Який чохол важеля КПП краще: гумовий або шкіряний?

267

Коли гума краще шкіри, це про чохли для важеля КПП

В автомобілях з механічною коробкою важіль перемикання передач — предмет дуже помітний. Він розташовується на видному місці у верхній частині центрального тунелю між водійським та пасажирським сидінням або на консолі поруч з кермом. Місце стику важеля з панелями облицювання салону закривається шкіряним чохлом або у вигляді гумової гармошки. Спробуємо розібратися який з них краще?

Шкіряний чохол — причина популярності

Який чохол важеля КПП краще: гумовий або шкіряний?

Важіль КПП одна з найбільш великих і помітних деталей інтер’єру салону будь-якого автомобіля. При цьому на більшості моделей чохол для нього робиться з шкіри натуральної чи штучної в залежності від класу. Причина такої популярності на погляд автора тільки одна: одержимість суспільства концепцією «преміальних» речей і матеріалів. В очах споживача шкіра нехай і синтетична сприймається як більш дорога і тому статусна річ.

Справа дійшла до того, що навіть на вантажних фургонах типу Fiat Promaster, які по суті є робочими конячками використовуються такі чохли. Питається, а навіщо? Можете уявити собі людину в дорогому брендовому костюмі з «Ролексом» на руці за кермом комерційного розвізного автомобіля. Картинка варта публікації в журналі «Форбс».

Так чому автовиробники віддають перевагу шкіряним чохлам важеля перемикання передач? Може бути, цей матеріал володіє винятковими експлуатаційними якостями? Аж ніяк, натуральна шкіра тонкої вичинки коштує дорого і використовується тільки на дорогих машинах дійсно належать до преміального класу.

На більшості моделей застосовуються синтетичні її замінники, які мають ряд недоліків:

1. Під дією низьких температур вони втрачають еластичність, з часом покриття розтріскується і осипається, оголюючи тканина основи.

2. У нижній частині чохла утворюється заглиблення, в якому накопичується дрібне сміття і пил. Якщо туди потрапляє волога на поверхні утворюються брудні патьоки.

3. Штучна шкіра має тенденцію до сильного зморщування з-за різких змін умов середовища: переохолодження під час стоянки і нагрівання від працюючої печі.

Який чохол важеля КПП краще: гумовий або шкіряний?

У підсумку статусна по рекламним твердженнями річ виглядає порожнім мішком з провислою серединою, де збирається всяка бруд. До речі, очищення чохла від сміття — завдання нетривіальне. Матеріал потрібно натягнути вгору однією рукою, а інший за допомогою серветки зібрати всю грязь. При цьому важливо ще й не просипати її на підлогу, загалом, без пилососа тут не обійтися.

Чохол важеля у вигляді гумової гармошки

Який чохол важеля КПП краще: гумовий або шкіряний?

Формовані ГТВ можуть виглядати не менш вінтажно. Хотілося б відразу розвіяти оману, що вони використовується тільки в недорогих моделях Datsun 280Z або ВАЗ 2101. Легендарний Porsche 911s складно віднести до доступних автомобілів, а як круто виглядає круглий гумовий чохол важеля механічної КПП.

Ретельно вивірена архітектурна форма, виконана в стилістиці зіккурат, відрізняється пропорційністю ступенів. Виглядає цей декоративний елемент дійсно вражаюче свіжо і спортивно. Гармошка, відформована з високоякісної гуми, легко згинається в будь-яку сторону і не сковує рухи важеля. При погляді з боку здається, що ступінчасті секції зміщуються незалежно один від одного, складаючи при цьому єдине ціле.

Який чохол важеля КПП краще: гумовий або шкіряний?

Гумова гармошка позбавлена всіх недоліків шкіряного чохла:

1. Вона відрізняється довговічністю і не схильна до розтріскування під впливом температурних коливань.

2. Конструкція добре зберігає форму протягом всього терміну експлуатації.

3. Гумова гармошка не утворює кишень, в яких може накопичуватися сміття. Крім того дуже легко очищається від забруднень за допомогою трохи вологої серветки.

Ми з Вами розглянули переваги та недоліки шкіряних чохлів важеля і гармошок з гуми, що з них краще — вибирати Вам. Головним і єдиним достоїнством першого можна вважати статусність. В якості альтернативи пропонується довговічне, естетичне і практичне резинотехническое виріб. Тим більше в магазинах автозапчастин представлений широкий асортимент таких аксесуарів будь-яких форм і типорозмірів — є з чого вибирати.