В україні змінили порядок вилучення / повернення водних прав-що потрібно знати

35

Кабінет міністрів україни вніс зміни до порядку тимчасового вілучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення. Відтепер позбавляти прав на керування автомобілем буде суд. Таке рішення було ухвалено на засіданні у четвер.

Про це повідомив народний депутат олексій гончаренко у своєму telegram-каналі, інформує»свідок”.

За інформацією олексія гончаренка, у новій редакції наведеного документа громадянин вважатиметься позбавленим права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.

Нагадаємо, раніше водій, який був позбавлений прав за керування транспортного засобу за ст. 130 купап “керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції”, міг отримати тимчасовий дозвіл встановленого зразка на керування тз на 3 місяці, до рішення суду.

У такому випадку суд часто не встигав розглянути справу, та посвідчення водію поверталися. Віднині водій може отримати ще один тимчасовий дозвіл на право керування тз, але суд повинен у будь-якому разі відбутися і винести свій вердикт щодо винності чи невинності водія. Завдяки цьому водії не зможуть уникнути відповідальності.

Також нова редакція документа передбачає повернення водію вилученого посвідчення через три місяці, якщо суд не розглянув справи та не ухвалив рішення про позбавлення прав. Але це не стосується випадків, коли водію інкримінується ст. 130 купап. Якщо протягом року суд не розглянув справи щодо порушення за ст. 130 купап або не визнав водія винним, йому також буде повернено посвідчення. В обох випадках для цього потрібно написати відповідну заяву.