілях важливу інформацію, щоб ви могли підкреслити для себе їх плюси і мінуси.

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Перш ніж приступити до огляду користуються попитом на вторинному ринку старих автомобілів, звертаємо вашу увагу, що вся інформація зібрана в ознайомлювальних цілях і не є керівництвом до дії, також ми не намагаємося схилити вас до придбання того чи іншого автомобіля, представленого в огляді. Вибір, звичайно, робити вам.

Дивіться також: Автомобільні вбивці: 10 проблем з автомобілем, які не варто виправляти

Також хочемо відзначити, що дані засновані на відгуках автовласників, які на різних форумах та інтернет-сайтах публікують приватні огляди про досвід володіння автомобілем, та відгуках сервісменів (включаючи тих, хто працює в офіційних дилерських СТО). В тому числі ми врахували і думку гаражних автомайстрів, чий досвід і знання деколи навіть вище, ніж у тих, хто працює у відомих великих автотехцентрах.

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Крім того ви повинні знати, що ринок уживаних автомобілів в Росії стрімко змінюється разом з ринком нових автомобілів. Так, за кілька років змінилися лідери на ринку. Поступово вітчизняні автомобільні марки займають на російському ринку лідируючі позиції, незважаючи на народну любов до іномарок. Але реальність така, що люди змушені пересідати на вітчизняні автомобілі в зв’язку з тим, що багато іномарки їм просто не по кишені. Причому це відбувається як на новому, так і на вторинному авторинку. Тому ми вирішили почати з огляду вітчизняних автомобілів, а потім продовжимо автомобілями-іноземцями.

На що звернути увагу при покупці уживаної Лади Гранти

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Зрозуміло, що якщо ви збираєтеся купувати цей старий російський автомобіль, то, найімовірніше, ваш бюджет залишає бажати кращого. На жаль, незважаючи на те що це хороший автомобіль за свої гроші, у більшості випадків цю модель набувають не від хорошого життя.

Природно, коли гроші обмежені, то купівля Лади Гранти на вторинці схожий на прогулянку мінним полем. Адже в разі невдалої покупки буде прикро витратити гроші, отримавши проблемний автомобіль, потребує великих вкладень. Як же цього уникнути? На що звернути увагу?

По-перше, нагадаємо, що нещодавно Лада Гранта пройшла рестайлінг (оновлення), отримавши більш свіжий зовнішній вигляд. Це, природно, призвело до того, що дорестайлінгові моделі подешевшали на вторинному ринку і будуть ще дешевшати по мірі потрапляння на вторинний ринок рестайлінгових моделей.

Порадимо вам шукати автомобіль в кузові ліфтбек, оскільки так менше ризиків нарватися на автомобіль таксі зі скрученим пробігом. В цьому кузові Гранту рідко використовується в таксопарках.

Кузов

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Найголовніша головний біль для будь-якого власника Лади Гранти – це, звичайно, корозія кузова, яка не щадить ні один автомобіль. На жаль, як не старалися на Автовазі, вони так і не змогли перемогти швидке іржавіння автомобілів. Наприклад, зразки автомобілів 2014-2015 року, судячи за відгуками в Мережі, покривалися ознаками іржі вже в перший рік володіння новим автомобілем.

Мотор

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

На думку сервісменів, при покупці варто звернути увагу на складний 16-клапанний двигун, який хоч і поліпшений у порівнянні зі старими неубиваемыми 8-клапаннами движками, все-таки з-за складності конструкції має ряд болячок.

Дивіться також: Топ-7 проблем рестайлінгової Лада Гранта

По-перше, при огляді обов’язково заміряйте компресію. Вона повинна бути ні в якому випадку не менше 11 бар. В ідеалі повинно бути 12 бар. Різниця між циліндрами не повинна бути більше 0,5-0,6 бару.

Коробка передач

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Також при огляді зверніть увагу на трансмісію, яка при тест-драйві повинна працювати без сторонніх звуків і скрежетов. Особливий акцент зробіть на задню передачу, яка повинна включатися без тріску.

Перевірте, вичавлюється педаль зчеплення до кінця. Зверніть обов’язково увагу на роботу синхронізаторів коробки передач при русі вперед, особливо на 2-у передачу, яка найчастіше зношується на цих автомобілях (синхронізатор другої передачі).

Підвіска

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Підвіска Лади Гранти достатньо надійна і витривала (що ще потрібно на російських дорогах?). Тим не менш чекати від неї якихось видатних пробігів, як, наприклад, на автомобілі Тойота, не варто. Також майте на увазі, що підвіска Лади Гранти досить-таки жорстка і шумноватая.

Також є нарікання з приводу передніх стійок, які навіть при невеликому пробігу стають шумноватыми.

Електрика

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Власники цього автомобіля дуже люблять «тюнінгувати» автомобіль, встановлюючи самбуферы, підсилювачі, світлодіодні лампочки, сигналізацію і т. п. на Жаль, дуже часто все це роблять самостійно. Іноді неправильно, пошкоджуючи єдину ланцюг електрики автомобіля, яка і без того має властивість глючити.

Так що буде не зайвим перед покупкою перевірити електрику автомобіля.

Плюси Лади Гранти

Гарна оглядовість

Дешеве технічне обслуговування

Можна купити автомобіль з надійним 8-клапанним мотором

Великий багажник для цього класу

Високий кліренс

Мінуси

При частій активній їзді передачі «вмирають», важіль КПП просто перестає фіксуватися в потрібному положенні. Також зустрічається дефект шестерень коробки передач, які розсипаються на частини.

Виття коробки передач, який так і не змогли усунути інженери АвтоВАЗа

Погана курсова стійкість (автомобіль на швидкості починає кидати по дорозі)

Корозія кузова

Дивіться також: П’ять відповідей на запитання про нову 2019 Лада Гранта

Підсумок. Як ми вже сказали, при виборі уживаного Лади Гранти приділіть увагу всіх важливих компонентів автомобіля. Бажано, щоб пробіг авто не перевищував 85 тис. км (чесний). Також перевірте автомобіль в базі таксі. Ну і, звичайно, перш ніж віддавати покупцеві гроші, зробіть комплексну діагностику автомобіля. Ніколи не купуйте автомобіль за зовнішнім виглядом, якщо не хочете купити кота в мішку.

На що звернути увагу при купівлі вживаного ВАЗ-2114 Лада Самара

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

В кінці 2013 року в Росії відбулася історична подія – з конвеєра АвтоВАЗа зійшов останній ВАЗ-2114 (Лада Самара-2). Йому на зміну прийшла сучасна Лада Гранта. В цілому ж сімейство повнопривідних автомобілів серії Лада Самара випускалося на вітчизняному ринку більше 30 років.

Дивіться також: Лада переступила рубіж в 1 млн рублів в «базовій» комплектації

Нагадаємо, що Лада Самара-2 ВАЗ-2114 змінила ВАЗ-2109, який проводився з 1987 року. ВАЗ-2114 дебютував на ринку в 1998 році.

Варто звернути увагу, що при зміні поколінь технічної революції не відбулося. В принципі, чисто технічно ВАЗ-2114 – це той же ВАЗ-2109, за винятком нової рульової рейки і передніх гальм, які 14-я отримала від ВАЗ-2110. Також машина отримала 1,5-літровий двигун з розподіленим уприскуванням палива і модернізовану МКПП. Все інше – це звичайний зовнішній і внутрішній рестайлінг.

Кузов

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

На жаль, як і у багатьох вітчизняних автомобілів, у ВАЗ-2114 є проблеми з корозією кузова. На жаль, якщо автовласник не буде стежити за станом кузова, то Лада швидко може покритися плямами у вигляді іржі. Тому без регулярної антикорозійної обробки кузова ця модель може швидко опинитися на звалищі.

Мотор

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Спочатку ВАЗ-2114 отримав 1,5-літровий 8-клапанний двигун. У 2007 році йому на зміну прийшов 1,6-літровий мотор-восьмиклапанник зі схожою конструкцією. Перевага цих двигунів в тому, що якщо з якихось причин рветься ремінь ГРМ, клапана двигуна не зустрічаються з поршнями. І це важливо, оскільки обрив ременя ГРМ на цій моделі не рідкість. Причому навіть при невеликому пробігу після заміни ременя.

Двигуни досить надійні і без проблем можуть бігати до 350-400 тис. км. до Речі, не лякайтеся стукіт клапанів, коли працює двигун. Цей звук є навіть при абсолютно справних двигунах. Виною всьому штовхачі клапанів, які занадто високо сидять у своїх посадочних місцях. Конструктивна особливість, блін. До речі, цей мотор кожні 45 тис. км вимагає планової регулювання клапанів. Однак на практиці більшість автовласників цього не роблять. На жаль, незважаючи на надійність мотора, із-за особливостей системи охолодження двигуни схильні до перегріву.

Коробка

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Найслабша ланка МКПП – це вітчизняний комплект зчеплення. Тому якщо не хочете головного болю, придбайте зарубіжні аналоги.

Не лякайтеся сильного шуму 5-ступінчастою МКПП. На жаль, якість виготовлення шестернею і синхронізаторів коробки ВАЗ-2114 було не дуже, вони вили навіть на нових автомобілях. Як і на Ладі Грант, швидше всього в КПП відбувається знос другої передачі (синхронізатори).

Дивіться також: За чим потрібно стежити в автомобілі, щоб уникнути великих поломок в майбутньому

Сервісмени радять регулярно стежити за рівнем масла в коробці передач і в разі нестачі масла доливати навіть більше номіналу.

Підвіска

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Підвіска ВАЗ-2114 являє собою ту саму ходову частину, яку ви знайдете у ВАЗ-2109. Так що відома надійність підвіски «дев’ятки» є в більш сучасного ВАЗ-2114. Але, на жаль, разом з цим 14-я модель перейняла і всі дитячі болячки ходової частини із-за конструктивних особливостей.

Наприклад, ВАЗ-2114, як і у ВАЗ-2109, як і раніше не рідкість відшарування гуми від верхніх опор амортизаторів. Також не чекайте надійності від кронштейнів алюмінієвих розтяжок, які дуже швидко лопаються від ударів. На щастя, опори зазвичай міняють на імпортні аналоги, яких, на щастя, на ринку предостатньо. Також замість кронштейнів можна встановити сталеві. В принципі, це все часті болячки ходовки ВАЗ-2114. До кульовим претензій немає. Вони без проблем ходять по 80-100 тис. км. Так, звичайно, на ВАЗ-2114 можуть досить-таки швидко потекти рідні амортизатори. Але їх можна поміняти на імпортні аналоги, і ви забудете про цю проблему.

Рульова рейка зазвичай ходить без особливих проблем 60 тис. км. Далі починаються стуки. Але це зазвичай вирішується підтягуванням регулювальної гайки рульової рейки, і ви забудете про рульової до 100 тис. км, де вам доведеться міняти кермові тяги.

Електрика

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Тут також ВАЗ-2114 забрав собі всі болячки від ВАЗ-2109. Також від стану електрики автомобіля залежить, як до машини ставився власник. Якщо він вліз в електрику, підключивши різне електрообладнання, зробивши все непрофесійно, то, купивши таку машину, ви ризикуєте отримати цілу купу проблем з електрикою, головний біль і приректи себе на величезні витрати. Так що при огляді машини обов’язково проведіть діагностику всього електрообладнання. І не зв’язуйтеся з машиною, яка зазнала электротюнингу.

Плюси ВАЗ-2114

Вартість

Простота та дешевизна обслуговування

Надійність підвіски

Наявність запчастин

Обслуговування в будь-якому СТО

Високий кліренс

Гарна прохідність

Можна самостійно обслуговувати авто

Мінуси

Коробка передач

Якість збірки

Економічність

Електрика (особливо напружують плати задніх ліхтарів)

Якість гальм

Дешевий скрипучий пластик в салоні

Швидка корозія кузова

Миритися з постійними дрібними поломками

Якість датчиків

Підсумок. Незважаючи на ряд проблемних місць у ВАЗ-2114, цей автомобіль популярний на російському вторинному ринку. І незважаючи на те що ця модель вже давно морально застаріла, її популярність не падає і навіть, навпаки, за останній час значно зросла. Але це і логічно з урахуванням сформованої економічної ситуації в країні, де доходи населення падають три роки поспіль поряд з постійним зростанням вартості як нових, так і б/у машин.

Природно, в таких умовах попит на вітчизняний автопром зростає і буде зростати у найближчому майбутньому.

До речі, в цій ціновій категорії у ВАЗ-2114 або у будь-якого авто з серії Лада Самара-2 (ВАЗ-2113, ВАЗ-2115) немає конкурентів на вітчизняному ринку.

Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Інтер’єр ВАЗ-2114 виглядає непогано і в наші дні

Але найголовніше, що, незважаючи на дешевизну, живучість цих машин вражає. Надійність цих машин навіть вище багатьох сучасних іномарок. Все це завдяки простоті конструкції. Крім того володіння ВАЗ-2114 обходиться досить дешево завдяки низьким цінникам на автозапчастини та вартості ремонтних робіт. Найголовніше, що ви зможете відремонтувати цей автомобіль в будь-якому автосервісі і навіть в будь-якому гаражі, де працюють приватні автомеханіки.

Єдине, що ви повинні знати, що на ринку автозапчастин не так-то й легко знайти якісні автокомпоненти на ВАЗ-2114. На жаль, на ринку сьогодні дуже багато китайських підробок. Але є рішення: це купівля імпортних аналогів у перевірених постачальників.