Підраховано кількість ДТП з січня по листопад 2018 року

200

ГИБДД відзвітувало про кількість ДТП

Пройшов місяць з моменту останнього оприлюднення ГИБДД результатів статистичних підрахунків кількості ДТП за 10 місяців 2018 року. Сьогодні ДАІ опублікувала одинадцятимісячну статистику по кількості аварій на дорогах. Чи є зміни? В цілому критичних змін не спостерігається – триває плавне зниження кількості ДТП – це, безумовно, хороша тенденція, але в цілому вона поки що не впливає на загальну картину.

З січня по листопад 2018 року було скоєно 151 тис. ДТП, що на 1.8% менше аналогічного торішнього періоду. При цьому було поранено на 1.5% менше осіб (загальна кількість майже 193 тис. громадян), загинули в автомобільних катастрофах в країні – 16.5 тис. осіб. Незважаючи на 5.4 відсоткове зниження, на жаль, як бачите цифра просто величезна. Це майже в півтора рази більше ніж за 10 років війни в Афганістані… і це за 11 місяців.

Якщо збільшити масштаб і уважніше придивитися до типів дорожньо-транспортних пригод, то виявиться, що передостанній місяць 2018 року привніс якесь відступ від давно існуючої тенденції спрямованої на зменшення кількості ДТП. ДТП постраждали через порушення ПРАВИЛ дорожнього руху водіями транспортних засобів збільшилися на 2,2% і склали по країні понад 133 тис. епізодів.

Спостерігається зростання дорожньо-транспортних пригод серед легкових автомобілів – 106.299 ДТП і 1.2-відсоткова надбавка, серед професійних водіїв мають ліцензію на перевізну діяльність, також видно значний плюс 15.2%, правда випадків ДТП значно менше – 1.878 шт. Водії автобусів, хоч і значно рідше потрапляють в ДТП у п’яному вигляді, але загальна кількість аварій з їх участю теж зросла – 5.229, +3,3.

Детальніше про кількість дорожньо-транспортних пригод та постраждалих із-за порушення правил дорожнього руху водіями транспортних засобів, за січень – листопад 2018 року, ви можете ознайомитися у Розділі 2 статистики ГИБДД.

Дорожньо-транспортні пригоди та потерпілі з участю пішоходів за 11 місяців знизилося на 6% рівному, а ось дитячий травматизм в дорожньо-транспортних пригодах, на жаль, зріс. Загальна кількість ДТП за участю дітей збільшилася до 18.253 (+1,0), поранено понад 19 тис. дітей у віці до 16 років (+1,8%), загинуло понад 580 неповнолітніх.

Аварії з-за неякісних доріг, хоч все ще є дуже поширеним явищем (53 тис. ДТП), але вже кілька років поспіль йдуть на спад, -13.1%.

Детальніше ознайомитися з офіційною статистикою ГИБДД можна при переході за посиланням тут: Статистика ДТП в Росії за січень-листопад 2018 року